نظر منتشر شده
۱۰۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 158194
آیا مسئولان ارشد ناجا خبر دارند در آموزشگاه های رانندگی چه می گذرد؟
درددل بینندگان الف، 13 خرداد 91
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۲
داشتن گواهینامه رانندگی، شاید ضرورت نباشد اما از آنجا که داشتن مهارت های متعدد به تسهیل زندگی روزمره و صرفه جویی مادی می انجامد، من نیز از روی اضطرار، برای دریافت گواهینامه، تکمیل پرونده ای که از 5 سال قبل در یکی از آموزشگاههای شهر تهران داشتم را پیگیری کردم.

ابتدا به خاطر تغییر محل سکونتم و بدون اطلاع از این قانون که دروه آموزش می بایست، در آموزشگاهی که کاردکس صادر شده، طی شود (ولو اگر 20 سال هم به طول بینجامد!)، به آموزشگاهی در نزدیکی محل سکونتم در خیابان کرمان جنوبی رفتم. اما پس از تشکیل پرونده متوجه این قضیه شده و 8 هزار تومان متضرر شدم. زیرا با استناد به صحبت مدیر آموزشگاه، قبض 8 هزار تومانی به نام "شرکت پژوهش و توسعه ناجی" صادر شده بود، در حالیکه هیچ قبض یا رسید بانکی یا پرداخت از طریق پایانه های فروش، مبنی بر واریز وجه به حساب شرکت مذکور، به من داده نشد. جالب آنکه در تماس با این شرکت نیز گفتند: باید استراداد وجه خود از ما را، از همان آموزشگاه پیگیری نمایید. وقتی پرسیدم: چگونه؟ کسی که پاسخ می داد گفت: بنده نمی دانم، لابد در آموزشگاه سازوکاری دارند که پول شما را از ما پس بگیرند!.

این در حالیست که در برخی آموزشگاه ها، به هنرجویان، شماره حساب "0105968801004" نزد شعب بانک ملی  داده می شود تا پول به حساب همان شرکت واریز شود و شائبه فسادی به وجود نیاید. بگذریم، وقتی با مستنداتی که اشاره خواهم کرد، نظارتی نباشد، کلاً هر مدیر آموزشگاهی، بسته به سلیقه خود عمل خواهد کرد.

در هر حال از آنجا که نمی توانستم فرزند خردسالم را تا محل دور آموزشگاه قبلی با خود ببرم، با صرف هزینه مضاعف 300 هزار تومانی بابت شهریه مهدکودک، دختر 3 ساله ام را به مهد گذاشتم تا با فراغت حاصل از آن بتوانم به محل قبلی که پرونده داشتم مراجعه کرده و به قول آمار نیروی انتظامی، جزو 5200 نفری باشم که روزانه در کشور مفتخر به دریافت گواهینامه می شوند.

از اینجا بودکه رالی نفس گیر پول گیری در دکانی به نام "آموزشگاه تعلیم رانندگی ؟؟؟؟" آغاز شد.

کاردکس اولیه ام در آن آموزشگاه صادر شده بود. 10 جلسه اول طبق روال طی شد و حداقل 4 جلسه دیگر هم به ازای هر 2 ساعت 13200 تومان کلاس اضافه گرفتم تا نوبت به امتحان آیین نامه رسید.

آن روز بود که با افرادی برخورد کردم که بعضاً تا 6 بار در آزمون های شهری رد شده بودند. صدای اعتراضشان را می شنیدم که به قبول شدگان در آیین نامه می گفتند: چندان خوشحال نباشید چون حالا حالا ها باید پول بدهید.

طبق قانون به ازای هر بار ردی باید "مبلغ هزار تومان به حساب بانک ملی وزارت کشور به شماره حساب 2171151303003" واریز شود اما آموزشگاه پیش از آزمون آیین نامه، از هر هنرجو مبلغ"1500" تومان به صورت دستی می گیرد بدون آنکه رسید تحویل دهد و نیز به ازای هر بار آزمون عملی هم جدا از مبلغ واریزی به حساب مذکور وزارت کشور، پیش از آزمون مبلغ 2500 تومان دریافت و پس از رد شدن هم به همان شیوه با دریافت نقدی پول و بدون تحویل رسید با سرفصلی تحت عنوان «استهلاک ماشین افسر» مبلغ 4500 تومان از هر هنرجو دریافت می کند.

در روز آزمون شهری بجز من 23 نفر اعم از 11 زن و 10 مرد هم امتحان دادند و جالب آنکه فقط 2 نفر (یک زن و یک مرد) از میان آن تعداد قبول شدند و آنها هم چهار یا پنجمین باری بود که آزمون شهری می دادند.

این روایت را ننوشتم که درددل کرده باشم، بیش از یک ماه است که در این  پروسه زمان بر و بیهوده گرفتارم و بارها با خودم  فکر کرده ام که آیا نیروی انتظامی فقط وظیفه دارد مجوز صادر کند؟ اگر نیاز به پول دارد چرا همه را همان اول نمی گیرد؟ چرا بابت پول ها رسید نمی دهد؟

دیوارهای آموزشگاه را به دقت بررسی کردم و هیچ شماره ای از مرجع رسیدگی به تخلفات و پیگیری شکایات  ندیدم.

نبود نظارت کافی و دقیق از سوی نیروی انتظامی و داشتن ارتباط مالی مستقیم آموزشگاه با افسران بازنشسته نیروی انتظامی، تحت سرفصل استهلاک خودروی افسر، که متصدی امتحان است، بی تردید، فضای مهیائی برای بروز فساد است. خصوص که آموزشگاه ها با حمایت نیروی انتظامی، خود را بی نیاز از ارائه رسید به هنرجویان احساس کنند. این شائبه وقتی تقویت می شود که در هر هفته کمتر از 10 درصد از هنرجویان در آزمون شهری قبول می شوند (البته در این آموزشگاه، البته در سایر آموزشگاه هائی که پرس و جو کردم نیز ضریب قبولی حداکثر در حد 20 درصد است)، به ویژه آنکه خیلی ها 6 بار و یا حتی بیشتر از آن هم رد می شوند.

یکی از ده ها پرسشی که مطرح می شود آن است که اگر پس از 10 جلسه آموزش که لابد کارشناسان راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، طبق بررسی داده های واقعی به آن رسیده اند، حداکثر 20 درصد هنرجویان در امتحان شهری قبول می شوند، آیا نباید کیفیت، یا تعداد جلسات و یا موارد مورد آموزش را مورد بررسی و تجدید نظر قرار داد تا وقت مردم تلف نشود.

بگذریم از اینکه از 2 ساعت وقت اسمی آموزش رانندگی بواسطه تاخیر های گونه گون تحمیلی، کمتر از 70 دقیقه عملاً به آموزش می گذرد. از مسوولین نیروی انتظامی دعوت می کنم تا راستی آزمائی کند.

آیا توجیه نیروی انتظامی برای استفاده از افسران بازنشسته، تجربه بالای آنها در آموزش صحیح مهارت رانندگی به هنرجویان است یا وارد بودن آنان به چم و خم اداری فرایند اخذ گواهینامه؟ یا نکند استدلال دیگری وجود دارد؟ از 2 هدف فوق الاشاره که هیچیک محقق نشده است. هر بار به 3 بهانه بدون رسید پول می گیرند و پاسخگوی 197 نیز معتقد است که این فرایند به آنان مربوط نیست.

نکته جالب دیگر درباره بیمه هنرجوی رانندگی است. تا زمانی که فرد هنرجو تحت تعلیم با مربی است، تحت پوشش بیمه است و خنده دار آنکه در روز آزمون شهری که اضطراب ناشی از امتحان، تمرکز فرد را کاهش می دهد و افسر به اصطلاح کارکشته نیز از هنرجو، در کوچه با عرض 3 متر که پیاده روهایش مملو از دانش آموزان دبستانی است، حرکت با دنده 3 می خواهد، هنرجو تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست. مشخص نیست افسرانی که تصاویر مقتدرشان بر سایت نیروی انتظامی نقش بسته، هنگام این امتحان های خطرناک کجا هستند. همان سایتی را می گویم که بخش «تماس با ما» ی آن بسته است.

مبتکرین شعار «چشم و گوش ما باشید» و «ما را نظارت کنید» (نقش بسته بر تابلوی مشرف به تقاطع میرزای شیرازی و شهیدبهشتی)، با مراجعه به www.police.ir راستی آزمائی بفرمایند.

امید است که پاسخ گویی روابط عمومی نیروی انتظامی مانند پاسخگویی سامانه 197 نباشد. بنده که تاکنون 600 هزار تومان پول داده ام. بلاخره گواهینامه را خواهم گرفت. یک نفر را بفرستید تا پس از رد شدن 90 درصدی هنرجویان، غرولند مردم را بشنود. شاید رسانه های ضدانقلاب هم نتوانند تا بدین حد ناراضی مصنوعی و حقیقی برای نظام بتراشند. هرگونه تلاش برای دسترسی به واحدهای نظارتی نیروی انتظامی نیز کلاً بی فایده است. روابط عمومی نیروی انتظامی یک بار هم که شده به جای جوابیه شدید اللحن، بطور ناشناس با سامانه 197 تماس بگیرد و مشکلی را مطرح کند، تا بداند مخاطبان آن با چه دستگاه ناراضی تراش و ضدانقلاب پروری، رودر رو اند.

کاش روابط عمومی و معاونت امور اجتماعی این نیرو در خلال ردیف بودجه ای که برای ساخت و پخش تبلیغات تلویزیونی تخصیص می دهند، کمی هم برای نظارت بیشتر بر عملکرد آموزشگاههای رانندگی که به دکان بیشتر شبیه اند تا آموزشگاه هزینه کنند. آنجا که پدر مهربان و دلسوز انیمیشنی، مشکلات اجتماعی را با فرزند فیلسوفش در میان می گذارد و فرزندش نیز نظریه اصلاح اجتماعی می دهد، جای اصلاح رفتار ترافیکی نیست. این مناره از پای بست کج نهاده می شود که رفتار تلافی جویانه را به ارمغان می آورد.

اگر کلیشه هم باشد، ایرادی ندارد که تکرار کنیم: «وجود دستگاه نظارتی موثر، پاسخگو و پیگیر، جلب کننده اعتماد عمومی است و فساد را پر ریسک و هزینه دار می کند.»
 
saba
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۰۹:۳۶:۴۶
من بعد از ده جلسه احساس میکردم که می توانم در امتحان قبول شوم اما مربی ها که از شاگردان همدیگر امتحان میگیرند کاملا با هم هماهنگ هستند و به زور آدم را قانع میکنند که هنوز آمادگی نداری و باید جلسات بیشتری رانندگی کنی و وقتی جلسات مورد نظرشان تمام شد بدون آزمون قبول میشوی و می توانی در امتحان شرکت کنی. در طول تمرین که یک ربع دیر شروع می شود و ده دقیقه زودتر تمام می شود مربی تمام کارهای شخصی اش از قبیل بردن بچه اش به مدرسه رفتن به بانک و خرید منزل را هم انجام میدهد و اگر جرات داری اعتراض کن. (814541) (moderator102)
 
رحمتی
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۱۵:۳۵
در آمریکا و کانادا در اکثر ایالتها برای گرفتن گواهینامه رانندگی مراحل زیر طی می شود:

بعد ازمراجعه به دفتر دولتی، یایدفرم های تقاضا گواهینامه ( متقاضی باید حداقل 16 سال تمام داشته باشد) تکمیل و هزینه که حدود 100 دلار است، پرداخت می شود . تعیین نمره چشم به واسطه نگاه کردن دردستگاه کوچکی که در همان دفتر (اتاق) قرار دارد، انجام می شود. سپس عکس فوری هم در همان دفتر (اتاق) گرفته می شود. در این مرحله تاریخ امتحان آیین نام توسط متقاضی که می تواند هر زمانی باشد تعیین می شود. کل این مراحل بیش از چند دقیقه طول نمی کشد.

در صورت مردود شدن در امتحان، متقاضی می تواند در هر زمانی که مایل باشد دوباره امتحان آیین نامه دهد. برای امتحان مجدد باید چند دلار هزینه پرداخت کرد.

در صورت قبولی، برای متقاضی گواهینامه موقت یک ساله صادر می شود. با این گواهینامه، متقاضی می تواند پشت فرمان ماشین ( متعلق به هر کسی می تواند باشد) قرار گرفته و رانندگی کند مشروط بر اینکه یک فرد دارای گواهینامه دائم (هر کسی می تواند باشد) در تمام مدت رانندگی در صندلی کنار او نشسته باشد. با گواهینامه موقت، راننده اجازه ندارد در بعضی از ساعات شبانه روز و یا در بعضی از بزرگراهها و یا جاده ها رانندگی کند. همچنین اگر در این مدت در تصادفی مقصر باشد و یا بخاطر نقض قانون جریمه شود، زمان گواهینامه موقتش افزایش می یابد.

بعد از گذشت یک سال متقاضی به دفتر مراجع و تاریخ امتحان شهر مشخص می شود که می تواند همان روز هم باشد. متقاضی باید برای امتحان شهر، ماشین از خودش داشته باشد که می تواند متعلق به هر کسی باشد. امتحان شهر حدود یک ساعت به طول می کشد که با کوچکترین خطایی متقاضی مردود می شود. برای مثال اگر در مواجهه با تابلوی ایست، ماشین کاملا متوقف نشود متقاضی مردود می شود (خطایی که اغلب ایرانیها آن را انجام می دهند!).
در صورت قبولی گواهینامه دایم مدت دار (مانند ایران) صادر می شود. در صورت مردودی ضمن پرداخت چند دلار هزینه، امتحان مجدد می تواند در هر زمانی حتی یکی دو روز بعد انجام گیرد.

همانطور که مشاهده شد برای گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشورها متقاضی نیازی به استفاده از آموزشگاههای رانندگی ندارند. البته این آموزشگاهها وجود دارند و در صورتیکه متقاضی بخواهد می تواند از خدمات آنها استفاده کند ولی اینکار الزامی نیست. نکته جالب دیگر هم ماشین روز امتحان است که هر مدلی متعلق به هر کسی و هر برندی می تواند باشد. دفتر ماشینی برای این کار ندارد! (814832) (moderator22)
 
محامد
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۲۲:۲۸
بابا چه ارتباطی هست بین ما و آمریکا که اینقدر سنگ آمریکا را به سینه میزنید
دوستی دارم در افغانستان معتقد بود روش دریافت گواهینامه در ایران بهتر از افغانستان است (815148) (moderator102)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۸:۰۸:۲۲
دقیقا...
باید سمبل و مدل پیشرفت ما افغانستان باشه ...
به نکته خوبی اشاره کردی (816035) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۰:۴۷:۵۹
من نمی دانم شما کجا هستید، اما در کالیفرنیا، هزینه امتحان آیین نامه و شهر روی هم ۳۱ دلار است، برای ۲ بار امتحان آیین نامه و دو بار شهر، نه صد دلار و هزینه ای هم برای دوبار گرفته نمی شود. این هم لینکش:http://www.dmv.ca.gov/dl/fees/driverlicense_fees.htm (815488) (moderator102)
 
حمید
Malaysia
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۹:۲۶:۲۶
lهمانطوریکه دوستمان توضیح دادند هزینه پرداختی برای امتحان آیین نامه و شهری برای بار اول کلا34500 تومان ( 10000 تومان ناجا 8000 تومان راهگشا 500 تومان دارایی 500 تومان شهرداری 9000 معاینه چشم 5000 تومان گروه خونی و 2500 تومان هزینه ماشین امتحان)میباشد که این رقم یک سوم هزینه امتحان در کانادا میباشد اما برای بار دوم کلا7000 تومان (1000 تومان ناجا 1500 تومان راهگشا برای امتحان مجدد آیین نامه و 2000تومان راهگشا برای امتحان مجدد شهری و 2500 تومان برای استهلاک ماشین امتحان) میباشد که این رقم باز یک دوم هزینه امتحان مجدد در کانادا میباشد. لذا هزینه آموزش با امتحان جداست که دوست ما از آن غافل است در صورتیکه در کادنادا برای آموزش بالغ بر 1000 دلار باید خرج کرد و نباید مقایسه کرد در کانادا مردم به قوانین احترام می گذارند و هرگز حق به خطر انداختن جان و مال خود و بخصوص مردم را ندارند اما در کشور ما رعایت قوانین به معنای احمق پخمه سوسول یا هپلو ووووو توصیف میشود چرا که از کودکی یاد گرفتیم زرنگی کنیم نه اینکه زرنگ و هوشیار باشیم و همین مسئله باعث هرج و مرج و بی قانونی شده است خیلی از افراد برای فراگیری هنرهای مختلف و حتی فراگیری زبان یا ریاضی یا کامپیوتر هزینه های زیادی پرداخت میکنند درصورتیکه با جان و مال مردم در ارتباط نیستند ولی هنر داشتن گواهینامه مستقیما با جان و مال مردم در ارتباط هستند آیا دوست عزیز نباید برای بدست آوردن آن هزینه و وقت کافی گذاشت پس بهتر است به جای اینکه دیگران را مقصر قلمداد کنیم سعی کنیم فرهنگ احترام به قوانین و رعایت حقوق دیگران را الگوی خود قرار دهیم تا شاید محیط و اجتماعمان را برای فرزندانمان بهتر بسازیم (815627) (moderator102)
 
گواهینامه دار
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۵:۳۲
لزومی نداره اعتراض کنی. مربی رو از طریق دفتر آموزشگاه عوض کن. (815193) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۸ ۱۹:۴۱:۱۲
گواهی نامه دار ، کلی ذوق زده شدی ؟ شق القمر کردی ماشاالله
این دوستمون داره مشکلات سیستم رو میگه که باید اصلاح بشه (822310) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۳:۰۰:۰۸
فکر کنم شما اصلا مطلب رو نخوندی یا اینکه خوندی و نگرفتی . (1070637) (alef-11)
 
زهرا
۱۳۹۳-۰۴-۰۷ ۱۵:۱۵:۴۳
متا سفانه همه مربی ها با هم هماهنگ هستند و زیر اب هم دیگه روهم نمیزنن هماهنگیشونم بیشتر در تایم که قراره کارآموز رو آموزش بدن تابلوئه،هزینه دوساعت رانندگی از ما میگیرن و پنجاه دقیق کمتر آموزش میدن.از همه بدتر همکاری سرهنگ در هرچه بیشتر رد کردن کارآموز و نوشتن نیاز به 4الا پنج جلس بیشتر تعلیمی با هزینه گزاف هست که سرجمع فک کنم دوساعت آموزش بدن. من امروز سومین با ر هست که رد میشم و خدا میدونه بدون دلیلمنو رد میکنن من خودم چن وقتی میش ماشین هم دارم و مشکلی هم تو رانندگی ندارم. (2227396) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۰۳:۴۹:۴۸
عزیزم مربی ها با هم هماهنگ هستن درست نیست،اتفاقا"ما مربی ها دوست داریم هنرآموزان در همان بار اول یا حداکثر دوم قبول بشن چون اینطوری تعداد قبولی ما بالا میره و در مجموع برای سابقه کاریمون در راهنمایی مفیده،ولی بعضی از هنرآموزان واقعا" افتضاح هستن،از طرفی شاید شما از نظر خودت راننده ی خوبی هستی ولی از نظر قوانینی که ما بر اساس اونها باید امتحان بگیریم راننده قابلی نباشی.

از نظر مدت زمان آموزش باید عرض کنم که مربی با وجود همه خطرات ناشی از آموزش و در مقابل برخورداری از کمترین امکانات شغلی و حمایتی انگیزه ای برای آموزش طولانی نداره البته کمتر از 50دقیقه که گفتین بی انصافی معمولا بین یک ساعت و نیم تا 1ساعت و چهل و پنج دقسقه آموزش میدین.

افسران ممتحن هم نه تنها هیچ همکاری با ما مربیان ندارند بلکه عارضم که این عزیزان بازنشسته که معمولا اطلاعات آنها به روز هم نیست از اولین کسانی هستند که رو در روی مربیان می ایستند و موجبات آزار آنها را فراهم میکنند.

از جمله برای بنده که از افسر ممتحن مودبانه خواستم خودرو امتحان را از جلوی پل ورودی آموزشگاه بردارد تا هنرآموز من بتواند وارد شود،در برابر خواسته ام توبیخی دریافت کردم مبنی بر بی احترامی به ایشان!

پیروز باشید (2261056) (alef-10)
 
طناز
۱۳۹۳-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۶:۰۹
استاد من با حرف شما موافق ام. مربی من تمام تلاشش اینه که من قبول شم. ولی مشکل از افسرهای ممحتن هست. درسته مواد امتحانی هست. ولی خودشون کاری میکنن که مردود بشیم و اون ۲۰% موسسه راهگشا رعایت بشه. (2368105) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۲:۴۹
خوب کاری میکنن سخت میگیرن.
با این سخت گیری ها وضعیت رانندگی تو کشور اینطوریه وای به حال وقتی که راحت به همه گواهینامه بدن (814564) (moderator102)
 
جلال
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۰:۰۷
سخت گیری کجا بود. موسسات آموزش رانندگی فقط برای کلاه برداری هستند و تنها چیزی که در این موسسات مورد توجه نیست کیفیت آموزش هست. (814711) (moderator22)
 
جلال
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۳:۳۷
علاوه بر موارد بالا سطح فرهنگی پایین تعلیم دهنده های آموزشگاه هارو هم باید ذکر کرد. من با دو نفر از این تعلیم دهنده ها دوره داشتم که هر دو در طول آموزش به جای تمرکز بر روی کار آموز بیشتر به فکر چشم چرانی بودند. (814718) (moderator22)
 
کاشف
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۰۱:۱۳
من هم در این مورد نظریه ای دارم:
بنظر من باید دریافت گواهینامه سهل تر شود ولی در عوض قوانین نظارتی مثل دوربین مخصوصا در جاده ها افزایش یابد و کسی جرات نکند با سرعت غیر مجاز و سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ و دیگر حرکات خطرناک جان خود و دیگران را به خطر اندازد
اگر همه قوانین را رعایت کنند نه تصادفی می شود و نه ترافیک
حالا عده ای باز خواهند گفت با زور نمی شود کاری از پیش برد ولی به نظر من دو جور آدم وجود دارد نوع اول که فرهنگش بالاست و خودش قوانین را رعایت می کند و نیازی به زور ندارد و نوع دوم که فکر می کند خیابان ارث باباشه و هر جور بخواد حق داره رانندگی بکند که با این قشر بجز زبان زور زبان دیگری کارساز نخواهد بود (814810) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۶:۱۲
برای دریافت و تعویض گواهینامه باید معاینات پزشکی انجام شود که هزینه آن سال به سال افزایش می یابد. جالب اینکه برای پرداخت این هزینه ها دفترچه بیمه مورد قبول نیست! چرا و به چه دلیل بیمه این مخارج را نمی دهد؟ ضمنا به نظر می آید این آزمایشات فورمالیته ای بیش نیست. (814567) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۵۰:۲۳
برای معاینه پزشکی دو دقیقه هم وقت نمیزارن.سریع مهر و امضا، نفر بعد...
چه پول زوری هم واسه این کار میگیرن. (814909) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۱:۱۴:۰۳
دقیقا........
فقط به فکر پول گرفتنن. (899318) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۴:۳۶
آموزش رانندگی شون هم که واقعا ناکارامد هست. من خودم اصرار داشتم که همه 14 جلسه ای را که پولش را داده بودم بصورت کامل برم. راننده هی با تاخیر میومد و نیم ساعت از آخرش را هم میزد. برا چهار جلسه آخر هم میگفت من کاردکس را مهر و امضا میکنم اگر میخوای میتونی نیای!! تازه وقتی به اصرار برا اون چهار جلسه هم رفتم طرف انگار طلبکارا با بی حوصلگی تمومش کرد.
نیروی انتظامی با این روش فقط خواسته زحمت را از دوش خودش برداره، به فکر کیفیت و آسایش مردم نیست. (814579) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۱:۱۹:۴۵
راست میگی والا...
میدونی مربی من وقتی اولین بار تو ماشینش نشستم چی گفت؟؟؟؟ ::
"بابا ماشالا تو بلدی که،از فردا دیگه نیا خودم همه جلساتتو امضا میکنم"
جالب اینه که من حالشو گرفتم گفتم: من رانندگی بلدم ولی از قوانین چیزی نمیدونم،پس همه جلسات رو میام!
یارو کارد بهش میزدی خونش در نمی اومد.......... (899321) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۸:۳۳
حرف حقی زدید برادر ولی متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.
همین که خودتان گفتید صحیح است این اموزشگاه ها الان دیگر دکانی شده اند برای یک عده که نانی در بیاورند و خرج خانواده شان کنند.!!
خدا قبول کند! (814586) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۳:۵۲
از نوع متن نوشته این طور برمیاد که نویسنده یه خانمه! (814720) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۶:۵۱:۳۲
خب که چی؟ الان دنبال چی میگردی؟ (815116) (moderator102)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۰۹:۴۶
انتشار حرف دل مردم، کار ارزشمند سایت الفه. ولی فکر میکنم بهتره یه مقدار به تاثیرگذاری این مطالب هم توجه بشه.
برای ماها که مدتهاس الف میخونیم، کم کم انتقادهای بیجواب داره آزاردهنده میشه و گاهی احساس میکنم کاش این حرفا منتشر نمیشد. چون فقط روی اعصاب آدم رژه میره.

امیدوارم مسئولین الف و خصوصا دکتر توکلی به فکر ایجاد ساز و کاری باشن که سایت الف حالت حقوقی و نظارتی جدیتری پیدا کنه.

مثلا اگر چیزی شبیه به همین کاری که دانشجوهای اوگاندایی کردن(افشای مفاسد ریز و درشت همه اعم از سیاست مدار و بازاری و اداری و استاد و پزشک و ...)، ولی تحت "نظارت" و "پشتیبانی" الف صورت بگیره، میشه امید به نتیجه داشت.
(البته اگر یکطرفه نباشه که حبوط آدم و حوا رو هم به احمدی نژاد ربط بدن!)

دوستان هم کمک کنن و پیشنهاد بدن و ایده هایی که به نظرشون میرسه مطرح کنن، شاید یه راهی برای تاثیرگذاری این انتقادها پیدا شه!

ضمنا بهتره کلا یه بخشی از سایتو به انتشار و پیگیری وعده هایی که مسئولان میدن اختصاص بدین.
مثلا از همین ابتدای کار مجلس نهم یه بخش مجزا برای مجلس بذارین که وعده های نماینده ها، گزارشهای دکتر توکلی، اخبار مجلس، اخبار حاشیه ای و ... رو انعکاس بده تا درآخرِ کار، بشه یه بیلان واقعی از عملکرد نماینده ها داشت. (815283) (moderator22)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۳۶:۱۷
خدا عقلت بده حالا خانم یا آقا چه فرقی داره نظرشو گفته از کل مطلب فقط همینو گرفتی!!!!!!! (815393) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۵:۳۷
همون سخت بگیرن بهتر هست. داریم خفه می شیم از بس ماشین توی شهر هست. حالا راحت هم گواهی نامه بدن دست همه... چه شود...

البته در این که اوضاع باید استاندارد باشه شکی نیست ولی به نظر من به مهارت های بالا گواهی نامه بدن نه همین طوری از سر بازکنی... (814610) (moderator102)
 
mahdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۸:۳۲
با سلام
نکته اول:تشکر از نویسنده مطالب فوق چراکه از هر 100 نفر شاید یک نفر اینگونه دست به قلم ببرد و اینگونه و از سر دلسوزی به نقد بپردازد.
دوم:تشکر از نیروهای دلسوز نیروی انتظامی که با وجود اشتغالات گوناگون و برخورد با انواع و اقسام آدمها با سلایق و رفتار های خاص با احترام و سعه صدر برخورد می کنند.
سوم :موارد مطروحه فوق یکی از صد ها مشکل دست و پاگیر این کشور است که اگر مسؤلان محترم این گره هارا از دست و پای مردم باز نکنند روزی نظام را به زمین خواهد زد و این جوش چرکین روزی سر باز خواهد کرد.
اگر مسؤول دلسوزی این صحبت را می شنود به داد مردم و نظام برسد.
یا علی. (814614) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۹:۴۷:۳۱
دلسوزی این متن کجا بود همش غرض ورزی بود برای اینکه پول داده میخواد های و هوی راه بندازه (815263) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۲۹:۳۳
دقیقا! پول داده و حقشه در مقابل پولی که داده از امکانات و خدمات استفاده کنه. و اگر پول و خدمات متناسب نباشه مصداق کم فروشیه. شما مشکلت چیه؟ اینکه کسی حقش رو میخواد؟

ویل للمطففین (815306) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۱:۴۶:۱۳
من گواهینام رو 4 سال پیش گرفتم و یادمه که دفعه اول هم قبول شدم ولی بعد اون چون ننشستم خیلی از رانندگی می ترسیدم الان یک هفتست که تمرینی آموزشگاه میرم ولی متاسفانه یکبار هم با ماشینش داخل شهر نشدیم و همش مربی میگه ضعیفی زوده که با هم شهر تمرین کنیم و داخل خیابونهایی میشیم که خیلی خلوتن و مخصوص تعلیم رانندگیه در صورتی که من می خواستم ترسم بریزه و مربیم همش تاکید میکنه که باید چندین جلسه رو بگذرونم ،خودشم پاش همش روی کلاچه نمیذاره من کاری کنم وقتی که مربی اینجوری باشه تا 20 جلسه هم آدم آمادگی پیدا نمیکنه واسه رانندگی فقط پول آدم سوخت میشه
. (814689) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۹:۰۰:۳۳
خوب برو سراغ يك مربي ديگر يا يه آموزشگاه ديگر (815230) (moderator102)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۳:۱۱:۵۲
هیچ فرقی نکیکنه همه ی مربیان آموزشگاهها اینجورین (816783) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۲:۲۲:۰۴
مربیان فقط به فکر ماشین خودشونن و برای همین شاگردان را کاملا محدود میکنند (815768) (moderator102)
 
طاها
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۱۷:۱۴
سلام دوستان...
عجب گزارش کاملی بود واقعا تشکر تابی...
اما ایم موضوع رو که شما مطرح کردید رو بیاید و مصداق براش پیدا کنید در بقیه ادارات و ارگانهای کشور...
به نتیجه جالبی میرسید...
فیلمی رو دیدم به نام جان سخت 4 که در اون اوضاع شهر به کلی بهم ریخته بود و نظم امورات همه سازمانها به کلی از دست خارج شده بود...
تو این بین یه پلیس یه مجرم رو دستگیر کرده و به کلانتری برد... و بک لحظه چشماش رو باز کرد و دید ساز و کاری که قراره به اوضاع و احوال آشفته همه شهر سامان بده کاملا از هم پاشیده .
این موضوع رو اگه من دارم اغراق میکنم بگید دوستان...
نبود و نه کمبود نظارت در کشور ما الان داره به صورتهای مختلفی خودشو نشون میده... چشماتونو باز کنید... حتما میبینید... (814735) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۵:۱۴
ما نظارت میخواهیم (815075) (moderator102)
 
جلیل
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۴۷:۳۵
جالب اینکه بعد از اینکه هنرجو مردود میشد بعد از سه هفته به امتحان معرفی می کردند که باید حداکثر 2 هفته باشه عجب روزهای سختی دائما با کادر آموزشگاه درگیر میشدم اینهمه پول دادیم بلاخره خدارو شکر بعد از 2 سال قبول شدیم واقعا سخته بعدشم مربی ها هم خیانت میکنند از 2 ساعت وقتی که به هنر جو باید داده بشه 1 ساعتشو صرف امور شخصی خودشون می کردند میگفتند برو گاز بزنیم بریم نون بخریم (814785) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۲۴:۰۴
جای اینکه پلیس خدمتگزار مردم باشه مردم شدن خدمتگزار پلیس!!از آموزشگاه رانندگی و مبالغ سرسام آور و اذیت کردنشان و پیچوندن و طلبکاریشون گرفته تا افزایش خدمت از18ماه به 21ماه و لغو معافیتها!!!!بسه دیگه!!!!! (814845) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۲۶:۳۹
ای بابا ...
ناجا ماشین من را قبل از تولید در ایران خودرو جریمه کرده بود. من هم مجبور شدم یک بار که رفتم ماشین توقیف شده را از پارکینگ ترخیص کنم این مبلغ جریمه را پرداخت کنم! (814849) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۲۸:۵۴
مهم اخذ پول از مردم هميشه در صحنه است كه به لطف دوستان انجام ميشه. (814852) (moderator22)
 
ابراهیم
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۳۱:۰۶
واقعاً حرف دل ما رو زدی! آموزش ضعیف به اضافه پرتوقع بودن مربیان و پول دوستی و پول کندن از مردم به هر بهانه ای! تازه همین ب 1 رو بعد از 5 سال دوباره باید تمدید کنید با کلی رفت و آمد و پول خرج کردن تو پلیس +10. گواهینامه هم بعد از یک ماه قراره که بیاد. (814858) (moderator22)
 
ابراهیم
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۳۱:۵۹
دم دوست من گرم که با تقلب تو امتحانات آئین نامه تونست گواهینامه اش رو بگیره. برگه اش رو با یکی که بلد بود عوض کرد!!!! (814861) (moderator22)
 
سعيد
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۳۴:۲۸
به نظر من اين سيستم جديد كه وظيفه ازمون گواهينامه رانندگي را به بخش خصوصي واگذار كرده صرفاً جهت كسب درامد بوده و عملاً مشكلات كار اموزان را دوچندان كرده.
سابق بر اين كه ازمون توسط خود نيرو برگزار ميشد و عملاً بحث سود از كاراموز مطرح نبود وضعيت بهتر بود و اوضاع رانندگي مردم هم اينقدر اسفبار نبود!!! (814869) (moderator22)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۴۷:۳۴
من که رفتم برای گواهینامه دوره آموزش عملیش یارو به جای دو ساعت منو یه ساعت با ماشین میچرخوند.خودش کاملا پدال های ماشین عزیزش رو داشت و من فقط فرمون دستم بود! تازه کلی منت می گذاشت و تهدید می کرد اگه بازرسی چیزی دیدم حرفی نزنم! بعد از دوره برادرم به من راننذگی یاد داد طوری که همون بار اول قبول شدم. دست برادرم درد نکنه و ان شاالله آموزشگاه با اون مربیان کلاهبردار خراب بشه. (814905) (moderator22)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۵:۰۷
راست می‌گویند اگر حدود 10 یا 20 درصد شرکت‌کنندگان بار اول در آزمون قبول می‌شوند مشخص است که آموزش یا آزمایش ایراد دارد
دفاتر پلیس + 10 هم مشکلاتش کمتر از این نیست
قدم از قدم بردارید باید به بانک مراجعه کنید و پول بریزید
ایجاد دفاتر هم که انحصاری است و چه شود...
الف هم که نظرات ما را سانسور می‌کند دستش درد نکند (814967) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۵:۵۳
ای بابا من هم که سال ۱۳۷۱ گواهی نامه گرفتم وضع همین بود. افسرها سلیقه ای مردود یا قبول می کردند و آموزشگاه ها هم تا می توانستند از سر و ته تعلیم می دزدیدند. (814969) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۸:۲۴
متاسفانه این مطالب فقط خاص این موارد نیست. من برای تعویض گواهینامه اقدام کردم که بعلت اینکه فقط سه روز از تاریخ ده سال گواهینامه که تازه اون سه روز هم تعطیلات عید بود پنج هزار تومان جریمه شدم. 9500 تومان بابت معاینه چشم که بیمه قبول نمی کنه تازه مطب دکتر دستگاه تعیین نمره چشم نداره فقط با تابلوهای قدیمی E شکل. نزدیک ده هزار تومان هم بابت .......... و بالخره بعد از بیست روز گواهینامه پنج ساله طرح قدیم (و نه جدید) برام فرستادند. احتمالا شش ماه دیگه می گن کارت بیارین جدید بگیرین و مثل کارت معافی سی هزار تو مان بدید (814974) (moderator22)
 
کامران
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۴۲:۴۴
من رفتم برای امزش رانندگی مربی که به من یاد میداد منم با خودش می برد کاراش رو انجام میداد خدا شاهده یه بار با هم رفتیم سیب زمینی خریدیم (814976) (moderator22)
 
k
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۴۶:۱۹
کلن از دو ساعت آموزش روزانه فوقش نیم ساعت مفید باشه نیم ساعت مربی چرت میزنه نیم ساعت باید براش صبحانه یا ناهار یا عصرانه یا بستنی بخری یه 3 هزارتومان به مربی بدی که بعدن اگه یادش بمونه بهت برگردونه یه نیم ساعت هم که قیب از شروع رانندگی امضا و مهر کردن میگذره

به نظرم ناجا به کلی هیچگونه نظارتی روی آموزشگاهها ندارد (814978) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۵۰:۱۰
مسئله تکان دهنده ـ به رغم تبلیغات گسترده نیروی انتظامی مبنی بر گسترش اطلاع رسانی الکترونیکی و ارتباط موثر با مردم و غیره ـ غیر فعال بودن و به روز نبودن وب سایتهای پلیس است. به طراح و برنامه نویس این وب سایتها هم باید بخاطر رکورد اشتباه در برنامه نویسی مدال افتخار داد!
جالب است که بدانید بیشتر خدمات پلیس به اضافه ده را می شود طوری ارائه داد که هر کس بتواند به طور فردی از طریق اینترنت انجام بدهد. ولی از آنجا که بالاخره عده ای باید نان بخورند و ساعتها وقت من و شما هم باید تلف شود، پس این وظایف بدیهی به پلیس +10 سپرده می شود! البته رفتار بسیار خوب!!!!! کارکنان محترم این مرکز را هم نباید نادیده انگاشت! (814980) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۵:۲۶:۳۰
اينا همه به كنار اين كه هر چند وقت يك بار مدل هاي مختلف گواهينامه رو با هزينه هاي متفاوت ارائه ميدن بايد براي هر گواهينامه اي مبلغ بيشتري پرداخت كني ديگه نوبره خيلي جالبه توي شهر ما از كسايي كه گواهينامه پايه دوم دارن و مي خوان پايه يك بگيرن با يك كاميون امتحان مي گرين و از كسايي كه ب 1 دارن مي خوان پ1 بگيرن هم با همون ماشين امتحان مي گيرن و ايين نامه هم كه مشتركه ولي كسايي كه پ1 دارن نمي تونن كاميون بالاي ده تن رو برونن ولي پايه يك ها همه جور ماشيني رو مجازند (815025) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۵:۴۱:۰۲
من در مشهد با دو آموزشگاه رانندگی(با مدیریت ) آشنا هستم و تا حالا برای چند نفر

از فامیلهایم بدون هیچ آموزشی و فقط با واریز وجه و امضاء فرمالیته و سفارش با

افسر بازنشسته گواهینامه گرفتم . و به نظرم هیچ کس به این آموزشگاهها نظارت

نمی کنه و پارتی داشته باشی تمومه. سه سوته گواهینامه گرفتی. و به تمام

جویندگان گواهینامه توصیه می کنم جهت گرفتن گواهینامه (صرفه جویی در وقت و

پول)حتما یک آشنا در آموزشگاه پیدا کنید. (815036) (moderator102)
 
ضرر کرده
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۶:۵۸:۱۵
شما که تهران هستید و بازرسی های روزانه هم ترس رو برای موسسات بوجود اورده اما اینجا عسلویه موسسه ای هست که از کارگران زجمت کش بی دلیل به نام آزمون قبل از شهر مبالغی رو دریافت میکنه و تازه هر چی هم رانندگی خوب باشه می گه هنوز شما اماده نیستید و باید در آزمون پیش از امتحان ایین نامه (که به نظر من ازمون من درآوردی می باشد) شرکت کنید هزینه هر باز آزمون با احتساب یک جلسه اموزش رانندگی به اجبار مبلغ ده هزار تومان هست (815126) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۰۲:۳۸
با سلام
واقعا تو اين. مملكت كسي به داد مردم نميرسه
اساس امتحان شهري غلط است.انگار ازمون رالي
فرمول يك است.بابا كنترل ماشين و رعايت قانون مهم است و بايد
هدف باشد. نه احراز توانايي ويراژ دادن .
گواهي نامه موتور. كه وضعش بدتر است.
راستي ببينيد وقتي طرج توقيف موتوري ها ميشه پيرها رو ميگيرن
يا جوونها رو ! (815130) (moderator102)
 
جواد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۴۲:۳۴
خدا را شکر یک سایتی هم مثل سایت الف گوشه ای از حرف دل مردم را می نویسد چون مابقی سایت ها که فقط و فقط حرف مسئولین را منعکس می کنند و جایی برای انعکاس حرف دل مردم ندارند
مطلبی که در این گزارش شما آمده است (استفاده از افسران بازنشسته نیروی انتظامی بدلیل مهارت بالای آنها در .... ) می باشد متاسفانه در بسیاری از دستگاه ها و یا وزارت خانه های دولتی تحت عناوین مختلف از بازنشستگان آن ها برای بعضی از مشاغل استفاده می کنند مثلا یکی همین نیروی انتظامی و یا دیگری مثل شرکت واحد اتوبوسرانی که بازنشسته ها را برای فروش بلیط استفاده می کند و یا وزارت امور .... که شرکت خدمات اداری و شرکت تعاونی مصرف وزارت خانه را به افراد بازنشسته آن وزارت خانه واگذار کرده است و از این گونه موارد بسیار است همه این موارد در صورتی اتفاق می افتد که نرخ بیکاری در کشور ما بسیار بالا می باشد وباتوجه به شرایط فوق به هیچ عنوان نباید از بازنشسته استفاده کاری مجدد نمود و این عدم استفاده از بازنشسته ها حتی در قانون خدمات کشوری هم آمده است ولیکن کسی قانون را رعایت نمی کند و یا برای برطرف کردن مشکل قانونی تحت عنوان شرکت های تابعه از بازنشسته ها استفاده می کنند در عوض جوانان بیکار در خیابان ها می گردند و مسئولین هم در جای دیگر می گویند که جوانان چرا ازدواج نمی کنند
آقای اولاندا که جدیدا رئیس جمهور فرانسه شده است در مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود که سن بازنشستگی را به سه سال کمتر از موعد مقرر کاهش دهد بدلیل اینکه جوانان بیکار زودتر جذب کار شوند و این درصورتی است که نرخ بیکاری در اروپا هفت می باشد و تک رقمی می باشد و در کنار آن نیز به بیکاران حقوق بیکاری می دهند ولی با همه این موارد به فکر کاهش نرخ بیکاری می باشند در ایران با این نرخ بیکاری بالا کسی هم به فکر برطرف نمودن آن نیست چون فرزند هیچ مسئولی در ایران بیکار نمی باشد تا مشکل بیکار بودن را واقعا درک نمایند مسئولین اگر مشکلات را ریشه ای حل نکنند به نتیجه نمی رسند مثلا اگر تعداد نیروی پلیس را چند برابر کنند ولیکن مشکل بیکاری را رفع ننمایند مشکل جرم و جنایت هم رفع نخواهد شد (815157) (moderator102)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۵۵:۵۶
حدود شش سال پیش بود که با سلام و صلوات گواهینامه گرفتم. خدا خیر بده پدرمو که گذاشت گردنم و گرنه الان حسابم با کرام الکاتبین بود! یه مربی چاق بددهن و بی ادب و عصبانی داشتم که ماشینش براش از جونش عزیزتر بود. بله من هم مثل خیلی از دوستان راننده ی شخصیش شده بودم در حین انجام کارهای روزانه! از اول و آخر جلسه هم همیشه میزد و 4 جلسه هم اجباراً اضافی گذروندم. خدا عاقبتمونو به خیر کنه... (815170) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۸:۳۱:۲۱
جالبترین قانونی که من دیدم این بود که ورود به بزرگراهها برای تحت آموزش مجاز نیست مگر فقط یک جلسه
حال اینکه همه وارد بزرگرراه شده و اگر کسی هم بخواهد رسیدگی کند می گویند این همان جلسه است

من 8 سال پیش از آموزشگاه گواهینامه گرفتم آنموقع این مشکلات را نداشتیم و کل مبلغ را همان اول با رسید پرداخت کرده و حتی هزینه ارسال پستی گواهینامه را هم همان اول و همه را طی یک فیش پرداخت کردیم
نمی دانم شاید این چند ساله ضوابط تغییر کرده
اما در مورد خرید خانه و کارهای شخصی مربی آموزشی هم قبول دارم که در آن زمان هم دقیقا به همین صورت بود و گاهی مربی به خانه می رفت و ما جایی پارک می کردیم و بعضا یک ساعت طول می کشید
من چون قبلا مشکلی با رانندگی نداشتم (به خاطر نوبت طولانی شهرک آزمایش در تهران مجبور به رفتن به آموزشگاه شدیم)برایم خیلی مهم نبود ولی این در حق کسانی که واقعا آمده اند یاد بگیرند ظلم است (815206) (moderator102)
 
nassaj
Taiwan
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۹:۱۳:۱۴
من رفتم آموزشگاه رانندگی طرف آشنا درآمد آموزش نرفتم پول هم ندادم، هنگام امتحان ایین نامه سرهنگ به سفارش دوستم به من کمک کرد و در امتحان شهر هم بدون دردسر قبول شدم البته در این زمان من 28 سال داشتم و با این که از کوچکی عینک می زنم و نمره چشمم 2 است ولی در معاینه پزشکی فقط پول دادم وتاییدیه گرفتم پارتی بازی خیلی حال داد شما برای زندگی راحت برای هر چیزی در ایران باید پارتی داشته باشید اگر نداشته باشید وقت و هزینه مضاعفی باید پرداخت کنید. این مسئله در شهرستان خیلی رایج تر است. برعکس خانم من در تهران خیابان کارگر شمالی در یک آموزشگاه گواهینامه گرفت همان اتفاقاتی که برای دوستان افتاد برای او هم تکرار شد ضمن این که مربی در زمان آموزش کارهی شخصی اش را انجام می داد بچه اش را از مدرسه برمی گرداند ، خرید می کرد بانک می رفتو ... آخر سر هم چهار جلسه اضافی زد! این هم عدالت در کشور ما!!!!!!!!!!! (815244) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۱ ۲۲:۵۱:۱۹
آره دیگه پس عدالت چیه؟
جواب پارتی بازی خودتو خانمت با زجر کشیدن داد.تا تو باشی دیگه دنبال پارتی بازی نری!!! (850601) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۵۸:۰۸
جالبه تو ولایت ما گواهی نامه 3 سوته تحویلته...
1.2.3 یعنی فقط کافیه ماشین رو روشن کنید وچیزی حدود 100 یا 150 متر رو با دنده 1.2.3 بری تمام ....
تا به حال هم بارها شکایت شده ولی چه فایده شهر پر شده از راننده بدون مهارت (815322) (moderator102)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۰۶:۴۳
من چند سال پیش برای گواهینامه موتورسیکلت در راهنمایی و رانندگی آیین نامه و شهری را قبول شدم.بعدش که خواستم برای خودرو هم ثبت نام کنم،گفتند باید دوباره آیین نامه امتحان بدی.گفتم من که همین ماه پیش قبول شدم.گفتند قانونه دیگه!برای هر کدام باید جداگانه هم پول بدی و هم امتحان آیین نامه!اینم از قوانین مترقی انتظامی!!! (815365) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۵۰:۱۲
هرچند جناب الف انگار با بنده لج است و هیچ کدام از نظراتم را چاپ نمی کند ولی خواهش میکنم همین یکبار را چاپ کنید بنده هم با وجود این که ذاتا راننده هستم و از نوجوانی عشق ماشین بودم و دست فرمانم از 99 درصد راننده های فعلی بهتر است (مجبور شدم از خودم تعریف کنم ) حدود سه ماهی هست که درصدد گرفتن گواهینامه هستم از ده جلسه کلاس اجباری که بگذریم که مربی فقط برایم مهر و امضا میکرد و میگفت برای چی میای هم وقت منو میگیری هم خودتو الاف میکنی یعنی 20ساعت ایشان پول مفت میگرفت خلاصه با این اوصاف بنده 6 دفعه در امتحان شهر رد شدم !در صورتی که خدا را شاهد میگیرم علنا شاهد سفارش کردن مدیر آموزشگاه به افسر بودم که میگفت قبولی اینو بزن آشناست(اشاره به پسری کم سن و سال که خودشو واسه افسر لوس میکرد) نیروی انتظامی بداند عامل 100 درصد تصادفات به علت خطای انسانی همین نور چشمی های پارتی دار است که مورد امتحان واقعی جهت تشخیص صلاحیت رانندگی قرار نمیگیرند (815408) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۱:۳۰:۲۲
من رفتم برای معاینه ی چشم. نه هزار تومان آقای پزشک عمومی از من گرفت و بیمه هم قبول نکرد!! بدون معاینه!! یک مهر زد روی برگه ام. خلاص.....
معلوم است که مسئولان می دانند. چون توی استان ما هر کسی که از نیروی انتظامی بازنشسته شده یا رفته پلیس+10 زده یا آموزشگاه رانندگی. معلومه که می دانند چه سودی دارد و می روند بعد از بازنشستگی آنجا. به هیچ آدم بیکاری هم نمی دهند. فقط بازنشسته. اینهم ایجاد شغل برای جوانان!! (815526) (moderator102)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۸:۰۴:۵۵
بنده 2 هفته پیش به دفتر پلیس +10 در شهر جم ،استان بوشهر برای تمدید گواهینامه مراجعه کردم و با اینکه در تابلو دفتر مبلغ 6000 تومان برای تعویض گواهینامه درج شده بود از بنده 14500 تومان اخذ گردید و به اعتراض اینجانب نیز پاسخی روشن ندادند.
مسئولین شماره ای را جهت نظارت بر این دفاتر اعلام نکرده اند لذابه 197 هم زنگ زدم.ولی با من تماسی برای پیگیری گرفته نشد. (815596) (moderator102)
 
ايمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۸:۱۰:۰۰
اين اتفاقات براي من هم پيش آمد كرد . براي شكايت بايد مراجعه كنيد به دفتر بازرسي راهنمايي و رانندگي ، اونجا يه قسمت دارن مخصوص آموزشگاههاي رانندگي و الحق و انصافا تا حصول نتيجه رسيدگي تمام و كمال ميكنن . (815597) (moderator102)
 
دلم باهاته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۴:۲۳:۵۶
آدرس بده ما هم بریم . منم دقیقا همین مشکلو دارم الان 6 دفعس که تو اموزشگاه "قصر" دارم امتحان می دم .افسرا گیرای الکی میدن.
یادمه یه روز افسره خانم بود ، نفر جلویی من که سرایدار یه مجتمع تو خیابون اندیشه بود خیلی بد ترمز میکرد جوری که دل و رودمون تو دهنمون بود .پارکشم خراب بود .
خلاصه افسره اومد ردش کنه چشمشش به آدرس افتاد و گفت :همسایه هم که هستیم .
هنر جو هم شروع کرد به ناله که ما عائله مندیم و... پول خرید ماشین نداریم ولی چون گواهینامه رو برای وام خودرو میخوام اومدم و از این حرفا.
هیچی افسره هم گفت ببین دلم باهاته ها.قبولت می کنم ولی هر موقع تو خیابون می ری دلم باهاته. (815860) (moderator7)
 
مربی فنی آموزشگاه راهنمایی و رانندگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۸:۴۷:۱۰
من مهندس مکانیک و مربی فنی در آموزشگاههای راهنمایی و رانندگی هستم . شاید این مطالبی که اینجا منتشر شده درست باشد اما اینطور نیست که کار همه کسانی که در آموزشگاهها مشغول به فعالیت هستند را اینگونه زیر سوال ببرند . بنده خودم هر جلسه 2 ساعت رو تشکیل می دم و خیلی هم سر حضور هنرجو در کلاس تاکید دارم . اما روزی نیست که یکی 2 تا هنرجوی عزیز اعصاب من رو به خاطر اصرار بر نیامدن سر کلاس یا تاخیر بیش از اندازه خراب نکنند . حتما شما کسانی رو دیدید که دلسوزانه و با وجدان کاری هستند . نمی گم در آموزشگاهها تخلف نمی شه ، من خودم به شدت با هرگونه تخلف برخورد و سریعا اون رو گزارش می دم و این رو هم بگم که سریعا برخورد هم میشه . اما انتقاد دلسوزانه و سازنده یک چیزه و تخریب و غرض ورزی چیز دیگست .
کاملا مشخصه که نگارنده اصلا در رانندگی شهری ضعف داره ، دیگه نمیشه که قلم ور داشت و اینطور تیشه به ریشه زد ! تمرین بیشتر و تمرکز راهشه ! شما هرچی هم انتقاد کنی تا زمانی که یاد نگیری چطوری پشت فرمون بشینی از گواهینامه خبری نیست . اگه مسوول امتحان به شما همون بار اول گواهینامه میداد دیگه هم خوب و عالی بودن ؟؟ این سخت گیری ها واسه حفظ امنیت و سلامتی خودمونه در حین رانندگی
با تشکر (815613) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۰۱:۵۳:۵۴
جان من این کاملا مشخصه رو از کجا آوردین؟
اگه معنی کاملا مشخصه با دنده 3 حرکت کردن تو کوچه تنگ با حضور دانش آموزان دبستانی و مهد کودکی هاست، تمنا دارم این شغل را رها کنید. خطرناک است. خیلی خطرناک است. بچه ها معصوم اند. گناه دارند به خدا. خواهشاً از هنرجویانتان نخواهید، همچین چیزهائی رو. خودتون هم اگر تو کوچه های تنگ مدرسه هست، دنده تان را از 3 به 2 تقلیل دهید. نگران نشوید. کسی نمی گوید در رانندگی مهارت ندارید. اگر گفت با من. (816423) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۰:۱۴:۳۰
دارن کراوات جمع میکنند (815660) (moderator102)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۴:۰۹:۰۹
باید رویه کاری اصلاح بشه و شکی هم نیست . ولــــی چند جا از رد شدن متوالی ناراحت بودین . باید عرض کنم اگه 1000 بار هم رد بشین بهتره که جونه یه نفر رو به خاطر ناشی بودنتون بگیرین/ (815846) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۵:۱۶:۲۴
آموزشگاه ها زیر نظر موسسه راهگشا هستند برین شکایت کنین حل میشه من رفتم کارم درست شد... (815891) (moderator7)
 
شور
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۱:۰۹:۵۹
هو
چندی پیش رفتم یه آموزشگاه رانندگی. هزینه رو گفت 148 تومان. گفتم هزینه از سوی راهنمایی و رانندگی اعلام میشه و همۀ آموزشگاهها همینه ؟ گفت بله. موقع امضای برگه دیدم قسمت هزینه یه چیزی شبیه 118000 تومان بود که روش خط خورده - با خودکار! - و شده بود 148000 تومان، بالاتر رو نگاه کردم که هزینه ها رو به تفکیک نوشته بود : (فکر میکنم این بود ) 10ساعت تئوری ساعتی 1400 تومان. 20 ساعت عملی ساعتی 5200 تومان. یه جمع و تفریق کردم دیدم میشه 118 تومان. به آقاهه گفتم آقا این که میشه 118 تومان. گفت نه خانم این هزینۀ قبله که توی سیستممون مونده و الان نرخ ها تغییر کرده

گفتم بذارید من یه بررسی دوباره ای بکنم. آقاهه میگفت این خانم فکر میکنه من میخوام سرش کلاه بذارم. خانم این دور و بر کلی آموزشگاه هست برو از همه بپرس، قیمت همینه. حالا چه کار کنم، امضا میکنی یا نه. گفتم مرسی، یه پرسشی داشته باشم
بیرون که اومدم رفتم توی اینترنت و نام یه آموزشگاه دیگۀ اون حوالی رو با تلفنش در آوردم. زنگ زدم و فقط مبلغ رو پرسیدم و چند سوال الکی. واقعا همون بود
نمیدونم مبلغ اینه، یا دست به یکی کردن ِ جمعی بوده

ایمیلم رو هم برای الف میگذارم که اگه برای رسیدگی خواست بگم چه منطقه ای (816630) (moderator102)
 
HD
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۴:۴۵:۰۲
قیمت ثبت نام در آموزشگاهها 148000 تومان میباشد.5000 تومان هم برای کسانی که کتاب ندارند. (816867) (moderator22)
 
نبی اله
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۳:۳۴:۴۲
البته همهی اموزشگاهها به این شیوه عمل نمیکنند...از حق نگذریم اموزشگاهی که من بودم خیلی خوب بود (816809) (moderator22)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۶ ۰۷:۲۷:۰۱
آقا حمید شما که ایران رو با کانادا مقایسه می کنید:
بهتر است ابتدا نسبت حقوق دو کشور را مقایسه و سپس از یک برابر و دو برابر صحبت کنید. نکنه شما هم مثل بعضی ها فکر می کنید با دسته کورها طرف هستید که مقایسه های آبکی تحویل مردم می دهید؟! (817515) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۹:۵۷
یادش بخیر شهرک آزمایش بود قدیما، پوستم می کندن (819950) (moderator22)
 
ghasem
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۴:۲۷
خانم من تو آزمون عملی برای اولین بار رد شد.وقتی خواست که دوباره امتحان بده گفتن که باید توی یک جلسه کلاس عملی (راندگی)شرکت کنی و برای این جلسه 12000 تومان بدی و گرنه اجازه امتحان دادن رو نداری.ما هم مجبوریم این مبلغ رو بدیم چون هر چه تلاش کنیم فایده ای ندارن و فقط زمان رو از دست میدیم.این بی عدالتی ها فقط جامعه رو دلسرد میکنه.جامعه با بی عدالتی پابرجا نمیمونه. (820345) (moderator19)
 
لیلا
۱۳۹۱-۰۳-۲۰ ۲۱:۵۸:۴۱
خوب توبهش بگونره جلسه (825013) (moderator19)
 
زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۶:۳۳:۰۶
سلام
من اسلامشهر - تهران زندگی میکنم.
ازمون عملی شهرمو رو رد شدم. مربی و مسولین اموزشگاه بی رودروایستی میگن 30-40 هزارتومن بده قبولیت حتمیه. سر پول با همه چانه میزنندو
متاسفم که همه جا سرخود شده اند (847776) (moderator19)
 
مدیر سابق آموزشگاه رانندگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۵ ۱۴:۳۰:۰۸
با سلام خدمت دوستان عزیز و نویسنده محترم متن با توجه به سابقه 12 ساله مدیریت آموزشگاه رانندگی ضروری است نکاتی را خدمت دوستان عرض کنم تا ان شاالله رفع شبهه شود:
1- طبق دستورالعمل موسسه محترم راهگشا کلیه مدیران و کاربران رایانه آموزشگاههای رانندگی موظفند قبل از انجام ثبت نام ورودی هنرجویان کد ملی آنان را وارد سیستم صدور گواهینامه کرده و پس از اطمینان از عدم ثبت نام در آموزشگاه دیگر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تخطی کلیه هزینه های صرف شده توسط هنرجو میباید توسط مدیر آموزشگاه عودت داده شود
2- در مورد قبض هشت هزار تومانی که به حساب شرکت پژوهش و توسعه ناجی واریز میگردد این فیش میبایست توسط خود هنرجو و به نام هنرجو به یکی از شعب بانک ملی واریز و فیش در زمان تشکیل پرونده جهت اخذ کاردکس تحویل آموزشگاه گردد. در صورتیکه این عزیز این ساز و کار را طی نکرده میتواند قضیه را پیگیری نماید.
3- دوست گرامی مرقوم فرمودند که دارای کاردکس بوده که در این صورت مطابق دستورالعمل موسسه محترم راهگشا نیازی به طی دوره مجدد قبل از آزمون عملی نداشته و در صورت تخلف آموزشگاه،ایشان میتوانند پیگیری نمایند
4- در مورد اخذ مبالغ قبض از امتحان بدین شکل عمل میشود:
الف: در آزمون مقدماتی آیین نامه بار اول رایگان و دفعات مجدد مبلغ هزار تومان با ابطال قبض توسط آموزشگاه
ب: در آزمون اصلی آیین نامه بار اول رایگان و دفعات مجدد مبلغ هزار و پانصد تومان با ابطال قبض توسط آموزشگاه
ج: در آزمون اصلی شهر بار اول دوهزار و پانصد تومان و دفعات مجدد مبلغ چهارهزار و پانصد تومان با ابطال قبض توسط آموزشگاه
لازم به توضیح است دریافت مبالغ فوق طی دستورالعملهای صادره، برابر قبض ابطالی بوده و با توجه به اینکه هر آموزشگاه در پایان ماه موظف به ارائه آمار عملکرد خود میباشد امکان هیچ گونه سوءاستفاده ای وجود ندارد.
5- در متن فوق به ارتباط مستقیم مالی آموزشگاه با کارشناسان آزمایشات اشاره شده که بر اثر عدم اطلاع نویسنده بوده و کذب محض میباشد. لازم به توضیح است حقوق کارشناسان آزمایشات توسط موسسه راهگشا پرداخت و آموزشگاهها هیچ گونه پرداختی به افسران آزمون ندارند. ضمنا خودروهایی که در آزمونها مورد استفاده قرار میگیرد متعلق به آموزشگاهها میباشد.
6- در پایان لازم میدانم جهت اطلاع دوست نویسنده و سایر دوستان شماره تلفن موسسه راهگشا را جهت هرگونه شکایت و پیگیری درج نمایم
44223443 موسسه راهگشا(جناب تیمسار شهرزاد و یا جناب سرهنگ مهدوی)
و نشانی اینترنتی موسسه راهگشا:btnrahgosha.ir
امید که این نوشتار گوشه ای از سوء تفاهمات را حل کرده باشد (954482) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۳:۰۱:۲۳
چه چیز نیروی انتظامی درسته که این یه کارش درست باشه؟ (1070640) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۰۳:۱۱
من مربی اموزشگاه هستم با پولی که به مربی میدن همین هم زیاده. (1215114) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۰۵:۳۷
من سرمربی هستم و تست میگیرم ولی 99% قانونی بلد نیستن رانندگی کنند.رانندگی قانون داره اصول داره. (1215120) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۰۷:۳۳
راهنمایی به مربی توهین میکنه رهگشا و مدیر اموزشگاه همینطور مربی بیمه نیست حقوق نمیدن به مربی معلومه خوب کار نمیکنه (1215123) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۲:۵۳:۳۳
با سلام خدمت دوست عزیزی کخ تمام درد دلهای من و نوشته بودی این اوضاعی که تعریف کرده حتی فاجعه ترش در آموزشگاه رانندگی من به نام البرز در سیدخندان تهران همه روزی اتفاق میفته و هیچ گونه رسیدگی نمیشه.....هیچ نظارتی نیست
من خودم شخصا نزدیک 7ماه است گرفتار این گواهینامه ی لعنتیم 9 بار امتحان دادم ردم کردن جدای از هزینه ای که بر بار از من گرفته میشه.....برای دوباره امتحان دادن
تورو به خدا اگه کسی شماره ای جایی رو میشناسه که آدم بره گزارش دزدی های این آموزشگاهها اللخصوص آموزشگاه البرز رو اونجا بده فوری به من بدین :( (1573467) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۵:۱۸
سلام با 197 تماس بگير . يا راهنمايي و رانندگي قسمت امور آموزشگاه ها (2215478) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۶:۱۹:۲۵
سلام من برای امتحان تو شهری به مشکل خوردم چون فرمون پراید افسر هیدرولیک نیست ولی طبق قانون باید هیدرولیک باشه به کجا باید مراجعه کنم (1785284) (alef-13)
 
sarina
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۲۴
باید آموزشگاه ماشین هیدرولیک بیاره ، تقصیر افسر آزمون گیرنده نیست
افسر که میاد ماشینشو پارک میکنه با ماشین اموزشگاه امتحان میگیره
برای ما هم همینجوری بود (2763866) (alef-13)
 
کاوه حدادی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۱:۰۴:۵۶
سلام به همه ی مهربونای گلم،
عزیزان، بنده خودم مربی تعلیم رانندگی هستم و چند تا از نظریات ارسالی رو خوندم،روند چرخه ی صدور گواهینامه در کشور عزیز ما همونطور که یه سری از دوستان گفتن در طول مدت زمان میسر میباشد که البته با در نظر گرفتن آندسته از دوستانی که کمترین آشنایی با رانندگی ندارن مطلوب بنظر میرسد که باعث تجربه اندوزی بوده و در کل به نفع رانندگی میباشد اما آن قسمت از درد دل دوستان قابل تامل و غم انگیزه که در حد 5درصد از مدیران آموزشگاهها به نحوه ی آموزش توسط مربی اهمیت میدن و بقیه برعکس بهتر هم میدونن که هرچقدر آموزش ضعیف باشه بهتره! چرا؟! چون به نفع آموزشگاهه که دراین پروسه پول بیشتری برداشت کنه،آیا تا حالا شنیدین بگن به مربی خوب جایزه دادن؟ آیا تا حالا شنیدین که با مربی با انصاف و باوجدان چطوری رفتار میشه ؟ نه نشنیدین ؟ ماهم درد دلمون زیاده ولی کو گوش شنوا؟! هرچقدر تلاشمون زیاد میشه متضرر میشیم چون همیشه دستان طمعکاری هست که بایکوتمون کنه، بخدا مربی کاره ای نیس ، هرچی هست بین همین مدیران با کارمندان برنامه نویسشون هست ، بخاطر چندهزارتومان اضافه چه بلایی که سرما نمیارن، باورمون کنید، ولی شمارو به خدای واحد قسمتون میدم اگه دیدین یه مربی ضعیفه ( مربی ضعیف نداریم مگر اینکه بی وجدان و بی انصاف باشه ) به همه ی هنرجویان هم خوبترین و هم بدترینو معرفی کنین تا در طول زمان هرکی مزد خودشو برداره و مطمئن باشین در کل به نفع هنرجو و جامعه رانندگیمون هست، باور کنین عینه واقعیته ، از خداوند سبحان و واحد بهترین روزارو براتون آرزومندم، موفق و پیروز باشین . (1803561) (alef-13)
 
کاوه حدادی
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۷:۵۹
سلام به همه ی دوستان باصفا؛
گلای مهربونم ، کاوه حدادی هستم ، متاسفانه به دلایلی که نمیدونم چی هستش، جیمیلم باز نمیشه ،اگه سوال فنی آموزشی دارین میتونین توسط همین صفحه ی باصفا مطرح کنین،سرفرصت اگه مشکل حل نشد یه جیمیله دیگه باز میکنم و آدرسشو خواهم داد، از همه مخصوصا سایت الف سپاسگزارم که فرصت داد تا باشما دوستان همکلام بشم،موفق و پیروزو پاینده ایران و ایرانی. (1811317) (alef-13)
 
مربی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۳:۰۶:۲۵
سلام به همگی
عزیزان گلم خوبین ؟
ناراحتین ؟ حق دارین ناراحت باشین! چرا که راه دراز و کار بزرگی پیش رو دارین.
اما آیا میدونین انجام کار بزرگ به همت قوی و تلاش بزرگ نیاز داره ؟ من اکثر نظرات ارسالی رو خوندم ، از کارای غیرعادی که برا بعضی دوستان اتفاق افتاده متاسف شدم ، ولی ایا برا همه این اتفاقات افتاده یا کسایی هم هستن که فقط با 10 یا 13 جلسه و در بار اول امتحان از این مسیر و پروژه ی سخت راحت گذر کردن، چرا همه ی تقصیرارو گردن دیگران بندازیم ، ببینین مهربونای گلم من خودمم مربی هستم و خدارو شاهد میگیرم با 5 سال سابقه و درصد قبولی بالا تا حالا فکرشو نکردم که در حین کلاس اتلاف وقت داشته باشم ولی با این همه خوب میدونم نمیشه 2 ساعتو کامل کلاس برگزار کرد چرا که گاها نیاز به توضیح و تنفس چند دقیقه ای برا هنرجوی عزیز لازم و ضروری به نظر میرسه ، از دوستان گلم ، هنرجویان مهربون میخام همه ی مربی هارو به یه چشم نیگا نکنن ، و اشتباهات مربیایه دیگه ، طمع ورزیه بعضی مدیرارو به پای همه ی مربیا ننویسن، فقط عاجزانه از شما سرورای عزیز تقاضا دارم اگه واقعا میخواین ازین بحران کمکاری بعضی مربیان و مدیران به راحتی، خودتون و نسلهای بعدی گذر کنن فقط از هنرجویان قدیمی و فارغ التحصیل و دارنده گواهینامه نام، مربیه خوبو بپرسین و اصرار کنین تا با ایشون آموزش ببینین اگرچه برا رسیدن نوبتتون چندماهی هم طول بکشه، چرا که با این کار اولا تکلیف مربیه کمکار و بی مسولیت مشخص میشه،ثانیا مربیه وظیفه شناس و خوب ،به نوعی تشویق میشه و سعی میکنه کارشو به بهترین شکل ممکن ادامه بده و ثانیا گوشی دست مدیر میاد که با کسی طرف هست که همه ی جوانبو زیرنظر داره و در صورت ایراد اعتراض خواهد داشت. البته یادتون نره اسم مربی خوبو فقط از هنرجویایه قدیمی بپرسین نه کس دیگه،من اگه فرصت باشه هر روز به سایت خوب و باوجدان الف سرمیزنم اگه سوال آموزشی داشتین درخدمتم یا با ایمیلم تماس داشته باشین :ka.ha1370@gmail.com خوشحال میشم براتون خدمتی کرده باشم ،از همه ی زحمتکشایه سایت الف بینهایت سپاسگزارم که هدفشون خدمت صادقانه هست، مخلص و دوست صمیمیه شما کـــــاوه حــدادی . موفق و پیروز باشین . (1803952) (alef-6)
 
فرزاد
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۹:۰۸
مشگل ماها اینه که مطلب رو میخونیم ولی درک نمیکنیم درمورد چی حرف زده میشه
این بنده خدا حلا یا خانم یا آقا درمورد نظام بد آموزشگاه حرف میزنه اما تعدادی به یه مشکل دیکه میپردازن راست میکه من خودم 9 ساله ماشین دارم ولی گواهینامه ندارم چند دفعه رفتم امتحان دادم رد شدم هر دفعه با 5 غلت حتی درخواست دادم که ایرادهامو بهم بگن نمی کفتن درصورتی که من ورودی شرکتو که قبول شدم همش لاتین بود وخیلی سخت اما امتحان به ای سادگیو قبول نمی شم دلیلشو یکی بهم بگه (2146711) (alef-13)
 
الهام
۱۳۹۳-۰۴-۲۵ ۲۰:۱۴:۱۰
عالی بود. دقیقا درد دل من بود! خوندمش کلی سبک شدم (2258977) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۶:۱۸:۰۹
سلام من تازه پایه یک گرفتم بعد ی هفته خواستم واسه ویژه اقدام کنم دوباره کلاس ایین نامه کلا امروز گواهینامه بگیری اگه فرداش بری ی گواهینامه دیگه بخوای دوباره کلاس ایین نامه .......کیسه دوختن برا ملت (2353417) (alef-10)
 
محمد رضا
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۰۹:۴۵:۳۸
سلام. من هم موافقم. از مسئولان ناجا می خواهم فرزندشان یا خودشان سری به آموزشگاه ا سیه بزنند...

کیفیت پایین، هماهنگی مربیان با هم و با افسر، عدم برگزاری کلاسهای تئوری بطور کامل و غیبت معلمان و تعریف خاطرات، عصبی بودن مربیان و فحاشی و تندخویی و ...

ممنونم (2356357) (alef-3)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۷:۰۰
سلام درک میکنم خیلی سخته هردفعه امتحان شهروبدی و قبول نشی.من چهار دفعه رد شدم واقعا ناراحتم اگر نکته ای میدونین که کمک میکنه به قبولی لطفا بگین امیدوارم همه ی هنرجو ها قبول شن. (2357324) (alef-3)
 
دل سوز
۱۳۹۳-۰۶-۱۹ ۱۴:۳۸:۵۴
با تمام سختگیری در امتحان آیین نامه و شهر که از قدیم وجود داشته است ، متآسفانه در خیابانها و جاده ها بد ترین و خطرناکترین نوع رانندگی را به رخ جهانیان می کشیم و افتخار می کنیم که ملتی با فرهنگ و تمدن 2500 ساله هستیم ، در واقع بی انضباطی و بی اعتنایی ما ققط مربوط به رانندگی نمی باشد که افسری بخواهد در امتحان سخت بگیرد یا آسان ، این فقط یک مسئله فرهنگی است که یک روزی باید در جامعه اصلاح شود ، خود افسران چه شاغل و چه باز نشسته بهتر از ما می دانند که در جاده ها راننده ها با مشاهده پلیس راه ، مسافران را راهنمایی به بستن کمر بند ایمنی می کنند و زمانی که از محل پلیس دور شدند راننده می گوید کمر بندها را باز کنید از پلیس گذشتیم ، خود افسران بهتر می دانند که در جاده ها ماشینها با چراغی که روشن خاموش می کنند در واقع به هم اشاره می دهند که به محل پلیس نزدیک می شوید و سرعت را کم کنید و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و . (2368332) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۶-۲۲ ۱۷:۳۵:۰۴
با عرض سلام اینجانب در تیرماه سال 91 جهت اخذ گواهینامه به یکی از اموزشگاه های شهرمان مراجعه کردم وثبت نام کرده و تمام مراحل را طی کردم کارتکس برای من صادر شد و من در ایین نامه اصلی همان بار اول قبول شدم اما امتحان عملی شهر را که توسط افسر گرفته می شود حدود 3 بار رد شدم از تاریخ 6 شهریور 91 که بار سوم بود شهر را رد میشدم دیگر به اموزشگاه مراجعه نکردم و الان حدود 2 سال می شود طی یه اتفاق مدارکی که از اموزشگاه در دست داشتم مثل کارتکس و برگی که مربی اموزشی امضا کرده بود را از دست دادم .الان بعد از 2 سال دو باره می خواهم برای گرفتن گواهینامه اقدام کنم اما نمی دانم با این وا قعه که رخ داده تکلیف من چیست اگر شخصی اطلاعاتی در این زمینه دارد بسیار سپاسگذار می باشم اگر در اختیار اینجانب قرار دهد با تشکر (2372603) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۴:۱۴:۳۱
واقعا افتضاحه نحوه امتحان گرفتنشون عرض 2دقیقه می خوان بفهمن تو راممده ای یانه بد بختا دوکن باز کردند الکی میگن فقط پول بده (2378040) (alef-13)
 
سیدمصطفی
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۰۸:۲۵:۴۶
از همه جالبتر باید بدونید که در شهرستان گناباد برای گواهینامه پایه دوم 650هزار تون میگیرن در حالی که درشهرستان مجاور یعنی فردوس فقط 70 هزار میگیرن و همون گواهینامه رو میدن
میدوند چرا چون یکی نیست افسار اینارو بگیره و بپرسه چرا اخه چرا؟ (2408567) (alef-10)
 
ناراضی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۰۰:۵۷:۲۹
منم از این وضع آموزشگاه ها ناراضیم. من امروز جلسه پنجم فرمانم بود. هنوزم مربی مثل جلسه اول دستش همش رو فرمانه و پاش رو کلاج و ترمز. وقتی هم دارم درست و خوب رانندگی میکنم خیلی تابلو یهو ترمز میگیره ماشین خاموش میشه بعد به من گیر میده که بلد نیستی. اینو باید بگم که من تقریبا یک ساله که با ماشین خودمون با شوهرم رانندگی میکنم و شوهرم هم میگه رانندگیم عالیه و با یه بار امتحان قبول میشی. من نمیدونم کی اینارو استخدام میکنه. (2465138) (alef-10)
 
امير
۱۳۹۳-۰۸-۱۶ ۱۵:۳۵:۴۱
من از.اموزشگاهم خيلى هم راضى بودم مربى من هم خيلى خوب بود من شهريار اموزشگاه پارسا رفته بودم خداييش كارشون خوب (2472896) (alef-3)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۹-۳۰ ۲۳:۵۰:۰۰
خیلی خیلی موافقم/ ی پروسه بسیاااااااااااااااااار وقت گیره
راه راننده کردن ملت سخت گرفتن آزمون شهری نیست. صدتا راه بهتر وجود داره.... (2559013) (alef-3)
 
saeid
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۰:۵۶
متاسفانه همشون از سر و ته کلاسا میزنن، بعدشم انتظار دارن بچه شون خیلی سر به راه و آدم حسابی از آب دربیاد
دزدی که فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست، همه این کارا دزدیه
سرهنگ ها هم که دیگه ماشاالله آخر عقده ای ان، فکر میکنن کار آموزا سربازاشونن
واقعا متاسفم که این آموزشگاههای رانندگی شده محلی برای تاخت وتاز یه سری آدم کلاش و کلاهبردار (2584708) (alef-3)
 
باران
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۲۲:۳۸:۵۱
در آمریکا و کانادا 6 ماه طول میکشه که گواهینامه صادر بشه (2693716) (alef-3)
 
سارینا
۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۰۰:۰۶:۵۶
می خواستم بدونم سن بازنشستگی افسران ممتحن مهارت رانندگی چند ساله؟
چون تو امتحان شهر افسری که از ما امتحان گرفت ظاهرش نمیخورد بازنشسته باشه ، جوون بود . کسی میدونه حداقل سن بازنشستگی برای این افسران چند ساله ؟ (2721100) (alef-10)
 
افسون
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۸:۱۳
سلام من امروز بعد از 4 بار امتحان شهری قبول شدم
خیلی اعصاب خپرد کن بود
هر بار ک قبول نمیشدم باید یک هفته از تاریخ امتحانم میگذشت ک دوباره بتونم امتحان بدم بعد از هر بار مردود شدن باید 30 هزار تومن میدادم برای 2 ساعت جلسه آموزش اجباری
قبل از هر امتحان 1000 تومن فیش بانکی میدادم و 8 هزار تومن بدون هیچ دلیلی آموزشگاه نقدی میگرفت بعد کارتکس و میداد به زور خودم رو نگه داشتم ک اعصبانی نشم واقعا یه مسئول نیست ک رسیدگی کنه عایا؟ (2733352) (alef-10)
 
امیررضا
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۳۰:۱۱
سلام
اینکه میگید مربیا و افسرا با هم هماهنگن و این حرفا . به نظرم درست نیست .
چون من با دوستم رفتیم آموزشگاه دریا . تو سعادت آباد تهران ...
رفیق من 3 باره که الان داره شهری رو می افته . تازه 1 بار تست شهری خود آموزشگاه رو افتاد .
ولی من همون بار اول همه آزمون هارو قبول شدم . نه اینکه بگم رانندگی من خیلی خوبه . نه ...
ولی انصافا من رفته بودم امتحان شهری بدم . هر 3 نفری که پیشم بودن افتادن .
یکیشون ماشین رو با دور موتور 6000 راه انداخت . یکیشون تو پارک دوبل آیینه رو زد به ماشین کناری . اون یکی هم که کارش بدک نبود . خط ممتد رو دور زد .
به نظر من اگه شما قوانین رو رعایت کنید مثلا خط ممتد رو دور نزنید . جلو پل پارک نکنید . یا اینکه کوچه ی طرفه رو دور نزنید . یا با دنده 3 وارد پیچ نشید .
از اینام بگذریم اینکه نیم کلاژتون خوب باشه . و پارک دوبل یا دور یه فرمان و دوفرمانتون رو درست و زیبا انجام بدید . دیگه دلیلی نمیمونه که افسر بخواد شمارو رد کنه ...!
اشتباه میگم !؟؟؟؟ (2756502) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.