نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 103490
پیش‎بینی آیت الله جوادی آملی از این روزهای دولت‬
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۴۱
روات حدیث: نزدیک انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ خبر تلخی به گوش رسید. جسارت حامیان محمود احمدی نژاد به آیت الله جوادی آملی.
 
این خبر را سایت‌های حامی احمدی نژاد تکذیب کردند. اما واقعیت داشت و جسارت‌گران از طلاب مدرسه‌ی حقانی و معصومیه بودند و از دوستان. آیت الله جوادی آملی در آن انتخابات از اکبر هاشمی رفسنجانی حمایت کرده بود. این حمایت بر جسارت‌گران سخت آمده بود و طلاب مقدمه‌خوان درصدد ارشاد مفسر بزرگ و فیلسوف متأله جلیل القدر برآمدند و با تجمع در مسجد ایشان، عربده‌کشان  «جوادی حیا کن هاشمی را رها کن» را سر دادند. آن روزها، روزهای سختی بود، من بارها از همین جماعت دشنام و توهین به ایشان را در مدرسه‌ی فیضیه و دارالشفاء شنیدم. نصیحت بزرگان و ارشاد آنان امری پسندیده است، اما نه با پشتوانه‌ی جهالت و توهین.
 
در آن روزها از یکی از شاگردان آیت الله شنیدم که ایشان گفته است «وی را چنان بالا خواهند برد که طغیان خواهد کرد» العهدة علی الراوی. این سخن از یک اصل کلی برآمده است؛ با انسان‌ها باید مطابق ظرفیت‌شان رفتار کرد، نه بزرگی را خُرد کرد نه خُردی را بالا برد. رئیس جمهور یک نیروی اجرائی و کاری بسیار خوب بود، نمی‌توان تلاش‌های وی و تیمش را نادیده گرفت و انصافا کارهای بزرگی در زمان ریاست جمهوری وی انجام شد. اما محمود احمدی‌نژاد نه هاله‌ی نور داشت، نه اگر قرار بود پیامبر دیگری نازل شود او بود، نه امام عصر دولتش را مدیریت می‌کرد، نه اطاعت از او اطاعت از خدا بود، نه کرامتی داشت و نه معجزه‌ی هزاره‌ی سوم بود. تنها یک انسان پرکار و پر تلاش بود. سخن‌رانی وی در دانش‌گاه کلمبیا مهم‌تر از فتح خرم‌شهر نبود، حتی به اندازه‌ی عرق یک رزمنده در فتح خونین‌شهر ارزش نداشت. همه‌ی این سخنان را گفته بودند. اسنادش هم موجود است.
 
چه اتفاقی افتاده است که این روزها آن مرد پرتلاش دیروز، مردی که با نذر و نیاز مردم بالا آمد، در اطاعت امر ولی امر، تاخیر می کند. مردی که با تلاش بی‌مزد و منت طلاب که برای تبلیغش به روستاها می‌رفتند، رئیس جمهور شد. مردی که در حمایتش به برخی بزرگان حوزه توهین شد. سه هفته پیاپی برخی از حامیان وی علیه آیت الله جوادی آملی در نماز جمعه شعار دادند. انگار هیچ کس نباید انتقاد می‌کرد. این هاله‌ی قدسی دور هرکس کشیده شود، مغرور خواهد شد و طغیان خواهد کرد. پیش‌گویی آیت الله درست بود. این یک پیشگویی نیست، یک پیشبینی است. هر کس را زیادتر از ظرفیتش بالا بردند، سقوط خواهد کرد.
 
آن‌هایی که آن روز علیه آیت الله جوادی آملی شعار دادند و جسارت کردند، می‌توانند در یک نامه‌ی بدون اسم، اعتذار بنویسند. شاید بخشیده شوند. گاهی برخی در خشت خام چیزهایی می‌بینند که ما در آینه نمی‌بینیم.
 
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۱:۲۰:۵۰
سلام علیکم خدمت عالم بزرگوار دین امید هست هزار ساله شوید دوست دار شمایم و از دور دستتان را میبوسم برایم دعا کنید در وقت سحری مشکلم حل شود: یا حضرت مولا علی (792645) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۰۶ ۲۳:۴۴:۰۱
دریکی از جلسات درس تفسیر احتمالا سال 89 فرموده بودند با علوم غریبه نمی توان جامعه را اداره کرد. (1004333) (alef-4)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۱۴:۴۵:۲۸
گزارش مهر؛
6 تا 7.5 میلیون نفر دچار هزینه های خانمانسوز درمان/ افزایش خانواده های زیر خط فقر

یکی از کارهای بزرگ دولت (1246788) (alef-15)
 
نسرین برهانی مقدم
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۸:۳۷
با سلام حضور عالم عالیقدر حضرت ایت الله جوادی املی-اینجانب جنابعالی را به سبب شخصیت قابل ستودنتان بسیار گرامی میدارم و از خداوند متعال سلامت توام با طول عمر با عزت بیش از پیش را برای حضرتعالی ارزومندم و ارزوی نابودی و ریشه کن شدن دشمنان دین و حقیقت و جنابعالی را از درگاه خداوند متعال دارم-التماس دعا (1723538) (alef-6)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۲۰:۰۶:۵۹
با سلام:
از شما و سایت عالی شما کمال تشکر را اول از خدا و بعد از شما دارم.
موفق و سلامت باشید.
خدمت ایت الله جوادی آملی(مد ظله) هم سلام گرم خود را عرضه میکنم. (1785638) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۹-۰۱ ۰۷:۰۵:۵۳
با سلام
آرزو دارم ايكاش مي توانستم در جلسات تفسير ايشان شخصاً حضور داشتم و از اين مرد خدا بيشتر كسب نور و معرفت مي كردم. البته كه خداوند جامعه بشري را به واسطه حضور انسانهايي خداشناس همچون ايشان و برخي ديگر كه براي عموم شناخته نيستند مورد لطف و رحمت خود قرار مي دهد (عليرغم تمام ظلم ها و فجايعي كه بشر بي ايمان و شيطان صفت امروزه در سراسر عالم انجام مي دهد.) (1787846) (alef-13)
 
بیژن
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۹:۳۲
خداوند ایت ا...جوادی راحفظ کند تاجهان اسلام ازحضورایشان بهره ببرد (2224792) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۱۰:۵۸:۳۶
سلام و درود برمردان خدا (2388898) (alef-10)
 
یک مسلمان
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۱۹:۱۸:۲۹
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
سلام خدا و پیامبران بر مبلغین دین خدا
حضرت استاد اعلم و اجل از اظهار نظر اینجانب هستند فقط خواستم با دیدن سلامم برکت جواب ایشان را کسب کنم. ان شاالله (2751564) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.