۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 19396
از دكترين مهار تا سفر حج احمدی‌نژاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۱۳:۰۳
سفر آقاي احمدي‌نژاد به عربستان جهت انجام مناسك حج مي‌تواند تبديل به يك فرصت طلايي براي جهان اسلام گردد. توضيح اينكه تشديد فرقه‌گرايي در جهان اسلام مبناي اساسي استراتژي امريكا جهت كنترل پويش‌هاي شديد و ضد امريكايي است كه در داخل جوامع اسلامي به وفور مشاهده مي‌شوند. استراتژي فرقه‌گرايي تنها براي شهروندان مسلمان كشورهاي اسلامي كاربرد ندارد بلكه درباره دولت‌هاي اسلامي نيز استفاده شده است.

در واقع مي‌توان گفت استراتژي فرقه‌گرايي ساده شده چيزي است كه اينك در ادبيات سياسي با عنوان دكترين مهار از آن ياد مي‌شود. دكترين مهار كه حاصل تجربه موفق نحوه تعامل استراتژيك امريكا با شوروي در دوران جنگ سرد بود اينك به شدت به عنوان راهكار پيروزي امريكا در مواجهه با ايران توصيه مي‌شود.

اما نكته اساسي اين است كه عملي كردن دكترين مهار عليه جمهوري اسلامي ايران بدون همراهي كشورهاي همسايه و به‌خصوص اعراب مسلمان امكان‌پذير نمي‌باشد و در واقع ائتلافي كه توني بلر تلاش مي‌كرد با عنوان «ائتلاف ميانه‌روها» ايجاد كند عبارت بود از ائتلاف كشورهاي سني خاورميانه عليه ايران شيعه.

بدين ترتيب مي‌بينيم كه موفقيت اين سياست كه منجر به انزواي مادي و فكري ايران، به‌خصوص در جهان اسلام، مي‌شود بنيان استراتژي‌ مهار را تشكيل مي‌دهد. حال اگر سفر دكتر احمدي‌نژاد به عربستان جهت انجام مناسك حج (كه اصالتاً يك فرضيه الهي است) بتواند به گونه‌اي انجام شود كه موجب تقويت انسجام اسلامي شود عملاً مهار ايران بيش از پيش سخت‌تر مي‌شود. در اين ميان نكته جالب آن است كه محوري‌ترين توجيه غرب در لزوم اتخاذ سياست مهار عليه ايران و همراهي اعراب سني با غرب، شخصيت دكتر احمدي‌نژاد و انقلابي‌گرا وي در آرمان خواهي‌اش ترسيم مي‌شود.

بدين ترتيب، پيام اين سفر بايد همراهي نماد رسمي ايران (رئيس جمهور) با ديگر مسلمانان جهان باشد. از بين بردن محبوبيت دكتر احمدي‌نژاد در ميان توده‌هاي مسلمان و عرب يكي از اهداف اساسي طرفداران سياست مهار و انزواي ايران بوده است. خلاصه آن كه دكترين مهار هرگز بدون همراهي كشورهاي عرب و سني منطقه و انزجار توده‌هاي آنها از ايران و آرمان‌هاي اسلامي‌اش محقق نمي‌شود. اين سفر مي‌تواند بطور مستقيم اين پايه اصلي دكترين فوق را متزلزل كند و گامي اساسي جهت تقويت انسجام اسلامي باشد.

به‌عنوان مثال، حضور رئيس جمهور اسلامي ايران در صف اول جماعت مسجد‌الحرام و اقتداي وي به امام جماعت مسجد و همچنين حضور وي در عرفات و مني از چنان پتانسيل بالايي برخوردار است كه به سختي بتوان فرصتي نظير آن پيدا كرد، اتخاذ سياست هوشمندانه و صريح عليه اقدامات اسرائيل در منطقه (به‌خصوص بعد از اجلاس آناپوليس) از ديگر مسائل قابل ذكر است.

در نهايت بايد گفت كه از آنجا كه اكثر حجاج را مسلمانان جنوب شرق آسيا، شبه قاره هند و آفريقا (مسلمانان غيرعرب) تشكيل مي‌دهند، لذا ادبيات مورد استفاده جهت مخاطب قرار دادن همه آنها بايد با دقت و ظرافت ويژه‌اي انتخاب شود.  
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۸۶-۰۹-۲۵ ۱۳:۵۸:۰۳
شما نگران نباشید ،این مسافرت با هر کیفیتی برگزار شود ،دستگاه تبلیغاتی آقای احمدی نژاد(صدا و سیما) آنرا موفقیت ملی قلمداد می کند و خود آقای احمدی نژاد هم بعد از برگشت میگه بزرگترین پیروزی مسلمانان (لابد از صدر اسلام تا کنون). (46518)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۳:۲۱:۱۴
پس چی فکر کردین؟انتظار دارید احمدی نژاد مثل بعضی ها به ایتالیا برود و با دختران و زنان عریان دست بدهد ؟ (46589)
 
همتي
۱۳۸۶-۰۹-۲۷ ۱۷:۲۴:۴۰
آزاده باش خدا تو را نيافريده تا خود را برده انساني ديگر كني و به انساني ديگر تهمت بزني (46667)
 
سهراب
۱۳۸۶-۰۹-۲۵ ۱۵:۲۸:۵۱
اين دكترين مهار جنابعالي يعني اينكه ما به جاي اينكه به آمريكا باج ندهيم به عربستان هم باج بدهيم.
دكترين مهار جنابعالي يعني اينكه ما بدوييم بريم پيش فهد و بگيم ما را در مقابل آمريكا ياور باش.
نه عزيز من.
انجام مناسك حج يك مراسم عبادي است و ربطي به اين سياست بازيها ندارد.
در آمريكا كارشناسان بسيار دقيقي نشسته اند و همه چيز را از من و شما دقيقتر مي بينند. (46527)
 
محمد
۱۳۸۶-۰۹-۲۵ ۱۶:۰۰:۲۳
مبنای اول فرقه گرایی مقدمه همیشگی سخنان رئیس جمهور است چرا که ایشان در هر جمعی و در مقدمه هر بحثی این دعا را قرائت میکند که به نظر نوعی بدسلیقگی است چرا که انسان به تناسب جمع بایستی سخنی را مطرح کند که احتمال مقبولیت آن وجود داشته باشد آیه شریفه قرآن به پیامبر دستور میدهد که قل تعالو الی کلمه سواء بیننا و بینکم... (46530)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۰:۱۸:۵۱
خوب است بدانیم که تنها شیعیان در انتظار موعود نیستند و سنی ها هم معتقد به ظهور مهدی هستند و بسیاری او را از اهل بیت و فرزندان حضرت زهرا (س) می دانند.
علاوه بر آن غیر مسلمانان نیز هر یک به نوعی به دنبال و منتظر موعود هستند. (سوشیانس، ماشیح و ...)
توجه دادن به این موعود اتفاقا نکته بسیار مثبتی است که می تواند عامل همگرایی باشد. (46561)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۲۲:۱۹:۰۶
خوب است مدعیان وحدت اسلامی بدانند بردرا ن اهل سنت چون .ما شیعیان دوست دارند مسجد خودشان را در تهران چو ن ما اصفهانیها .تبریزیها کاشانیها قزوینیها و بقیه شهرهای ایران داشته باشند اما ایا مدعیان وحدت اسلامی به گفتار خود عاملند من که از این جماعت جز تفاوت عمل با گفتار چیزی ندیدم اما نمیدانم چرا اگر برادران اهل سنت معتقد به مهدی موعود هستنداز نام مهدی برای فرزندان خود بسیار به ندرت استفاده میکنند مثلا در در سودان ما یک صادق المهدی داریم 20 سال با اهل سنت هم محل بودم یک مهدی در میان انها ندیدم (46632)
 
علی مسلکی
۱۳۸۶-۰۹-۲۵ ۱۷:۲۲:۴۹
به نام خدا
از آنجا که تمام سفرهای آقای احمدی نژاد برای خنثی کردت توطئه های ریز و درشت دشمنان خدا و مافیاهای مختلف انجام می گیرد و نتیجه هم معمولا یا فتح المبین است یا فتح الفتوح ویا نعوذ بالله . در این سفر هم آقای احمد نژا افتخار دیگری کسب خواهنکرد. بگزیم از اینکه گرانی و تورم کمر مردم را شکسته و حتی فریاد اصول گرایان را هم در آورده است. (46528)
 
محمد حسن عرب زاده
۱۳۸۶-۰۹-۲۵ ۲۰:۱۵:۰۵
آقای سهراب منم با نظر شما موافقم آخه میدونی اینکه میگن مرغ همسایه غازه کاملا درسته!
آقای محمد که منتظر هم هستی بهتره بدونی که اندیشه انتظار ومهدویت یک اندیشه مشترک بین شیعه و سنی هست از این جهت شما غصه دلخوری برادران اهل سنت را نخور
حتی این اندیشه نقاط مشترک بسیاری با سائر ادیان دارد.
بعضی طوری مینویسند انگار هر چی خوبی هست مال دیگران هست وهر چه بدی هست اینجاست.
در نگاه اینان هر کاری احمدی نژاد انجام دهد بد،اشتباه،غیر کارشناسی است.
بعضی اینان که دم از قانون هم میزنند به رئیس قانونی این مملکت کوچکترین حرمتی نمی گذارند بهتره فکر فردا رو هم بکنید خلیفه کشی رسم بشه دودش تو چشم شما هم میره
در عرصه کنونی دنیا اگر بخواهیم به اهدافمان نزدیک بشیم بهترین راه، فعالیت در حوزه هائی است که با کمترین هزینه بیشترین نفع را میبریم حضور آقای احمدی نژاد در مراسم حج امسال از جمله این عرصه هاست امیدوارم خداوند ایشان را از شر بلاها حفظ بفرمایدبه دوستان ایشان قدرت و جرات یاریش را و به کسانی که قدرت تحمل ایشان را ندارند بصیرت و صبر عنایت کند چرا که تحمل کردن مومن هم سخت است اما برای کسانی که او را نمیفهمند
و اگر او را بفهمند آنوقت دیگر صبر نیاز نیست که جای شوق و شعف است (46537)
 
سعيد
۱۳۸۶-۰۹-۲۵ ۲۰:۳۶:۴۴
با آرزوي سلامتي و قبولي طاعات براي آقاي دكتر احمدي نزاد
از خدا ميخواهم رييس جمهور مان را در اين وانفسايي كه كفار ازيكطرف
و مارقين و ناكثين و قاسطين در داخل به چالش كشيده اند پيروز بگرداند و او را سر بلند كند (46538)
 
حميد
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۳:۴۷:۱۳
شما بظاهر دوستداران آقاي احمدي نژاد بجز فحش دادن وانگ زدن چيز ديگري هم بلديد ، بيچاره آقاي دكتر كه بعضي از دوستدارانش دشمن تراشند .دا رحمت كند دكتر شريعتي را كه فرمود براي كوبيدن يك فكر آنرا نكوبيد بلكه از آن بددفاع كنيد (46590)
 
فاطمه
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۰۱:۳۰:۴۵
استفاده از ظرفيت ها و موقعيت هاي زماني و مكاني از جمله اهداف سياستمداران دنياست،نگاه كنيد به ماه رمضان در آمريكا، آنجا كه تقريباً همه روئساي جمهور(حداقل در چند دوره اخير) سفراي كشورهاي اسلامي را به افطار دعوت مي كنند يا استفاده هدفدار رئيس جمهور ايالات متحده از كلمات قدسي در سخنراني هايش، توجه سياستمداران دنياي يهود و صهيونيسم از آميزه هاي ديني و مذهبي براي يكپارچه كردن نيروهاي خود و... حال چگونه است كه عده اي حركت مذهبي سياسي رئيس جمهوري را به باد تمسخر مي گيرند، گردهمايي هزاران مسلمان كه نماينده يك و نيم ميليارد مسلمان دنيا و از نژادها و زبان هاي مختلف در يك مكان مقدس و آرماني مشترك بين تمامي فرق اسلامي است بهترين فرصت براي تأثيرگذاري بين المللي و حركت در جهت نزديكي دول و ملل اسلامي است.
رب المسجد الحرام نگهدارش. يا زهراء(س) (46543)
 
احمد ز
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۰:۱۴:۳۹
آخ كه چقدر دلم ميخواد احمدي نژاد دور دوم راي نياره
اونوقت ما طرفداراش همين عقده اي بازيهايي كه مخالف هاي كور دل فعليش به انواع اقسام و بي دليل باهاش مخالفت ميكنن با رئيس جمهور بعدي مخالفت كنيم
اونوقت چه حالي ميده

به اميد ان روز (46560)
 
رضا
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۱:۲۰:۴۳
احمد آقای عزیز می دونم دلت پره. حق هم داری.

ولی تکرار اشتباه از خود اشتباه بد تره. اشتباهی که فقط دودش تو چشم مردم میره.

رهبری رو ببین. حتی اگه با رییس جمهور اختلاف نظر هم داشته باشه، ضمن اینکه با روش اصولی و خدا پسند ( که خیلی ها باید یاد بگیرن ) از رییس جمهور اننقاد می کنه، ولی بازم ازش حمایت می کنه.

خلاصه اینکه اشباه مضحک دیگران، یه جور حماقته

یا علی مدد. (46571)
 
reza
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۲:۱۶:۴۹
مطمئن باش رای نمیاره ضمنا اینم بدون از طرفدارای احمدی نژاد دست تمام عقدایهارو از پشت از بستن (46581)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۵:۲۴:۰۷
8 سال مخالفت که چه عرض کنم کینه توزی که با خاتمی داشتیددیادتان رفته (46601)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۰:۳۸:۰۷
بسمه تعالی
1.لازم نیست صداوسیما سیاست خارجی دولت نهم را موفق قلمداد کند. همین که دشمنان احمدی نژاد را پیروز می دانند و رهبر هم ایشان را به طور خاص مورد حمایت قرار داده کا فیست.
چرا چشم بعضی ها کور و گوششان کر است؟
2.گرانی وتورم همیشه بوده و. چرا هیچ کس تورم 50 درصدی سال 75 رو با نفت بشکه ای 6 دلار بیاد نمیاره یا تورم های بیست وچند درصدی دولت اصلاحات رو
3.انتظار فرج تنها از آموزه های شیعه نیست .لطفا مطالعه خود رو کمی زیاد کنین تا متوجه بشوید همه ادیان الهی به این آموزه معتقدند.لذا رییس جمهور محترم باید ملاحظه چه چیزی رو بکنه.
5.من شخصا افتخار می کنم که در نشست علنی سازمان ملل
یک ایرانی از خدا -منجی- صلح و رهایی مستضعفین دنیا از شر شیاطین صحبت کرده و فقط هم او این حرف ها را زده .انشا الله در سایه امام زمان سلامت و موفق باشد رییس جمهوری که هیمنه استکبار را در هم شکسته است
5.آیا واقعا شما فکر می کنید که با لبخند زدن به جک استراو میتوانستیم صاحب فناوری هسته ای بشویم... (46568)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۱:۳۸:۴۸
متاسفانه آقاي رييس جمهور در آخرين نطق خود قبل از عزيمت به خانه خدا بر دروغ هاي قبلي اصرار كرد و بر طبل من و اطرافيانم خوبيم بقيه بدند كوبيد و بسيار هم كوبيد. معمولا كساني كه به خانه خدا مشرف مي شوند خود را آماده مي كنند و از دروغ رها مي شوند و بعد مي روند. وليكن متاسفانه رييس جمهوري كه در طول 2 سال و 3 ماه از رياست جمهوريش پول نفت را بر سر سفره محرومان نياورده و . را در هيات دولت صاحب منصب نموده است و با بي اطلاعي و ..باعث تورم روز افزون و بدبختي توده مردم و بي مسكني و فقر و فساد شده و در تمام موارد هم با . به دروغ هاي خود ادامه مي دهد و عزت ملي و اقتدار اسلامي را كه به باد داده هيچ اتحاد ملي و انسجام اسلامي را نيز .، هنگام عزيمت به خانه خدا هم دست از دروغ هايش بر نمي دارد. راستي آيا كسي هست كه هنوز به صحبت هاي ايشان باور داشته باشد. ايشان در صحبت هاي خود از جاه طلبي و بي خردي رييس دستگاه ورزش و اعوان و انصار تازه به دوران رسيده اش كه در برخورد با رييس قبلي فدراسيون فوتبال از هيچ بي شرمي فروگذار نكردند به انجام يك اشتباه ياد كردند ولي مصلحت انديشي و بزرگواري صفايي فراهاني در اجازه ندادن به فيفا براي تعليق فوتبال ايران را بازي جناحي و بد اخلاقي سياسي دانستند.
جناب رييس جمهور من از شما يك خواهش دارم! لطفا با فيفا هم يك اقدام انقلابي كنيد و به آنها اعلام كنيد ما هر كاري كه خودمان براي مملكتمان صلاح بدانيم انجام مي دهيم. فكر كنم اين مورد باعث شود ذره اي از غرور ملي جريحه دار شده مان اعاده شود. لطفا اقدام انقلابي كنيد تا بدانيم عمل شما هم مانند گفتارتان تيز و برنده است. از تعليق و بقيه ماجرا ها هم ترسي به دل راه ندهيد. مگر نه اينكه حامي اصلي فيفا شركت هاي چند مليتي هستند كه عمدتا توسط لابي صهيونيستي اداره و تامين مالي مي شوند؟ پس شما را به مقدسات اقدام انقلابي كنيد. البته نه از نوع اقدامات انقلابي كه براي دانشگاه آزاد و كاهش شهريه هاي آن انجام داديد و نه از نوع اقدامات انقلابي كه براي آوردن پول نفت بر سر سفره مردم بيچاره كرديد. آخر اينقدر ها هم خشونت لازم نيست بابا فيفا گناه دارد! فيفا كه مافياي قدرت و نفت و اينها نيست كه بخواهيم جيزشان كنيم! (46553)
 
محمد رضا شوق الشعرا
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۱:۴۲:۰۵
بنام حق
کجا می روی!؟ خدا اینجاست
با توجه به تحقق وعده ها و شعارها! و گسترش عدالت اجتماعی و از بین رفتن تبعیض و نابرابری و ریشه کن شدن فقر و فساد، و آمدن پول نفت به سر سفره های «خالی» مردم و خانه دار شدن بی خانه ها و سر کار رفتن بیکارها، و کاهش تورم و پایان یافتن قضیه هسته ای و محو شدن مشکلات اقتصادی و مدیریتی در سایه تلاش و برنامه ریزی دولت نهم، احمدی نژاد، که با رای مردم، رئیس جمهور ایران اسلامی شده است، بنا بدعوت ملک عبدالله پادشاه عربستان، و بدون کسب اجازه از مردم و مجلس، دعوت «بنده خدا» را قبول و «اجابت» کرده و به «خانه خدا» رفت! تا با هزینه پادشاه عربستان «حاجی» شود!
محمد رضا شوق الشعراء 26/9/86
http://www.toofaneyazd.blogfa.com (46577)
 
محمود
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۳:۰۱:۵۰
نويسنده محترم تنها از موضع دولت موضوع را بررسي كرده و بسياري جنبه هاي ديگر را ناديده گرفته است. بهتر است عميقتر مسايل را تحليل كنيم و از سطحي نگري و شتاب زدگي پرهيز نماييم/ (46585)
 
سولماز
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۳:۰۶:۰۰
پاسخ شما به توهين هاي مكرر اعراب چيست آيا فقط بايد در برابر غرب ايستاد تا كنون در طول انقلاب اينقدر دستگاه ديپلماسي نسبت به توهين هاي اعراب بي تفاوت نبوده است

نويسنده بداند اگر قرار به وفاداري باشد غربيها وفادارتر از اعراب هستند. (46586)
 
خبر
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۳:۱۰:۳۹
دبيركل شوراي همكاري خليج فارس در اظهارات گستاخانه تازه اي با اشغالي خواندن جزاير سه گانه ايران هرگونه همكاري اين شورا با ايران را به حل مساله جزاير سه گانه ايراني مرتبط دانست و گفت : پيشنهادهاي احمدي نژاد به نشست دوحه به شرطي بطور جدي بررسي مي شود كه اين جزاير به امارات عربي متحده باز گردانده شود. به گزارش فارس عبدالرحمان العطيه در گفت وگو با روزنامه قطري الشرق هرگونه همكاري با ايران را پيش از حل و فصل جزاير سه گانه ايراني رد كرد و گفت : تا مسئله جزاير سه گانه حل نشود با هرگونه همكاري اقتصادي با ايران مخالفيم . اين ادعاها درحالي مطرح مي شود كه براساس اسناد حقوقي و قانوني منطقه اي و بين المللي جزاير سه گانه ابوموسي تنب بزرگ و تنب كوچك جزئي از خاك جمهوري اسلامي ايران به شمار مي روند. همچنين درحالي كه سخنگوي وزارت خارجه كشورمان سفر اخير محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران به قطر و شركت وي در اجلاس شوراي همكاري خليج فارس در دوحه را ناشي از دعوت آنها خوانده بود عطيه گفت : اين سفر به علاقه شخصي رئيس جمهوري ايران صورت گرفته و در بيانيه پاياني شورا نيز جملاتي از پيشنهادات وي براي همكاري امنيتي و اقتصادي آورده شده و مشخص شد كه شوراي همكاري براي بررسي اين پيشنهادها اقدام خواهد كرد (46587)
 
لوک
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۴:۳۵:۵۸
آقای دکتر شما میدانید که امروز در خیابانهای تهران باران بارید و گوشه گوشه این شهر به دریاچه هایی کم عمق تبدیل شد.
آقای دکتر میدانید که ساعتها زمان در ترافیک این شهر تلف میشودو برای رفتن به جایی ساعتها باید در صف ایستاد.

آقای دکتر میدانید که قیمت مسکن در امسال 100 درصد افزایش داشته و اگر در این چند سال نان میخریدید و کمی ریاضیاتتان خوب بود میتوانستید که نان 50 تومانی را 100 تومان خریدن چند درصد تورم میشود؟

آقای دکتر شما میدانید که بچه های 7-8 ساله در تهران برای فال حافظ فروختن جلوی آدم در ساعت 9 شب میگیرند و التماس میکنند؟

آقای دکتر شما چند سالی است که اسم مفاسد اقتصادی را در جیبتان گذاشته اید ولی حالا که دیگر قرار است لباس احرام بپوشید و پای خلیج عربی عکس بگیرید لطفا بگویید لباس خود را به چه کسی میدهید که حداقل نسلهای آینده از این نامها مطلع شوند.
حج مقبول . التماس دعا (46595)
 
ايراني
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۵:۱۰:۲۲
جناب جمشيدي عزيز
لطفا كمي آهسته برو ما هم برسيم! 1- آقاي احمدي نژاد مثل ميليون ها مسلمان ديگر رفته حج بجا آورد خداوند قبول فرمايد. 2-چرا فكر مي كنيم ايشان تافته جدا بافته از ديگر مسئولين گذشته و حال اين كشور است؟خدا وكيلي چه گلي به سر اين مملكت زده است؟ 3-چرا خودمان را همواره كل جهان اسلام ميدانيم(يك فرصت طلايي براي جهان اسلام گردد) ؟ 4-(محوري‌ترين توجيه غرب در لزوم اتخاذ سياست مهار عليه ايران و همراهي اعراب سني با غرب، شخصيت دكتر احمدي‌نژاد و انقلابي‌گرا وي در آرمان خواهي‌اش ترسيم مي‌شود.) بابا ايول با اين همه انقلابي گري ما كه خودمون از پنجاه و شش و پنجاه هفتي ها هستيم نفهميديم كجاي آقاي احمدي نژاد انقلابي است مگر اينكه هوچيگري را به انقلابي بودن تعريف كنيم. 5-برادر عزيز عظمت مسجدالحرام و مني و عرفات فراتر از اينهاست كه حضور ايشان در صف اول نماز جماعت و يا... از چنان پتانسيلي برخوردار باشد اين سخن شما مرا ياد مرچه اي مي اندازد كه در كاسه آبي فرياد ميزد دنيا را آب برد. 6-حقا كه در پاراگراف آخر بي ترمزي (بخوانيد انقلابيگري) طرف خود را خوب شناخته اي؟ خداوند حج همه حجاج را قبول فرمايد آمين (46600)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۵:۳۸:۲۲
به نام خدا
فکر می کنم کاربران عزیز با همه مشکلات پیش رو احساسی برخورد می کنن
اقای احمدی نژاد رئیس جمهور ایران می باشد وبنا به رای مردم هم رئیس جمهور شده چه بسا رای اندک هم بوده ولی یک شخص هرچه قدر هم آدم خوب ومومنی هم باشد نمی توان گفت یک سیاستمداری که هم خارجی وداخلی ویا در حوزه های اقتصادی واجتماعی وغیره نخبه بوده ومی تواند اهداف مورد نظر را پیش ببرد
پس باید شورای نخبگان آن هم نه از یگ گروه خاص بلکه انهائی که ملی فکر می کنند در اداره یک کشور نظر بدهند
نظرات براساس تجربه باشد
براساس کارکرد مجموعه درامدها وهزینه ها به روز باشد
تصمیم گیری ها براساس مسائل استراتزیک منطقه ای که در هر لحظه دچار نگرشهای متفاوت هست باید باشد
اینکه سخنرانی بتواند مشکلات مردم راحل کند ویا قدیس بودن طرف به هیچ وجه برازنده کشورداری در قرن بیست ویکم نیست (46603)
 
مصطفي
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۵:۵۳:۵۴
اعراب اگر ميدانستند كه حامياني چون شما دارد ادعاي مالكيت استان فارس و اصفهان را هم مطرح ميكردند. (46607)
 
کوروش
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۱۶:۱۱:۲۹
فردی با اسم ناشناس نوشته که چرا کسی نفت بشکه‌ ای ۶ دلار یادش نمانده! والا یادمان مانده، این را هم می‌ دانیم که در دوره‌ ریاست جمهوری فرد محبوب شما، یعنی الان، نفت بالای ۹۰ دلار است. شما وضع بد اقتصادی و تورم و فقر را در دوران نفت بشکه‌ای ۶ دلار به رخ ما می‌کشید برای فرار از پاسخ‌ گویی رئیس‌ جمهوری که نفت در دوره‌ اش بشکه‌ ای بالای ۹۰ دلار است؟!
حداقل دفاع بد نکنید که به عقل‌ تان شک ببریم. (46612)
 
مهدی
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۲۱:۱۸:۲۸
فرض کنید این سفر بیشترین موفقیت خارجی را داشت مسئله این است که ایا فقر که ام الفساد تمام صفتهای رذیله میباشد در این مملکت ودر دوره احمدی نژاد بیشتر شده یا نه اگر کمتر شده که حجش مبارک واما اگر فقر بیشتر شده پیشنهاد مینمایم احمدی نزاد سوره توبه را بسیار بخواند و بدا به حال او (46628)
 
حسين
۱۳۸۶-۰۹-۲۶ ۲۳:۰۱:۰۶
يك قدري انصاف، بعضي وقتها خيلي ناياب مي شه!
ايمان و شجاعت و صراحت و يك رنگي و مردمي بودن و تدبير در عمل اين مرد را نديدن ديگه خيلي كم بينايي و بدبيني مي خواد! شايد عدم وابستگي وي به اين احزاب رنگارنگ كه چپ و راستش در زمان انتخاب، دورش را خالي كردن باعث شده كه اينقدر بي انصافي كنيم! هيچ كس ادعاي بي عيبي و بي اشتباهي ندارد، دولت كريمه و صالحه كامل دولت منجي موعود آن انسان كامل است، نه كه دولت هاي قبلي همه بي عيب و نقص بودن! همين براي ما بس كه انتخاب احمدي نژاد براي دشمنان ملت يكي از بدترين هاي سال 2006 بود ما عاشق شيفتگان خدمتيم نه تشنگان قدرت! (46635)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۷ ۱۷:۲۵:۰۱
بابا چرا اينقدر تو سر خودمون ميزنيم. نويسنده هم كه بد نگفته . به نظر من هم حالا كه اين فرصت پيش اومده بايد به بهترين نحو استفاده كنيم. حالا اگه يكي مثل عبدا... پادشاه اردن مي رفت و صف اول جماعت مي ايستاد شما همگي داغ دلتون از اين مسلمان نماهاي كافر تازه نمي شد. به هر حال اگر به انسجام اسلامي اعتقاد داريد بايد از اين كارها نترسيم و بدمان نيايد (46668)
 
۱۳۸۶-۰۹-۲۷ ۲۰:۴۸:۴۶
در اين پيامها گاهي مي شود ميزان تقواي شيفتگان رييس جمهور را به عيان مشاهده كرد ببينيد:
«پس چی فکر کردین؟انتظار دارید احمدی نژاد مثل بعضی ها به ایتالیا برود و با دختران و زنان عریان دست بدهد ؟» «ناشناس» پايم دوم اين صفحه.

گويا دشمنان خاتمي هم آن دروغ احمقانه را باور نكردند و خيلي زود ساختگي بودن فيلم ساحته شده روشن شد اما اين شيفتگان كينه توز، هنوز اين دروغ بزرگ را بلغور مي كنند.
ما حتي نخواستيم فيلم ادعاهاي احمدي نژاد نزد آيت الله جوادي آملي را قبول كنيم چون خودش آنرا تاييد نكرد، چگونه برخي اينقدر بي تقوا هستند و آخرت خود را خرج دنياي ديگران مي كنند؟ (46674)
 
دل سوخته انقلاب جنگ و اسلام
۱۳۸۶-۰۹-۲۸ ۱۲:۲۵:۰۵
آقای احمدی نژاد .. با کدام ادله و عقل سلیم میتوان باور کرد تخم مرغی که دو سال پیش شانه ای 900 تومان ، گوشت کیلوئی 4700 تومان ، پرتقال تامسون تا 10 روز قبل از عید بیش از کیلوئی 190 تومان نبود ،سیب زمینی 100و 150 تومان بود ، نارنگی دراین فصل کیلوئی 200 تومان بیش نبود
با توجه به اینکه قیمت نفت زمان خاتمی از بشکه ای 10 دلار شروع و دور دوم بودجه کشور رابا نفت بشکه ای 13 دلار بستند
با توجه بر این بدهکاری های دورقبل مقدار زیادش پرداخت شد
وپروژه پارس جنوبی ، سد کرخه و سیلو ها ، پالایشگاه بندر عباس و هزارین پروژه دیگر که هزینه بر بود و دولت فعلی از سود آنها برداشت میکنید ، حقوق فرهنگیان در دور اول خاتمی از 14 هزار تومان به 330 هزار تومان در دور دوم خاتمی رسید
خودتان درصد بزنید با این وجود هر روز معلمها اعتصاب می کردند چه کسی آنها را تحریک میکرد الان که حتی بن معلمان حذف شده و تورم هم بیداد میکندولی آنها حق اعتراض ندارند آیا این بود نفت را بر سر سفره آوردن ،بلی برای اینکه مردم قدرت خرید ندارند شیشه نفت را سر سفره میگذارند نان را به شیشه میمالند و میخورند تا بل نانشان بویی بگیرد
مگر نگفتند که این پول نفت اگر مدیریت نشود تورم زایی میکند ، مگر نگفتند که این همه بدون حساب و کتاب در شهرستانها خرج نکنید و از حساب ذخیره ارزی برداشت نکنید پس جرا کردید؟ کدام یک از وزیرانتان لیاقت دارند ؟ واردات 20 برابر افزایش دارد تا شاید یک کمی از تورم بکاهید در مورد مسکن هم چون نمیتوانید وارد کنید مثل دمل دهان باز کرده
جناب احمدی نژاد رئیس جمهور محترم و محبوب مطمئن باشید ما به شما و آقای الهام باز هم رای میدهیم چون میدانیم که شما .... (46709)
 
امير
۱۳۸۶-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۹:۵۸
ادعای جدید اسرائیلی ها: حاج محمود ترسناک است!
این سایت اسرائیلی در مطلب خود طی سخنانی موهن آورد:«تصاویر جدی وغیرمعمول احمدی نژاد که ایندفعه تمیز و مرتب بود؛ در حال مشورت با قرآن (استخاره) قبل از سوار شدن به هواپیما برای رفتن به عربستان سعودی در رسانه های جهان منتشر شد. این سفر، فقط سفر حج نیست.» دعوت عربستان سعودی از احمدی نژاد برای حج را ناشی از قدرت فزاینده و حضور خطرناک ایران در منطقه است.

یک سایت اسرائیلی، به تحلیل سفر حج دکتر احمدی نژاد پرداخت.

به گزارش سرویس بین الملل «فردا»، سایت خبری وای نت نیوز (ynetnews) دعوت عربستان سعودی از احمدی نژاد برای حج را ناشی از قدرت فزاینده و حضور خطرناک ایران در منطقه دانسته است.

این سایت در گزارشی با عنوان «دولتهای خلیج فارس ترسیدند» آورده است:«هفته بزرگی برای احمدی نژاد است. برای اولین بار در زندگی اش، رئیس جمهور ایران، به میلیونها مسلمان دیگر برای مراسم عبادی حج در عربستان سعودی پیوسته است.»

این سایت اسرائیلی در ادامه مطلب خود طی سخنانی موهنی آورد:«تصاویر جدی و غیرمعمول احمدی نژاد که ایندفعه تمیز و مرتب بود؛ در حال مشورت با قرآن (استخاره) قبل از سوار شدن به هواپیما برای رفتن به عربستان سعودی در رسانه های جهان منتشر شد. این سفر، فقط سفر حج نیست.»

وای نت نیوز در ادامه مطلب مضحک خود می آورد:« احمدی نژاد، رهبر جمهوری اسلامی شیعه است، کشوری که کل خاورمیانه را به شوک وامی دارد و خشن است؛ و همسایگان سنی را طی سالهای اخیر ترسانده است و در تلاش برای کسب قدرت شیعی سیاسی و مذهبی در منطقه بوده است. این تلاش، با کار آرام بر روی برنامه هسته ای و دروغ گویی های زیرکانه و تاکتیکهای بازی با زمان (تاخیر) برای توقف انتقادات غرب همراه بوده است. عربستان سعودی، رهبر سنی ها، یکی از همسایگان ترسیده از ایران است.
این سایت در ادامه آورده است: این ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی است که علامت ناگهانی دوستانه دعوت احمدی نژاد به مکه برای حج را داد. حتی از منظر مذهب سنی هم، دعوت از یک رهبر شیعه به حج، یک خبر بزرگ است. شیعیان از سوی بسیاری از روحانیون سنی، کافر و مشرک شناخته می شوند.
این سایت اسرائیلی در ادامه ادعا کرده است:پیدا کردن شواهد این تنفر، آسان است؛ بخصوص زمانی که به حاکمان مذهبی عربستان سعودی نگاه کنیم. یک فتوا، از سوی شیخ سعودی، عبد الرحمان الباراک در سال گذشته اعلام می دارد که:« شیعیان، بدترین قسمت امت اسلام اند. آنها تمام مشخصه های مشرکان را دارند. آنها چندین خدا را می پرستند، با اینکه پنهانش می کنند!»

این سایت اسرائیلی در ادامه به اصطلاح تحلیل خود می آورد:« شیعیان برای مدت بسیار زیادی از سوی سنی ها بعنوان مسلمان، رد می شدد. این تفرقه، به سالهای اولیه اسلام بر می گردد، زمانی که دو گروه برای جانشینی محمد جنگیدند. در آخر، گروهی که سنی شناخته می شوند، حسین ، شهید شیعه، را به همراه ارتش اش در جنگی بزرگ در کربلا، کشتار کردند. شعیان، هیچ وقت آن روز را که در اذهان جمعی آنها سپرده شده است و هر ساله در مراسم عاشورا زنده می شود را فراموش نمی کنند. اما شیعیان، از آنچه که دیدگاهشان یعنی حق \"سلطنت\" بر دنیای اسلام است، نمی گذرند. مسلح شده اند به یک شمشیر و یک لبخند؛ ابران پیشنهاداتی به همسایگان سنی خود داده است، که نمی توانند رد کنند.»

وای نت نیوز در ادامه می آورد:« احمدی نژاد در اجلاس شورای همکاری کشورهای خلیج گفت که آنها می خواهند تفاهم نامه ها و موسسات اقتصادی و امنیتی میان آن 7 کشور شورا ایجاد شود.به گفته احمدی نژاد، ایران خواهان یک منطقه عاری از نفوذ خارجی است.مانند حج، حضور ایران در این مراسم، نشان دهنده تغییرات بزرگ است. علامتی دیگر از اهمیت آزاردهنده ایران است. دعوت عربستان، نشان دهنده تایید سنی ها از قدرت فزاینده و حضور خطرناک ایران در منطقه است.»

این سایت اسرائیلی در ادامه تحلیل خود می افزاید:« حقیقت اینکه، ایران به شورای همکاری های دولتهای خلیج بلافاصله بعد از انتشار برآورد ملی نهادهای اطلاعاتی آمریکا، تصادفی نیست. این گزارش، علامتی از عقب نشینی آمریکاست. این گزارش، توپی بود در کشتی ای که در حال حرکت به تحریم های فوق العاده سخت تر سازمان ملل متحد علیه ایران بود. تا کشتی غرق شد، کشتی پشت آن نیز که احتمال حمله به ایران را در خود داشت؛ جلوی چشمان کشورهای حاشیه خلیج یک دوربرگردان انجام داد. احمدی نژاد به محبوب آنها تبدیل شد، به کنفرانس و حج دعوت شد؛ دعوتی که دیگر رهبران ایرانی در رویای حضور در آنها بودند. دولتهای خلیج ترسیده اند. این تازه شروع اش است. چندی پیش، مدیر مسئول روزنامه دولتی کیهان است؛ گفت که بحرین، در عمل، شهرستان و ایالت ایران است. این اظهار نظر، ماشه هشدار و وضعیت قرمز را ترکاند، که بعدا با تضمین وزیر خارجه ایران همراه شد که گفت:« ایران و بحرین، به حاکمیت و قلمرو یک دیگر احترام می گذارند.»؛ برخی اوقات، مقامات ایرانی، زود حرف می زنند.»

وای نت نیوز در پایان می افزاید:« در اجتماع بزرگ مسلمان که 7 بار دور سنگ سیاه در مکه که با نام کعبه شناخته می شود؛ طواف می کنند رئیس جمهور ایران هم با آنها طواف می کند، به عنوان نماینده کشور شیعه ای که در حال افزایش قدرت خود است.» (46760)
 
۱۳۸۶-۱۰-۰۱ ۰۵:۵۵:۵۵
بنام خدا

درود فراوان به تمام خدمتگذاران مردم ما بجای بحث های انتقادی باید راه حل چگونگی نجات مردم از فقر و بر نامه های اساسی را که موجب شکو فایی اقتصادی کشور میگردد ارایه دهیم اخر چطور میتوان باور کرد که کشوری ثروتمند مانند ایران بیشتر مردم و کارمندانش با حقوق نا چیز زندگی بگذرانند با این تورم زیاد نباید دولت کارمندان خود را در فشار مالی قرار دهد . چطور میتوان باور کرد که وقتی قیمت دلار در دنیا کاهش می یابد بر عکس قیمت ان در کشور ما بالا رود و ارزش پول کشور کاهش یابد . مهندس واز دوستداران مردم (46824)
 
۱۳۸۶-۱۰-۰۹ ۰۹:۲۲:۳۲
خیلی جالبه بری حج و دروغهات رو ادامه بدی.

جالب هست بدونید احمدی نژاداول در مورد تراشیدن سر گفت ببینیم چی میشه ولی روز بعدش گفت چون قبلا\" یک بار رفته لازم نیست سرش رو بتراشه. ( وای که چقدر خوشگل میشد )

بعدش هم که ایشون در مراسم برائت از مشرکین هم شرکت نکردن که خودش خیلی جای بحث داره. (47345)
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته
 
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته