كاروان ورزش ايران با 59 مدال به كار خود در بازيهاي آسيايي 2010 گوانگجو پايان داد.
به گزارش فارس، کاروان ورزش ايران با كسب 20 مدال طلا، 14 نقره و 25 برنز ( 59 مدال در مجموع) به كار خود در بازيهاي آسيايي 2010 گوانگجو پايان داد.
در اين ميان بسياري از ركوردها جابجا شد كه مهمترين آن كسب بهترين نتيجه پس از انقلاب اسلامي بود. از لحاظ مجموع مدالها، از لحاظ كسب مدال طلا و هم از لحاظ تنوع رشتههاي ورزشي كه در آنها مدال كسب كرديم.
فهرست تمام مدالآوران ايران در بازيهاي آسيايي 2010 گوانگجو به شرح زير است:
روز اول:
تيم ملي تيراندازي زنان در رشته تفنگ بادي 10 متر مدال نقره
احسان پيغمبري در ووشو رشته تالو مدال برنز
محمدرضا رودكي در جودو مدال برنز
روز دوم:
تيم ملي اسپرينت دوچرخه سواري مدال برنز
روز سوم:
مرتضي رضاييان در دسته 69 كيلوگرم وزنه برداري مدال نقره
روز چهارم:
محمدرضا رودكي در جودو مدال نقره
روز پنجم:
حميدرضا قليپور در ووشو رشته ساندا مدال طلا
خديجه آزادپور در ووشو رشته ساندا مدال طلا
محسن محمد سيفي در ووشو رشته ساندا مدال طلا
عليرضا نصرآزاداني در تكواندو مدال طلا
يوسف كرمي در تكواندو مدال طلا
الهه احمدي در تيراندازي زنان در رشته تفنگ 3 وضعيت 50 متر مدال نقره
تيم ملي تيراندازي زنان در رشته تفنگ 3 وضعيت 50 متر مدال برنز
سجاد عباسي در ووشو رشته ساندا مدال برنز
الهه منصوريان در ووشو رشته ساندا مدال برنز
سارا خوشجمال فكري در تكواندو مدال برنز
مهدي سهرابي در دوچرخه سواري مدال برنز
روز ششم:
اصغر ابراهيمي در دسته 94 كيلوگرم وزنه برداري مدال نقره
سوسن حاجيپور در تكواندو مدال برنز
سمانه ششپري در تكواندو مدال برنز
فرزاد عبداللهي در تكواندو مدال برنز
روز هفتم:
محسن شادي در قايقراني در رشته روئينگ مدال طلا
محمد باقري معتمد در تكواندو مدال طلا
بهداد سليمي در دسته +105 كيلوگرم وزنهبرداري مدال طلا
راحله آسماني در تكواندو مدال نقره
پريسا فرشيدي در تكواندو مدال نقره
تيم روئينگ زنان مدال برنز
سجاد انوشيرواني در دسته +105 كيلوگرم وزنهبرداري مدال برنز
روز هشتم:
حسين عسكري در دوچرخه سواري جاده مدال برنز
روز نهم:
سعيد عبدولي در كشتي فرنگي مدال طلا
اميد نوروزي در كشتي فرنگي مدال طلا
كاوه موسوي در پرتاب چكش مدال نقره
روز دهم:
بابك قرباني در كشتي فرنگي مدال طلا
طالب نعمتپور در كشتي فرنگي مدال طلا
فرشاد عليزاده در كشتي فرنگي مدال برنز
روز يازدهم:
سجاد مرادي در دووميداني ماده 1500 متر مدال نقره
روز دوازدهم:
ذبيحالله پورشيب در كاراته مدال طلا
جمال ميرزايي در كشتي آزاد مدال طلا
صادق گودرزي در كشتي آزاد مدال طلا
احسان حداد در پرتاب ديسك مدال طلا
مهدي تقوي در كشتي ازاد مدال نقره
علي مظاهري در بوكس مدال برنز
محمد ستارپور در بوكس مدال برنز
روحالله حسيني در بوكس مدال برنز
محمد صميمي در پرتاب ديسك مدال برنز
روز سيزدهم:
احمدرضا طالبيان در قايقراني مدال طلا
سجاد مرادي در دوي 800 متر مدال طلا
رضا يزداني در كشتي آزاد مدال طلا
شاهو ناصري در قايقراني مدال نقره
كاياك 4 نفره مردان مدال برنز
تيم ملي كبدي بانوان مدال برنز
فاطمه چالاكي در كاراته مدال برنز
فردين معصومي در كشتي مدال برنز
روز چهاردهم:
جاسم ويشگاهي در كاراته مدال طلا
تيم ملي كبدي مردان مدال نقره
تيم ملي هندبال مدال نقره
تيم ملي واليبال مدال نقره
تيم ملي بسكتبال مدال برنز
سميرا ملكيپور در كاراته مدال برنز