۷۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 18904
نتایج افکارسنجی ستاد ائتلاف اصلاح‏طلبان
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۰۰:۲۰
ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در نظرسنجی از مردم تهران، وضعیت افکار عمومی در آستانه انتخابات مجلس هشتم را مورد ارزیابی قرار داده است.

به گزارش "الف"، ستاد ائتلاف اصلاح طلبان (استان تهران) در یک نظرسنجی، اولویت موضوعات و مشکلات مختلف، میزان رضایت مردم از روسای جمهور فعلی و گذشته، میزان تمایل مردم به فهرست های انتخاباتی و... را بررسی کرده است. این نظرسنجی زیر نظر عباس عبدی، عضو سابق جبهه مشارکت ایران اسلامی، با جامعه آماری 1500 نفر و از واجدین حق رای (18 سال به بالا) انجام شده است.

براساس یافته های این نظرسنجی، 37.5 درصد مردم تهران، بیکاری، 27.5 درصد تورم، 18.6 درصد مشکل مسکن، 7.5 درصد مشکلات جوانان، 3.7 درصد مساله بنزین، 3.2 درصد جرم و جنایت و تخلفات اجتماعی و مابقی نیز سایر موضوعات را اولویت ها و مشکلات اصلی جامعه می دانند.
 
  بنابراین گزارش، 30.9 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی، عملکرد دولت محمود احمدی نژاد در عرصه اقتصادی را رضایت بخش اعلام کرده اند. در مقابل، 46.3 درصد نیز عملکرد دولت سیدمحمدخاتمی در این زمینه را موفقیت آمیز اعلام کرده اند.
   43.1 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی مذکور از عملکرد دولت احمدی نژاد در زمینه سیاست خارجی ابراز رضایت کرده اند، در مقابل، 39.4 درصد نیز دولت خاتمی را در این زمینه موفق دانسته اند.
   میزان رضایت مردم تهران در عرصه فرهنگی به ترتیب، 34.4 درصد از دولت احمدی نژاد و 47.1 درصد از دولت خاتمی بوده است.
   در زمینه عملکرد هسته‏ای، 63.8 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی، عملکرد دولت احمدی نژاد را موفق ارزیابی کرده اند، در مقابل، 15.4 درصد نیز عملکرد دولت خاتمی را در این حوزه موفق دانسته اند.
   در زمینه عدالت نیز، 45.7 درصد پاسخ گویان، دولت احمدی نژاد و 25.1 درصد نیز دولت خاتمی را موفق ارزیابی کرده اند.

_________نمودار عملکرد مجموع حوزه‏ها  شرکت کنندگان در نظرسنجی ستاد ائتلاف اصلاح طلبان، در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه "به نظر شما، در انتخابات آینده مردم به چه کسی رای خواهند داد؟"، به ترتیب، 40.3 درصد، طرفداران دولت، 17.9 درصد طرفداران هاشمی و 14 درصد طرفداران خاتمی را برگزیده رای مردم اعلام کرده اند. بقیه شرکت کنندگان، انتخاب نهایی مردم را محدود به این سه گزینه ندانسته یا اعلام بی اطلاعی کرده اند.
   همچنین شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که "شما به چه کسی را خواهید داد؟"، 27.6 درصد طرفداران احمدی نژاد، 16.8 درصد طرفداران هاشمی و 11.9 درصد طرفداران خاتمی را برگزیده رای خود اعلام کرده اند. بقیه شرکت کنندگان نیز انتخاب خود را محدود به این سه گزینه ندانسته یا هنوز انتخابی نکرده اند.    نمودار با احتساب مجموع طرفداران هاشمی و خاتمی  شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به سوال "اگر همین امروز انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، به چه کسی رای می دهید"، به ترتیب، 28.1 درصد احمدی نژاد، 9.8 درصد خاتمی و 14.8 درصد هاشمی را اعلام کرده اند.
   یافته های این نظرسنجی در خصوص ارزیابی پاسخگویان از "اصل" و "نحوه" اجرای سهمیه بندی بنزین به ترتیب، 45.4 درصد خوب و خیلی خوب و 32 درصد بد و خیلی بد در مورد اصل سهمیه بندی بنزین و 38.5 خوب و خیلی خوب و 46.6 درصد بد و خیلی بد در مورد نحوه اجرای آن است.
   یافته های این نظرسنجی همچنین نشان می دهد، 31 درصد شرکت کنندگان از عملکرد مجلس هفتم ابراز رضایت کرده اند. 22.8 درصد نیز اعلام کرده اند عملکرد مجلس ششم را موفق می دانند.
   گفتنی‏ست، نتایج این نظرسنجی در بیشتر موارد تاحدود زیادی با نتایج نظرسنجی یک نهاد دانشگاهی که الف طی روزهای گذشته منتشر کرد مطابقت می کند.
  مرتبط:وضعیت افکار عمومی در آستانه انتخابات مجلس هشتم - 1
   
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۲:۰۴:۲۴
1- دلیل این که مردم از رای بقیه دید دولتی تری نسبت به رای خود دارند می تواند تبلیغات رسانه های عمومی باشد.
2- با وضع فعلی، مجلس هشتم نسبت به دو مجلس قبلی متعادل تر خواهد بود.
3- ریاست جمهوری هم ظاهرا دو قطبی است و نتیجه آن فقط به تعدد نامزدهای اصلاح طلب بستگی خواهد داشت. (45779)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۹:۰۶:۳۶
تا حالا ندیدم یک نظر سنجی در ایران باشد که در آینده درست از آب بیرون بیاید .
فکر می کنم کسانی که این کارشانه . سوادشان نم داره! (45837)
 
حسن
۱۳۸۷-۱۲-۱۶ ۰۹:۳۲:۰۱
سلام عملکرد خاتمی در مقابل احمدی نژاد قابل قیاس نیست جون خاتمی هیچ کاری که به نفع مردم باشد نکرد. (107557)
 
مسعود
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۲:۰۵:۱۵
بهتر است یک نظرسنجی هم برای کل کشور یا به تفکیک استان ها صورت گیرد. وضع تهران نمونه خوبی برای کل کشور نیست. (45781)
 
يك ايراني
۱۳۸۶-۱۰-۰۳ ۱۱:۱۸:۵۱
سياست خارجي رئيس جمهور قبلي بهتر بود. (46951)
 
مرتضی
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۲:۱۹:۰۴
این هم از نظرسنجی اصلاح طلبان بابا ... هرکس برای خدا کاربکند نتیجه اش رو می بینه (45782)
 
بینام
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۲:۱۹:۳۴
باسلام هرسه کاندیدی که برای ریاست جمهوری در نظر گرفته شده اند که در اصل هم سنبل آنهائی است که از نظارت استصوابی قابل عبور هستند، رویهم کمتر از 50 درصد آراء مردم را باخود دارند. این مسئله برای مسئولین نظام باید قابل تامل باشد. (45783)
 
ترابي
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۲:۵۸:۱۶
يك نكته را فراموش نكنيد.مردم ما در بيان نظراتشان در ارتباط با هر موسسه اي مشكوك هستند و نهايتا در جواب ملاحظه جوانب را كرده و به سود قدرت حاكم نظر مي دهند. در ضمن ناگفته نماند كه بمباران تبليغاتي دولت فعلي تا كنون در جمهوري اسلامي كم سابقه بوده و نهايتا افرادي را كه قدرت تحليل ندارند راحت كرده و برايشان هم فكر مي كنند و هم تحليل. مي ماند تصميم كه گرفتنش با اين شرايط منجر به چنين پاسخ هائي مي شود. (45786)
 
سعید
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۴:۰۲:۴۹
در مورد اقتصاد به نظر من دولت اقای خاتمی کمی بهتر عمل کرد اما در مورد فرهنگ فاجعه ای که به وجود امد را همه دیدند چطور در صد بالاتری را اورده خدا میداند

مورد بعدی نظرات مردم تهران معمولا تا 60 در صد درست است پس باری نتیجه بهتر باید با مناطق دیگر هم سفر کرد و نظر سنجی انجام داد (45790)
 
nader razavy
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۴:۱۵:۴۹
دوستان اصول گرا
من جای شما باشم زیاد روی این نظر سنجی حساب باز نمی کنم ممکن است برای رد
گم کردن شما باشد
یک اصلاح طلب (45791)
 
www.shamimeadine.blogfa.com
۱۳۸۷-۱۱-۰۴ ۲۰:۱۹:۴۸
من بعدازانتخابات مجلس این وب سایت رودیدم،این اصلاح طلبی که گفته اصول گرایان دلخوش نکنند!کجاست؟ آخه
\"همراه نشدی عزیز\" برای همین \"ضایع شدین عزیز \" ! (101111)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۵:۴۸:۱۷
مثل اینکه راستی راستی داریم شکست می خوریم!
همش تقصیر صدا و سیما ست (45792)
 
پیمان
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۷:۵۳:۳۵
زمانی که تمامی ابزار تبلیغات کشور در دستان گروه حاکم بوده و رقبا حتی حق استفاده از حضور در تلوزیون همانند زمان گذشته را ندارند و .....
سرانجام ایران اسلامی مردمی با درایت تر دارد و زمان رای گیری معلوم میشود مردمی که شیر 150 تومانی و گوشت 2800 تومانی ابتدای دوره ریاست احمدی نژاد را میخریدند و الان بایستی 450 و 4800 بپردازند به چه کسی رای خواهند داد (45795)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۵:۰۶
به اين جنگ هاي رواني خاتمه دهيد اگر ستاد اصلاح طلبان اين نظر سنجي انجام داده است شما چگونه به آن دست يافته ايد از عنوان اصلاح طلبان استفاده كرده ايد كه كاربران باوركنند و در انتهاي نظر سنجي نظر سازي هاي خود را اضافه كردهايد تا به اهداف جنگ رواني خود برسيد مطمئنم ستاد اصلاح طلبان اين نظر سازي شما را تكذيب مي نمايد (45799)
 
یک ایرانی
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۹:۲۳
آمارگیری صرف نظر از نتایج آن باعث می شود که دید بازتری نسبت به مسئله پیدا شود .
مرحله بعدی باید این باشد که چرا به طور مثال در حالی که کارشناسان ونخبگان کشور به برخی از سیاستهای دولت فعلی ایراد وارد می کنند از نظر عوام این سیاستها موفق است ؟ (45802)
 
سياوش
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۳:۳۳
معمولا ايرانيها هم احساساتي هستند( يعني زود جو گير مي شوند) و هم غير قابل پيش بيني هستند .....
از همه مهم تر اينكه موقع نظر سنجي جواب راست نمي دهند.... واسه همين من شخصا به اين سنجش افكار عمومي اعتماد ندارم.... (45805)
 
مسعود
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۷:۳۳
سابقه آقای عبدی در نظر سنجی و اقاریر ایشان در دادگاه را همه شنیده اند چرا به ایشان رسمیت میدهید ایشان امروز اینطور نظر سنجی میکند و در نزدیکی انتخابات گونه ای دیگر اگر به آن اعتبار بدهید فردا که هزار و یک دروغ و راست را هم ترکیب کردند باید قبول کنید. (45806)
 
مجتبي
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۸:۱۷
به کوري چشمان دشمنان احمدي نژاد دروغ هاي رسانه هايتان حتي روي مردم تهران هم اثر نگذاشته حالا هي داد و بيداد کنيد.(اگه آمار شهرستانها بياد که ديگه...) (45793)
 
هادي صنعتي
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۹:۱۸
جالب اين است كه آقايان خاتمي و هاشمي بر اساس 8 سال دوران رياست جمهوري سنجيده شده اند ولي احمدي نژاد بر اساس 2 سال و نيم
كه مطمئنا اگر دولت بتواند به وعده هاي خود همل كند نه تنها در سياست خارجي و بنزين و عدالت و محبوبيت مردمي و انرژي هسته اي بلكه در اقتصاد و رفاه اجتماعي و فرهنگ نيز مي تواند به مراتب فاصله معني دار خود را با ديگر دولت ها حفظ نمايد.
جالب ترين قسمت اين نظرسنجي به سئوالي برمي گردد كه راي امروز مردم به آقايان احمدي نژاد خاتمي و هاشمي را نشان مي دهد كه اختلاف فاحش و بسيار زياد رئيس جمهور محبوبمان 1/28 با آقاي هاشمي (8/14) و خصوصا آقاي خاتمي (8/9) به درستي غلط بودن تحليل هاي بسياري از روزنامه هاي سياسي كشور را نشان مي دهد پس:
هر گز نميرد آن كه زنده شد به عشق
و چه چيز ماندگارتر از تلفيق عشق و عقل (45794)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۵:۵۹
به 28 در صد می گین محبوبیت؟ (45809)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۹:۱۱:۰۰
من متوجه اون قسمت عشق و عقل تلفیقی نشدم! (45863)
 
پیش دادیان
۱۳۸۷-۰۱-۲۱ ۱۶:۳۳:۳۹
اثرات تورمی تزریق بی برنامه درآمدهای نفتی به ساختار اقتصادی کشور تا به امروز سابقه نداشته است کوتاه سخن آنکه ادامه روندکنونی بافرض توانایی تعمیم ان به6سال آینده فاجعه بار به نظر میرسد (56731)
 
افرا
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۱:۴۶:۰۳
آقای عبدی انسان باهوشیه و میدونه داره چیکار میکنه. در واقع یکی از فواید نتایج این نظر سنجی ایجاد وحشت در دل هواداران اصلاحات و منتقدین دولت از تدوام وضع موجود هست و آنها را ملزم به شرکت در انتخابات میکنه. یعنی این نتایج، خود یک تبلیغ عالی هست.
از جنبه دیگر نیز زنگ خطری برای خاتمی هست تا در انتخابات شرکت نکند و محبوبیت بینظیر خود را به خطر نیندازد. می دانیم که توصیه شرکت نکردن در انتخابات از طرف عبدی به خاتمی قبلا داده شده بود و این بار این کار رو با استفاده از نتایج نظر سنجی انجام می دهد. (45808)
 
رضا
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۲۲:۵۷:۱۴
اگر محبوبیت بی نظیری که میفرمایید وجود دارد، پس آقای عبدی و دیگران نباید ترسی از خدشه وارد شدن به محبوبیت بی نظیر! ایشان داشته باشند. (45951)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۰:۴۷
شب دراز و قلندر بیدار از ارادتمندان جناب عبدی هستم هم نظر سنجی قیلی اورا که به خاطرش زندان بیداد را تحمل کرد را صحیح میدانم وهم این نظر سنجی را اما برداشت من از این نظر سنجی این است که متاسفانه مردم حرف دل خود را به هر کس نمیگویند و در زمان انتخابات رای خود را فارغ از نظری که اینجا وانجا اظهار کردهاند میدهند مردم ما دچار نوعی خود سانسوری هستند واقعیت گزینش بیکاری امتیازات مختلف وغیرهاین خودیانسوری را تا حدی بر مردم تحمیل میکند البته برخی از مردم و به دلیل علایق دینی همه حکام دولت را اسلامی میدانند و مورد نایید انها هستند وربطی به مدیریت انجام شده چه خوب چه بد ندارند (45812)
 
مهدي
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۸:۳۰
من طرفدار احمدي نزاد نيستم و نخواهم بود . ايشان در همه زمينه ها از خاتمي ضعيف تر بوده ..
با تبليغات وسيع و معني دار صدا و سيما به نفع دولت اين مساله چندان عجيب نيست كه اين امار به دست ايد . به هر حال سنوشت اينده مملكت به دست ماست و بايد مراقب باشيم تا دولت و حاميانش قدرت ديگري به دست نياورند . (45811)
 
یک خبرنگار
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۰:۲۶
هر کدام از ما روزانه درد دل و انتقادات حداقل ده ها نفر را در مورد مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور را می شنویم و یا شاهد هستیم. این درد دل ها باعث بوجود آمدن یک ذهنیت از افکار عمومی در ذهن ما می شود. این ذهنیت گاه گاهی با نظر سنجی های صورت گرفته مغایرت دارد. شگفت آنکه این ذهنیت گاهی حتی با نتایج انتخابات نیز تفاوت دارد و عده ای را به شگفتی وا می دارد. اما اشتباده در کجاست؟ در ذهنیت ما؟ در آمار؟ در برگزاری سالم انتخابات؟ و یا مواردی دیگر؟
اجازه بدهید تحلیل ساده خودم را خدمتتان عرض کنم. شاید بسیاری از شما با این نظر موافق باشید:
به نظر می رسد در تمامی ادوار گذشته نیز نوعی نارضایتی و شکایت در میان مردم وجود داشته است. به عنوان مثال در دوره اول دولت های آقایان هاشمی و خاتمی همین نارضایتی های حال حاضر در بین مردم وجود داشته است اما هر دو این آقایان در دور دوم نیز با رای بالا توانستند دوران ریاست جمهوری خود را به هشت سال برسانند.
این گفته ساده می تواند به این نتیجه بیانجامد که، مردم ایران اصولا در بسیاری از مواقع به انتقاد می پردازند اما آنچنان که باید در مواقع ضروری حاضر به تغییر شرایط نیستند. ترس از آینده بدتر در میان افکار مردم موج می زند. به همین علت است که هر دولت حتی با سخت ترین شرایط اقتصادی و اجتماعی نمی تواند مردم را به تغییر دولت ترغیب کند. شاید انتخابات آقای خاتمی و آقای احمدی نژاد را در شرایطی که رقبای آنها بسیار سرشناس تر بودند را بتوان نتیجه ناخواسته پایان دوره هشت ساله ریاست جمهوری پیشین دانست. در این شرایط دیگر ملت ایران نمی توانستند رفتار عافیت طلبانه و قناعت به شرایط فعلی را در پیش بگیرند و به نوعی قانون این فرصت را به زور در اختیار مردم قرار می دهد که اوضاع را تغییر دهند و فرد دیگری را برگزینند.
با توجه به تحلیل بنده، انتظار نتایج بسیار شگفت انگیز در مجلس هشتم و دوره بعد ریاست جمهوری دور از واقعیت خواهد بود. ملت ایران متاسفانه به ملتی با انتقاد بسیار زیاد ولی با قدرت اجرایی بسیار کم در مقاطع حساس تبدیل شده است. این ملت حتی دیگر حاضر نیستند در نظر سنجی ها نیز از آرزوهای خود سخن بگویند و یا از شرایطی که هر روز انتقاد می کنند، انتقاد کنند.
ایکاش ملت ایران همیشه ملت دوم خرداد بود، گذشته از اینکه کدام جناح و یا گروه پیروز می شود. (45816)
 
يک اصلاح طلب خط امامي
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۳:۲۰
دلتان را به اين نظر سنجي جعلي و اختلافات اعتماد ملي و اصلاح طلبان و... خوش کنيد ما هم کار خودمان را مي کنيم! و نتيجه را 25 اسفند ساعت 9 شب در بخش خبري 21 با هم خواهيم ديد ! اين راهي که پيش گرفتيد را ادامه دهيد! (45817)
 
عرب
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۷:۲۲
آخه من نمي دونم چطور همه اينايي که تو آمريکا و خارج از کشورن مي گن صدا و سيما احمدي نزاد و ...
يک نکته ديگه خدمت آقايون دموکراسي خواه چي شد باز مردم به کانديداي شما راي ندادن شدن لشگر قابلمه به دستان! (45819)
 
بنده خدا
۱۳۸۶-۱۲-۲۳ ۰۷:۰۶:۳۲
آنچه مهم بزرگی و سربلندی ملت وکشور جمهوری اسلامی است حالا میخواهد بدست هر گروه و حزب و شخصی باشد .خدا وکیلی احمدی نژاد اد ایوالله داره. (53602)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۵:۱۲
اين چهارمين نظر سنجي است كه ديدم مردم تهران احمدي نژاد را بهترين مي دانند . اين سر حكومت علوي است كه هركس با مردم باشد و ساده زيست باشد و مقابل ضعفا خاضع و مقابل گردنكشان مستكبر باشد محبوب دلهاي آحاد مردم مي شود .
ضمنا در شهرستانها وضع به طرز عجيبي به نفع دكتر احمدي نژاد است . استقبال مردم را در دور اول و دوم سفرهاي استاني با هم مقايسه كنيد . اين نظر سنجي در صورتي است كه مردم تهران گراني را بيش از ديگران حس كرده اند و وضع مسكن در تهران در مقايسه با جاهاي ديگر بدتر است .
تازه خيلي ها مي گفتند كه دولت در دور سوم شوراهاي شهر و روستا شكست خورد اما به نظرم انتخابات شوراي سوم هم موفقيت آميز بود . وقتي كه آقاي چمران عكس خود با دكتر احمدي نژاد را به عنوان تبليغات استفاده مي كنند و يا ايشان مدام با آقاي احمدي نژاد در سفر ها و همراهشان ديده مي شوند و يا وقتي كه اصولگرايان حضور خود در انتخابات را براي كمك به دولت ناميدند آيا راي مردم به آنها به معني مخالفت با دكتر احمدي نژاد است ؟ آقاي رفسنجاني هم به علت قرار گرفتن در ليست جامعه مدرسين در انتخابات خبرگان راي آورد .
هرچه دولت بتواند سياست هايش را جلو ببرد محبوبيتش بيش از اين مي شود . از جمله در سهام عدالت - زمينهاي 99 ساله - بنگاههاي اشتغالزا - مصوبات سفرهاي استاني - خروج ماشينهاي فرسوده و تكميل سيستم حمل و نقل - برداشتن سهميه بندي بنزين با تكميل جايگاه هاي گاز - تكميل طرحهاي عمراني - كاهش نرخ سود بانكي و پيروزي در عرصه سياست خارجي و ... كه در اين دو سال انجام داده است .
ضعف دولت فقط تورم است كه اين تورم نتيجه سياست هاي بالاست و انشاءالله با جلوتر رفتن طرحهاي بالا تورم نيز به طور تدريجي ريشه كن خواهد شد . ضمنا تورم چيزي است كه همه دولتها با آن روبرو بودند و اين نكته منفي همه دولتهاست .
باز مي گويم كه احتمالا رقابت انتخابات رياست جمهوري آينده بين آقايان احمدي نژاد و رفسنجاني است . (45821)
 
عليرضا
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۳:۰۷
با سلام
1. اعلام اينكه نتايج اين نظر سنجي توسط ستاد اصلاح طلبان در اختيار سايت الف قرار گرفته است يا توسط عوامل نفوذي دريافت شده است يا هر شكل ديگري، مي تواند برخي ابهامات را روشن كند.
2. جناب عبدي، از نظر روش كار مهارت دارد و اعتبار نتايج كار ايشان را هر غير متخصصي نمي تواند زير سوال ببرد. خوبي كار علمي اين است كه واقعيت را بازنمايي مي كند ممكن است براي بسياري ناخوشايند باشد.
3. هميشه اين فاصله و تفاوت بين ديدگاههاي روشنفكران و نخبگان جامعه و عوام وجود داشته است. كانال ارتباطي مردم با دولت عمدتا صدا وسيما است، به هر دليل برخلاف دوره آقاي خاتمي كه رسانه ملي عليه دولت بكار گرفته مي شد، اكنون اين رسانه تمام تلاشش حمايت بي چون و چرا از دولت، تا مرز شيفتگي است. دوستان من بايد قبول كنند كه در انحصار رسانه اي ، تنها سخن يك طرف شنيده مي شود. رسانه در شكل دهي افكار عمومي نقش اول را دارد. اين نكته مهمي است كه به خوبي چرايي نتايج نظرسنجي را توجيه مي كند.
4. بي ثباتي آراي سياسي همچنان يكي از معضلات جامعه ما است. فعالان سياسي نبايد روي كارهاي علمي در اين زمينه قسم بخورند. در چنين فضايي آراي مردم مانند ابر است، به نسيمي تغيير شكل مي دهد.
5. متاسفانه يك اشكال دمكراسي هم همين يكسان بودن راي يك خبره و دانشمند با راي يك عامي بيسواد است. اگر اين نظرسنجي فقط در محيطهايي علمي و دانشگاهي كه فهميده اند كه طي اين مدت چه بر سر مردم آمده و چه خواهد آمد، انجام گيرد، به نظر مي رسد بكلي آمار به هم بريزد. واقعيتهاي در جريان اگر ادامه پيدا كند، حاكي از وضع مطلوبي نيست. (45823)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۴:۴۵
تمام سایتهای اصلاح طلب را مرور کردم حتی سایت شخصی اقای عبدی اثری ازاین نظرسنجی ندیدم. (45824)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۷:۰۰:۲۰
و گویا گذشت زمان همه چیز را به نفع احمدی نژاد می کند...!
گفته میشود قیمت مسکن در حال کاهش یافتن است.
وگویا صادرات غیر نفتی افزایش چشمگیری یافته است و سیاست خارجی در اوج نا امیدی رو به پیروزی است .
شاید گسترش ناوگان اتوبوسرانی بیشتر از انچه که فکر کنند به محبوبیتشان بیفزاید اگر وقت را غنیمت بشمارند. (45826)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۷:۰۵:۱۵
اوضاع اقتصادی هم کم کم داره رو به راه میشه باز اگه تو این دوسال اینده وضع بهبود پیدا کنه و نقدینگی جمع شه مسلما احمدی نژاد محبوبیتش سر به فلک میزنه! خدا میدونه اما بعیده تو انتخابات بعدی پیروزی اصولگراها مثل دوره قبلی چشمگیر باشه با اینکه حتمیه! (45827)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۷:۰۶:۴۵
به نظر من ریاست جمهوری تو ایران همیشه دو دوره ایه حتی اگه عملکرد ضعیف باشه احمدی نژاد هم همیشه طرفدارهای خودش رو داره.... (45828)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۷:۲۸:۲۰
در اماری که بانک مرکزی چند هفته گذشته ارائه کرد طی مردادماه و شهریورماه نقدینگی سه و دو دهم درصد کاهش داشت اگر به همین منوال پیش برود قطع بعه یقین کاهش تورم را شاهد خواهیم بود که به این ترتیب اقایان باید شاهد محبوبیت بیشترشان هم باشند فعلا عمده مشکل بیکاری و تورم است که بیکاری را دولت با قوت پی گرفته اما از تورم غافل بود با روند کاهشی نقدینگی شاید بتوان کاهش تورم را هم به انتظار نشست. (45829)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۳:۱۲
عدالت و هسته ای دو موضوعی است که احمدی نژاد در تمام سخنرا نیها و عریضه ها از آن به وفور دم می زند البته فقط شعار می دهد ولی این شعار دادن هم تبلیغ خوبی است که تصور شود در این زمینه ها کار کرده است وضع معیشتی خود را با 2سال پیش مقایسه کنید آیا عدالتی جز با حس شنوایی خود لمس کرده اید (45833)
 
عبد الله
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۱۹:۲۳:۵۱
عجب نتایج افتضاحی. مردم تو مشکلات دارند دست و پا

میزنند بعد اوضاع سیاسی در بدترین شرایط قرار داره

وباز حمایت کورکورانه ..

دولت انتخابی حمایت بالای رسانه جمعی نبود دموکراسی واقعی کتمان مشکلات حاد در تمام زمینهها افزایش فاصله طبقاتی رشد شدید میزان طلاق کاهش شدید نرخ سرمایه گذازی ارایه اطلاعات غلط از رشد اقتصادی شکست خصوصی سازی رشد واجعه بار نقدینگی تورم موگابه ای

این سنوشت مردمی است که حافظه تاریخی خودشون رو

فراموش میکنند

حرف برای گفتن زیاده بسته دیگه بابا خسته شدم. (45838)
 
یک جانباز
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۲۰:۱۰:۰۸
هیچ فرقی بین اصولگرا و اصلاحطلب نیست.
مهم این هستش که چه کسی واقعا میخواد خدمت کنه.
ما مشکلات زیادی داریم که باید بر آنها غلبه کنیم.
تورم، حجم زیاد نقدینگی، بی قانونی، نا امیدی جوانها، فحشا، جنایت، افسردگی، عدم اطمینان افراد به هم و ...
این یعنی حرکت بسوی خودکشی یک جامعه که فرهنگی غنی صاحب بوده و داره آرام آرام در آتش خود میسوزه و تبدیل به خاکستر میشه.
متاسفانه بخاطر سیاستهای غلط اقتصادی 2 سال اخیر سرعت این عمل تشدید شده.
پس باید افرادی رو انتخاب کرد که لایق و توانا باشند.
با تاسف در کشور ما همیشه مهندسین در راس کارها بودند که هیچ اطلاعی از علم اقتساد نداشته و پول و ارزش ان را نمیتونند لمس کنند ونتیجه آن هم هزاران پروژه نیمهکاره هستند، هر کاری متخصص خودش رو میخواد.
ما استاد پول کشتن هستیم. زمانی که میام ایران میبینم که دیوار کارخانه ها رو با گرانترین سنگ پوشاندن به این فکر میکنم که این کدام احمقی هستش که صاحب این کارخانه هستش و میلیاردها پول رو در بیابان از بین برده، پولی که باید در گردش باشه و تولید کار کنه.
نمونه بعدی دانشگاه آزاد با سردرهای 500 میلیونی.
پیچیدگی بروکراسی هم که ماشالله بیداد میکنه، در حقیقت پیچیده نیست چون سلسله مراتبها از بین رفته هر کسی هر کاری که خودش دوسست داشته باشه آنرو انجام میده وبراش ارباب رجوع مهم نیست. این رو میشه بهش گفت شغل ازاد در محیط اداری و سواستفاده از بیت المال.
سر ظهر هم که زنگ تفریح رو میزنن درصد زیادی حتی ساعتها میرن عبادت (توی خیابانها دنبال دلالی)، نماز خواندن این طور که ما انجام میدیم 10 تا 15 دقیقه بیشتر طول نمیکشه و من فکر نمیکنم که خدا از بندش بخواد که مردم رو منتظر بگزارن و برای او عبادت کنند. بزگترین عبادت کمک به دیگرانه.
اول فکرکنیم و بعد تصمیم بگریم ن اینکه تصمیم بگیریم و بعد فکر کنیم. (45839)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۲۲:۲۰:۰۸
در زمینه اتمی که خاتمی کاشت احمدی نژاد برداشت به اسم اون درومد
تو زمینه فرهنگی که خاتمی درست کرد احمدی نژاد با خاک یکسان کرد
سیاست خارجی که زمان خاتمی حداقل یه تره واسه ایران خورد میکردن الان کارمون به جایی رسیده که ونزولا باهامون قرارداد می بندن از خوشحالی میخوایم .. زمان خاتمی حداقل LC واسمون باز میکردن حالا که نقدی هم بهمون جنس نمیدن
زمان خاتمی بانک مرکزی هیچوقت اخطار نداد که بابا حسابو خالی کردی الان فکر کنم زبون بانک مرکزی مو درآورد
به نظر من کسایی که میگفتن زمان خاتمی پول 4 سال نفت ایران رفت هوا حالا بیان جواب بدن
زمان خاتمی تو 8 سال قیمت زمین 2 الی 3 برابر شد . نیومده 4 برابرش کرد
اینم از سهام عدالت که ماهی 5 هزار تومن میده
بازم بگم؟ (45840)
 
نا شناس
۱۳۸۶-۰۹-۱۶ ۲۳:۴۱:۱۴
به نظر من نظرسنجی صادقانه ای است.و البته آقای عبدی با ذکاوت...به امید موفقیت اصلاح طلبان (45851)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۱:۰۲:۵۶
مشکل این نظر سنجی ها این است که فکر می کنند مردم طرفدار همین سه طیفند از ابتدای انقلاب تا کنون رای مردم به تغییر و نفی گذشتگان بوده انتخاب احمدی نژاد هم چیزی جز همین نبود مردم وضع موجود را نمی خواهند .. (45845)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۲:۳۸:۰۳
به اقرار مسوولین برگزاری انتخابات دوره ی هشتم ریاست جمهوری، نتیجه ی انتخابات حاصل \"بد اخلاقی های انتخاباتی\" و \"ساماندهی آرا\" مردم بود. به نظر سنجی های آن موقع مراجعه کنید و ببینید حاصل چقدر متفاوت بوده است. به نظر شما آیا مردمی که تا کنون از شیوه های کم اثر کردن رایشان آگاهی یافته اند و به چشم خود ابطال 700000 رای تهرانی ها را در انتخابات مجلس ششم دیده اند باز هم نیات واقعی خود را برای پرسشگران و نظرسنجان اینچنینی آشکار می کنند؟ من که فکر می کنم پاسخ منفی است. (45855)
 
khak
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۷:۱۲:۴۷
عجیبه واقعا عجیبه مردم در گرداب مشکلان گرفتار شده اند بعد نتایج نظر سنجی را می بینیم این هم نوعی خود کشی است. البته تبلیغات صدا سیما و دیگر نهاده ها را باید در نظر گرفت (45856)
 
ali
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۲:۵۶
Some of the charts are misleading - you need more accuracy in graphics. For example in the chart for foreign policy Khatami scores 39.4% and Ahmadinejad 43.1% which is difference of only 4 points. But if you look at the graph, it looks as if Ahmadinejad is more than twice better than Khatami in this category!, (45857)
 
Comment moderator
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۸:۵۸:۰۵
Here is the Microsoft Excel spreadsheet that was used to create the tables based on the poll\'s results.

http://Alef.ir/images/Reformists_Poll.xls

Check it out for yourself (45859)
 
نوقات
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۸:۵۵:۳۹
اقبال عمومي مردم از هاشمي بيشتر است اگر چه دولت در زمينه هسته اي تا حدودي موفقيت كسب نموده اما در زمينه حل مشكل بيكاري و مسكن توفيقي نداشته است بايد نشست و ديد تا چه حد اينگونه نظر سنجي ها درست از اب در مي ايد در هر صورت هاشمي در راس است (45858)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۹:۰۶:۱۰
نظر سنجي هاي قبل از انتخابات رياست جهموري يادتون نره . طبق اون نظر سنجي ها هاشمي رييس جمهور بود و احمدي نژاد آخر (45862)
 
از دانشجویان خط امامی دانشگاه تهران
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۰۹:۴۱:۳۳
با این شیوه مدیریت پوپولیستی کنونی عزیزان اصولگرا خیلی دلخوش به رای اعتماد مجدد مردم شهیدپرور به انها نباشند و انشاءا... پیروان راستین خط امام در انتخابات مجلس هشتم حائز اکثریت کرسی های مجلس بوده و نفت 85 دلاری را با تدبیر و خرد جمعی سر سفره ها ی مردم شریف خواهند آورد. (45865)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۱۳:۲۶:۱۸
اینکه مردم آقای احمدی نژاد را در زمینه عدالت محوری موفق تر از آقای خاتمی می دانند در نوع خودش نکته جالبی است. البته تنها علت آن می تواند در شعارها و تبلیغات بی وقفه صدا و سیما باشد. جناب احمدی نژاد چندین برابر کاری که آقای خاتمی در زمینه گسترش عدالت در جامعه انجام دادند در این خصوص شعار دادند. بدیهی است که صدای ایشان بلندتر از عمل پیشینیانشان بود. (45885)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۱۳:۳۲:۵۵
کاش همه میتونستند حقیقت ها رو منتشر کنند نه فقط نظر موافق را .مانند صدا و سیما و روزنامه و ... به این میگن دموکراسی نه مثل احمدی نزاد که فقط نظرات موافق را پخش میکنه و قدرت حتی شنیدن نظر مخالف رو نداره (45886)
 
حسام
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۰:۴۲
1- همان طور که دوستان گفته اند نتایج اين نظر سنجی حتما با نتایج انتخابات بسیار متفاوت خواهد بود.
2-اقایون اصلاح طلب, شما که با تخریب شدید هاشمی روی کار امديد و با تخریب شدیدتر هاشمی ادامه دادید . یادمان نرفته کتب هایی که در تخریب ایشان چاپ شد. همچنین انتخابات مجلس که اقای هاشمی با هزار زحمت شد سی ام, به خاطر تبلیغات حضرات بود و فریاد های عدم ازادی و ... . وضع سیاست خارجی و وضع اقتصادی زمان هاشمی را هم یادمان است. حالا چطور شده برای مقابله با اقای احمدی نژاد حاضر شده اید تمام اختلافات (یا بهتر بگویم ضديت) خودتان را کنار گذاشته و مثلا در یک طیف قرار بگیرید؟
البته شاید تنها دلیلی که برای این کار بتوان پیدا کرد نگاه فرهنگی مشترک این دو طیف است که تخریب فرهنگ غنی اسلامی در زمان هاشمی پایه گذاری شد (نمونه بارزش تشکیل حلقه کیان) و در زمان خاتمی دشمنی با اسلام علنی گردید.
بله چون معمولا بازدهی تخریب بیشتر است می توان گفت خاتمی کار فرهنگی بیشتری کرد (ولی در جهت تخریب فرهنگ اسلامی و ایرانی.)
3- ما که همیشه دیدیم این حضرات کلی روزنامه و ... دارند بازهم دارند از کمی رسانه دم می زنند. بحث نبود رسانه مطرح نیست, اگر کار مثبتی کرده بودند مردم در انتخابات مختلف از انها رویگردان نمی شدند. (45889)
 
رضاقلي
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۱۴:۲۶:۴۸
خدا پایه های حکومتشان را استوار گرداندچرا که از بی کفایتی وبی مدیریتی همین آقایان عده زیادی به مال ودارائی خوبی رسیدن ؟ الحمدالله گرانی که نیست ....تورم صفر شده است ؟.و....مسکن رایگان و درآمد فراوان ؟ بی کاری صفر شده وحتی به دلیل نیاز به نیروی کار هزاران افغانی در ایران شاغل هستند.؟......ازدواج تسهیل شده ومردم از ارزانی ودرآمد فراوان حال وحوصله ندارند.هرشب مامورین پول نفت را به در خانه ها می آورندونمی دانیم با این همه پول وثروت ودارائی چه کنیم ؟ دولت شماره ای بدهد تا ماهم زیادی درآمد مان را. واریز نمائیم .باید خدا را شاکر باشیم که چنین دولتی داریم که میتوانیم نان خشک را کیلوئی 150 تومان خریداری نمائیم .الهی شکر (45892)
 
علیرضا
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۱۷:۳۷:۱۸
همه چی زیز سر صدا و سیماست کاش بزرگان نظام تغییری در رویکرد آن میدادند هر چند با توجه به سابقه این کار انجام نخواهد شد. (45927)
 
احمد110
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۱۹:۳۴:۰۹
به نةر می رسد در شهرستان ها وضع اقبال عمومی از احمدی نژاد بهتر از تهران باشد (45933)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۲۰:۰۸:۰۰
اين نظر سنجي اصلا منصفانه نيست ، اگر تبليغاتي كه در راديو و تلوزيون و تريبونهاي سخنراني براي احمدي نژاد مي شه براي خاتمي مي شد الان قضيه خيلي متفاوت بود ، براي مثال واقعا سياست خارجي خاتمي با احمدي نژاد قابل مقايسه است ؟! يا اينكه اگر از روز اول در مسئله هسته اي با تمام دنيا جنگ داشتيم آيا اكنون به اين مرحله مي رسيديم ؟! واقعا اين سيد مظلوم است . (45936)
 
ما چاكريم
۱۳۸۶-۰۹-۱۷ ۲۲:۲۵:۰۶
من فكر مي كنم نتايج اين نظر سنجي كمي مشكل داره
علت هم فضاي امنيتي جامعه وفضاي بسته نسبت به گذشته است كه ملت را دچار خود سانسوري كرده من فكر مي كنم كه 2 خردادي ديگر در راه است نه از بابت نتيجه نه از نظر فيلم بازي كردن ملت تا روز انتخابات (45948)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۰۰:۳۵:۵۰
با سلام:از نقد وبررسی دوستان در این رابطه چنین استنباط میشود که نتیجه نظر سنجی درست نیست :در ضمن جوجه را اخر پاییز میشمارند (45955)
 
محسن
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۰۲:۴۳:۵۹
سلام
به نظرم در بخش اقتصادی مردم اوضاع را درست ارزیابی کرده اند چرا که وضع قیمت مسکن و ... کاملا محسوس است. در مورد مقوله عدالت هم رسانه ها تاثیر خود را گذاشته اند. هسته ای هم به همچنین. می ماند فرهنگ که با محدودیت هایی که هر روز پلیس سرچهار راه ها اعمال می کنداین وضع طبیعی است. در مورد سیاست خارجی هم تقریبابرابر است و این با عقل ناقص حقیر جور در نمی آید. (45958)
 
علی
۱۳۸۶-۰۹-۱۸ ۱۸:۲۰:۰۷
نتایج انتخابات مجلس بستگی به نحوه فعالیت صدا و سیما نزدیک انتخابات داره اگه همین طور که ضرغامی گفته با بی طرفی کامل باشه میشه به پیروزی اصلاح طلب ها امیدوار بود
البته من فکر میکنم پیروز انتخابات تو تهران نه حامیان دولت اند نه اصلاح طلبان بلکه طیف حامی قالیباف هستند که مثل اصلاح طلب ها دغدغه تایید صلاحیت هم ندارند (46013)
 
سینا ب
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۲:۵۱:۵۹
گمان کنم این مردمی که نظر داده اند کسانی باشند که سوال کننده مطمئن بوده در هر دو انتخابات شرکت کرده اند و در انتخابات آینده هم شرکت می کنند. نظر دهندگان بطور اتفاقی از میان کل جمعین ۱۰ میلیونی تهران انتخاب نشده اند. بخشی از این ۱۰ میلیون اصلا رای نمی دهند و بخش بزرگی هم نظرشان در این چارچوبی که این نظرسنجی در ان صورت می پذیرد جای نمی گیرد.

بعید نمی دانم که نظر دهندگان این نظرسنجی از میان اعضای ارگان ها انتخاب شده باشند. این ها خودی های رژیم هستند و نظرشان برای طیف های محافظه کار هم بسیار مهم است. نظرسنجی اصلاح طلبان برای متقاعد کردن طرف مقابل است. این همان منطقی است که در تمام طول زمامداری خاتمی هم قابل رویت بود. (46056)
 
مهرداد
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۲۴:۰۹
آقای عبدی در سایت خودش در جواب یک کامنت نظرسنجی را تایید کرده اما گفته بعضی جاهاشو سانسور کردین. چرا این کاروکردین. اونجاهایی که سانسور نشده رو منتشر کنین لطفا.
http://www.ayande.ir/1386/09/post_380.html (46070)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۲۶:۲۵
آقاجان نظرسنجی ها همش کشکه. مردم ما خودسانسوری می کنن. بذارین زمان انتخابات برسه ببینین عین دوخرداد چه بلایی سر راستیا میاد. (46071)
 
ب
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۳۰:۰۰
نتایج این نظر سنجی مثل گزارش خودکشی سازمان های جاسوسی امریکا می ماند
هر دو علیه خود خودکشی کرده اند. اما با چه هدفی نمی دانم
انها که سیاست بلدند بگویند که این چه حقه ای است.
به عنوان یک شهروند می دانم که نتایج این گزارش عمدا به سمت دولت تنظیم شده است.
و مطمئن هستم که سازمان های جاسوسی امریکا هم عمدا گزارش خود را علیه خود منتشر کرده اند. ربطی و هماهنگی بین این دو گزارش نیست ولی هر دو از یک الگوی خاص در سیاست برای تنظیم گزارش پیروی می کند که عرض کردم که کسانی که علوم سیاسی بلدند با ید چشم انداز ان را بگویند. (46072)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۳۷:۴۷
سلام
اصلا به این نظر سنجی ها اعتماد نکنید.
هاشمی هم همین رودست را خورد که وارد انتخابات ریاست جمهوری شد.
مردم ما درست در لحظه ی آخر تصمیم خود را می گیرند. الان فقط برای رفع تکلیف چیزی گفته اند. (46115)
 
۱۳۸۶-۰۹-۱۹ ۱۸:۵۳:۰۸
سلام:بنده نوشته بودم از مجموع نظرات دوستان برداشت میشود که نظر سنجی درست نبوده ههمچنین به کنایه
نوشته م که تا انتخابات زمان زیاد ی داریم والان هم اضافه میکنم : الحق مر (46172)
 
حامد
۱۳۸۶-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۲:۴۷
به نظر من نظرسنجی کامل و وافی بوده اما در جاهایی می شه این فرضیه رو قبول کرد که اعتماد مردم به نظر سنجی کم است و باید در نتایج صندوق ها دنبال نتایج گشت!
مهمترین دلیل این فرضیه هم نتایج نظر سنجی در قسمت بنزین بود که بعید به نظر می رسد با این همه مخالفت ها چیزی نزدیک به 50 تا 60 درصد آرا مخالف باشد! (46445)
 
حسين
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۱:۴۳:۰۷
بابا جون گوشت کي کيلوي 2800 بوده.
به کورري چشم همه پرچمت بالا ست حاج محمود
ا (46579)
 
ازطرف مردم آگاه ایران اسلامی عزیز
۱۳۸۶-۱۰-۱۷ ۰۵:۴۳:۳۷
احمدی نژادفردی است که فقط به درد فرماندهی گردانی درشهری دورافتاده می خورد نه به درد این ملت . متاسفانه مردم ثمرت تلخ انتخاب نابجای خود را هم اکنون می بینند ازمردم شریف ایران خواستاریم که ازبزرگ مرد سیاسی وفرهنگی یعنی خاتمی برای شرکت در انتخابات دوره ی دهم حمایت نمایند تااز این وضع ناگوار بیرون آییم. (47857)
 
عباس
۱۳۸۶-۱۲-۲۱ ۲۲:۵۱:۳۳
دستتان درد نکند . این یعنی نظرسنجی علمی! انتشار نتیجه صحیح نظر سنجی حتی اگر بر علیه ما باشد! (53506)
 
مهدی
۱۳۸۶-۱۲-۲۲ ۱۹:۵۰:۴۴
به نظر میرسد اصلاحات اساسی بایستی توسط افراد صالح صورت گیرد.صالح بودن بسیاری از نامزدهای مورد تردید جدی مردم ایران است.با تشکر (53576)
 
انسان
۱۳۸۶-۱۲-۲۳ ۰۷:۱۶:۲۳
به نظر من هم شما خواسته اید با این نظر سنجی مردم را تحریک کنید تا به شما رای دهند اما مطمئنا ملت فهیم تر از آنند که بازیچه قرار گیرند به قولی آزموده را آزمودن خطاست (53603)
 
محمد رجبي
۱۳۸۷-۰۱-۰۴ ۱۹:۰۳:۴۷
به نظر من تا كنون هيچ دولتي را مثل دولت نهم اينقدر تخريب نكردند در اين 5/2 سال (54791)
 
م.ا
۱۳۸۷-۰۱-۱۱ ۲۲:۱۸:۵۷
با سلام به تمام دوستان اصلاح طلب به نظر من سیاست های داخلی وخارجی آقای احمدی نژاد خوب نیست چون که در زمان آقای خاتمی تورم 14درصد بود ولی در زمان فعلی یعنی در زمان اقای احمدی نژاد تورم به23.5درصد رسیده (55367)
 
۱۳۸۷-۰۸-۱۸ ۱۴:۰۹:۵۴
به نظر من احمدی نژاد با رای بالا برای 4 سال دیگر هم رییس جمهور خواهد بود (90753)
 
امیر
۱۳۸۷-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۷:۰۵
1_چرا غربی ها دوست دران شما تمام کرسیهای مجلس وتوی انتخابات ریسات جمهوری برنده بشین
2_چرا در دوران خاتمی دو سال تعلیغ غنی سازی بدون نتیجه انجام دادید
3-چرا وقتی شما توی راس کار بودید انقدر ازشها اسلامی توی جامعه رفت زیر سوال
به اقای خاتمی بگید که حیف از لباس ولقب سید (103843)
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته