۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 19466
نیروگاه بوشهر سال آینده در مدار برق کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۱۵:۱۹
رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران گفت: سال آینده برق نیروگاه بوشهر وارد مدار کشور می شود.

به گزارش الف از واحد مرکزی خبر، غلامرضا آقازاده در گفتگو با بخش خبری نیمروز شبکه اول سیما افزود : نیروگاه بوشهر در شرایط 95 درصد است و  سال آینده برق این نیروگاه وارد مدار کشور خواهد شد.

وی با تائید اینکه امروز نخستین محموله سوخت نیروگاه بوشهر وارد این نیروگاه شده است گفت: محموله های بعدی نیز به مرور ارسال می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه گفت: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر مشاهده نشدن انحراف در موضوع هسته ای ایران در توسعه نیروگاه ها تاثیر دارد و موضوع هسته ای ایران را به سمت عادی شدن پیش می برد.

غلامرضا آقازاده افزود : صحبت های پیشین رئیس جمهور که گفتند موضوع هسته ای ایران از این پس روند عادی خود را طی می کند و اینکه روسیه می گوید ایران بر طبق پروتکل فعالیتش را ادامه داده است از نشانه های این موضوع است.

وی ابرازامیدواری کرد: تا پایان امسال همه موضوعات در آژانس بسته شود.

آقازاده تصریح کرد: این شرایط پرونده ما را به جایی می رساند که هیچ محمل حقوقی برای ماندن پرونده ایران در شورای امنیت وجود نخواهد داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: سوخت نیروگاه 360 مگاواتی بومی دارخوین از مجتمع غنی سازی نطنز تأمین می شود.

غلامرضا آقازاده افزود: نیروگاه بومی دارخوین هم اکنون در دارخوین در حال ساخت و براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته سوخت آن از مجتمع غنی سازی نطنز تامین خواهد شد.

آقازاده گفت : چند سال طول خواهد کشید تا نیروگاه بومی دارخوین به بهره برداری برسد که به تناسب پیشرفت در احداث ان به توسعه مجتمع غنی سازی نطنز نیاز داریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود : در حال حاضر 3 هزار دستگاه سانتریفیوژ در مجتمع غنی سازی نطنز وجود دارد که باید به 50 هزار دستگاه افزایش داده شود تا سوخت یک نیروگاه هزار مگاواتی را در سال تأمین کند که گسترش سانتریفیوژهای نطنز در طول چند سال انجام خواهد شد.

وی ارسال سوخت روسیه به ایران را دارای پیامی برای دنیا دانست و گفت: همکاری های ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، تأثیر قابل توجهی در روند هسته ای ما در دنیا داشته است.

آقازاده تصریح کرد: روسیه یکی از اعضای گروه 1+5 و صاحب حق وتو در شورای امنیت است و این کشور اعلام کرده که هیچ انحرافی در فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران مشاهده نشده است واین مسئله پیامی قابل توجه دارد.


Share/Save/Bookmark
 
هادی هادوی
۱۳۸۶-۱۰-۰۱ ۰۵:۴۰:۰۰
آقای آقازاده که دارای لیسانس آمار هستند و مهندس بودن ایشان هم زیر سؤال است از کی دکتر شده اند؟ (46823)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
امروز
ديروز
هفته
 
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته