۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 85717
آقای جوانفکر! از کی تا حالا؟!
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۳۶
 
آقای جوانفکر گفت: "پرچم اصول گرایی و اصلاح طلبی در دستان احمدی نژاد است." در این یادداشت، به نقد این جمله پرداخته شده است.
جوانفکر در مصاحبه ی با شماره ی 48 هفته نامه ی «مثلث» گفت: "پرچم اصلاح طلبی و اصول گرایی در دست احمدی نژاد است."
همین آقای جوانفکر، در مناظره ی با آقای رسایی در برنامه ی «رو به فردا»، فرمودند که "مردم به شخص آقای احمدی نژاد رأی دادند نه به جریان اصول گرایی." حال چگونه آقای احمدی نژاد نه تنها پرچم اصول گرایی، بلکه پرچم اصلاح طلبی را نیز از رقیبان ربوده است؟ مگر اصول گرایی متولی ندارد، مگر اصلاح طلبی بی کس و کار است؟ درست است که اصول گرایی و اصلاح طلبی یک خط فکری هستند و سندشان به نام شخص خاصی ثبت نشده است، ولی متولی دارد. به این معنی که وقتی در انتخاباتی می خواهد نامزدی را معرفی کند، متولیان و مؤسسانش پس از جلسات متوالی تصمیم می گیرند که فلان شخص نامزدشان باشد و بهمان فرد نباشد؛ به همین راحتی. از آن جایی که متولیان جریان اصول گرایی نه در سال 84 و در سال 88، حاضر نشدند آقای احمدی نژاد را به عنوان نامزدشان معرفی کنند و ایشان هم تن به این کار نداد، دو نتیجه گیری حاصل می شود؛ یکی این که عده ای از افراد شاخص جریان اصول گرا هستند که با همفکری، درباره ی سرنوشت این جریان تصمیمات عمده را اتخاذمی کنند. دیگری این است که اگر این افراد موافقت کنند، آقای احمدی نژاد پرچم اصول گرایی را در دست می گیرد، در غیر این صورت اصلاً اصول گرا به معنای عام مصطلح در ادبیات سیاسی کشور، محسوب نخواهد شد. حال چطور ممکن است بتوان رابطه ای بین آقای احمدی نژاد و اصول گرایی ایجاد کرد؟
به قول معروف: «[...] نمی رفت، پرچم اصلاح طلبی رو هم قاپ می زد.» به گمانم اگر اصلاح طلبان این اظهار نظر آقای جوانفکر را جدی می گرفتند، هر لحظه ممکن بود تصمیم به خودکشی دسته جمعی بگیرند.
ایشان در ادامه افزود: "هاشمی را کارگزاران نابود کرد، خاتمی را مشارکت". در ابتدا ما به ایشان عرض می کنیم: " اولاً آقای هاشمی، آقای خاتمی. البته بعضی به اولی می گویند آیت الله و به دومی حجت الاسلام. اگر با این القاب میانه ی خوبی ندارید، حداقل آقایش را بگذارید اولش." در ادامه هم عرض می کنیم که اگر اصول گرایی که بچه ی سر راهی نیست که هر زمان پرچمش دست یک نفر بیفتد! در انتها هم می افزاییم که اگر آقای هاشمی را کارگزاران نابود کرد، آقای خاتمی را مشارکت، آقای احمدی نژاد نمی تواند اصول گرایی را نابود کند.
 


ehsan_rastgar@yahoo.com
Share/Save/Bookmark
 


schiller
۱۳۸۹-۰۸-۱۱ ۱۳:۱۷:۵۱
الف واقعا چطوری این متن بدون تحلیل رو منتشر میکنی عزیزم ؟

شما نویسنده ی محترم خیلی به جاده خاکی زدی .
اصوئلگرایی آن چیزیست که مردم میخواهند و تشخیص میدهند نه آن چیزی که احزاب میخوان و براش تصمیم میگیرن .
بقیه حرفاتونم جواب نمیخواد. (368710)
 
ایمان
۱۳۸۹-۰۸-۱۱ ۱۵:۰۳:۰۱
البته دوست عزیز باید بگویم اقای احمدی نژاد اصول گرایی را نابود نکرد اصول گرایی با حمایت بی قید و شرط از ایشان خود را نابود خواهد کرد!عقلای انان اصول گرایی را تا حد فردگرایی پایین اوردند این را مردم فراموش نخواهند کرد (368741)
 
هادی
۱۳۸۹-۰۸-۱۲ ۰۲:۵۵:۳۱
اصولگرای واقعی یک اصلاح طلب هم هست و برعکس. البته به معنای واقعی کلمه ونه معنای حزب و گروهی. که در هردو اقای احمدی نژاد علمدار است.
در ثانی اینها که اشاره کردید خودشون باعث شدند تا از اقایی بیافتند و به لجن کشیده بشوند. فکر میکنم القابی که مردم بهشون میدند بیشتر برازندشون باشه (368840)
 
door.nazdik@gmail.com
۱۳۸۹-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۱:۳۳
اصلاً آقاي احمدي نژاد گله آقاي جوانفكر هم سنبله اصول گرايي كيلويي چنده
تا كور شود هر آن كه نتواند ديد! (368953)
 
آزاد اندیش
۱۳۸۹-۰۸-۱۸ ۰۸:۵۷:۲۷
این خط خط بازیها مملکت رو به قهقرا می بره اگه دولتمردان ما اندیشه مستقل داشته و تحت تاثیر القائات ،چاپلوسهیا ، دروغ پردازیها و قدرت طلبی نباشند و آزاد اندیش بوده نان به نرخ روز خور و مصلحت اندیش (مصلحتی خود !!!) نباشند درمقابل مردم خود را پاسخگو و متعهد بدانند حرف حق وبجا را از زبان هر کسی شنیدند قبول کنندو خود را صاحب اختیار مال و جان مردم و مملکت ندانندما به مدینه فاضله مان خواهیم رسید در غیر اینصورت به قهقرا خواهیم رفت اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد باشید (امام حسین ع) (370120)
 
 
 
 
 
ديروز
هفته
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته