۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 45180
گزارش سخنان زاکانی و سلیمی‌نمین در امیرکبیر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۰۰:۱۳
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: جاسبي 2 ملك 2 هزار متري متعلق بازنشستگان كشوري را تصاحب كرده و اين 2 ملك را به نام مؤسسه خديجه كبري زده كه هيئت رئيسه آن جاسبي و خانمش و خواهر خانمش هستند.

به گزارش الف از خبرگزاري فارس، عليرضا زاكاني نماينده مجلس شوراي اسلامي امروز دوشنبه در مراسمي كه با عنوان بازخواني يك پرونده بعد از يك سال و با موضوع رسيدگي به اتهامات مديريت دانشگاه آزاد در دانشگاه اميركبير برگزار شد،اظهار داشت: بعد از ابلاغ پيام 8 ماده‌اي مقام معظم رهبري در خصوص مبارزه سران سه قوه با مفاسد اقتصادي از مسئولان كشور خواسته شده بود كه بي‌اغماض با مفاسد اقتصادي برخورد شود.

نماينده مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه در طول اين 8 سال جسته و گريخته با مفاسد اقتصادي مبارزه شد، تأكيد كرد: ولي همچنان مبارزه سازمان يافته‌اي با مفاسد اقتصادي در كشور انجام نمي‌شود.

زاكاني افزود: ما به واسطه اعتقاد خويش به بيان مفاسدي كه جاسبي با نام دانشگاه آزاد انجام مي‌دهد مي‌پردازيم و بايد حقيقت را پاس بداريم و بيان كنيم و البته هزينه اين حقيقت گويي را نيز مي‌دهيم.

زاكاني اضافه كرد: در زمان فعلي حقيقت ذبح شده ولي ما از خود هزينه مي‌كنيم و هر اتفاقي كه براي ما بيفتد افتخار ماست.

وي در بخشي از سخنانش با اشاره ملاقات دو هفته‌ پيش خود با وزير رفاه گفت: در اين ديدار از وي درباره مسائل مربوط به 2 ملك سوال كردم، چرا كه مدعي هستيم كه در دانشگاه آزاد يك سري مفسده‌هايي شكل گرفته و عده‌اي نيز در دستگاه‌هاي اجرايي، تقنيني و قضائي وام‌دار شده‌اند تا پاسدار منافع جاسبي باشند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه براي ادعاهايي كه در مورد تخلفات جاسبي داريم، اسناد مختلفي را عرضه كرده‌ايم، خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد 2 ملك را به واسطه توافقنامه‌اي با سازمان بازنشستگي كشور كه زير آن را عبدالله جاسبي امضا كرده، خريداري كرده است، بدين صورت كه اين دو ملكي كه نزديك به 2 هزار متر مربع مساحت دارد را در سال 68 از مسئول بازنشستگي كل كشور خريداري كرده اما تعهداتش را نيز انجام نداده است در حالي كه اين توافقنامه خلاف تمام قوانين آن روز كشور است.

زاكاني ادامه داد: در سال 74 آقاي جاسبي طي نامه‌اي به مسئول جديد سازمان بازنشستگي كل كشور به وي مي‌گويد كه بياييد تا بيع‌نامه بنويسيم كه آن مسئول نيز هيچ وقت حاضر نشده چنين اقدامي انجام دهد اما به واسطه برخي ارتباطات، در سال 83 دادگاه به نفع جاسبي رأي داده و اين2 ملك را به نام مؤسسه خديجه كبري زدند و جالب آنكه هيچ پولي بابت آن پرداخت نشده بود.

وي تصريح كرد: اين ملك‌ها متعلق به 979 هزار بازنشسته كشوري است كه با ناحق در اختيار مؤسسه خديجه كبري قرار گرفته كه هيئت رئيسه آن جاسبي و خانمش و خواهر خانمش هستند.

زاكاني در ادامه اظهار داشت: تمام حرف‌هايي كه من مي‌زنم و تخلفاتي كه به آن اشاره مي‌كنم با سند است ولي متأسفانه هيچگاه فردي با سند پاسخ اين اتهامات را نداده و فقط با هوچي‌گري مي‌خواهند فضا را مسموم كنند.

زاكاني با بيان اينكه ما مدارك تعدادي از تخلفات دانشگاه آزاد را با مدارك به دادگاه نيز تحويل داده‌ايم تصريح كرد: وظيفه ما حق‌گويي در برابر تخلفاتي است كه توسط دانشگاه آزاد صورت گرفته و بايد با توجه به سخنان مقام معظم رهبري و تأكيد ايشان بر مبارزه با مفاسد اقتصادي ما به عنوان مسلمانان حق داريم كه به تخلفات اشاره كنيم كه اين بيان تخلفات جهاد در حق ملت است و دوري از آن عدول از حدود اسلامي است.

وي در ادامه با اشاره به جريان تصرف ملك هادوي و تخلفات صورت گرفته از سوي مديريت دانشگاه آزاد در تصرف ملك وي به تشريح نحوه تصرف ملك هادوي از سوي جاسبي پرداخت.

نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينكه خدا كند اشتباه كرده باشيم اما بدبختي آنجاست كه اين چيزها اشتباه نيست و ما مدارك آن را در اختيار داريم، ادامه داد: در تاريخ 11 شهريور 1376 يك كارشناس رسمي براي رسيدگي به شكايت هادوي از دانشگاه آزاد رفته و در گزارش خود نوشته است كه دانشگاه آزاد مقدار 7/69899 متر مربع از اراضي هادوي را تصاحب كرده است. اما شعبه 1210 گفته است كه اين گزارش را قبول ندارم لذا 3 نفر را مأمور مي‌كند كه به اين موضوع رسيدگي كنند و اين 3 نفر پس از رسيدگي در تاريخ 12 مرداد 80 اعلام مي‌كنند كه دانشگاه آزاد متخلف نيست! در پي اين مسائل هادوي مجددا شكايت مي‌كند و بر اساس آن آقاي كريمي‌راد وزير فقيد دادگستري 5 كارشناس را مأمور رسيدگي مي‌كند كه عين گزارش كريمي‌راد حاكي از آن است كه آقاي مهندس علي‌اكبر.پ يعني يكي از 3 كارشناس مذكور اصولات فاقد صلاحيت امور ثبتي است.

زاكاني ادامه داد: در گزارش كريمي‌راد همچنين آمده است كه هيأت 3 نفره بدون توجه به نقشه تحديد حدود كه داراي متراژ بوده، عدم تجاوز را اعلام كرده‌اند در حالي كه تجاوز دانشگاه آزاد به زمين‌هاي هادوي محرز است.

وي با تأكيد بر اينكه در دستگاه قضائي نيز عناصر پاكدامني هستند كه دلشان از توافقات پشت‌پرده خون است، خاطرنشان كرد: بر اين اساس دو نفر ديگر از آن هيأت 3 نفره نيز در دادگاه بدوي محكوم شدند.

نماينده مردم تهران در مجلس همچنين گفت: در ادامه اين ماجرا يك نفر ديگر مآمور رسيدگي به اين موضوع مي‌شود كه وي نيز رأي 5 كارشناس آخر را تأئيد كرده و مي‌گويد كه تجاوز به زمين‌هاي هادوي صورت گرفته است، اما با اين حال دادگاه گفته كه رأي همان رأي سابق است كه به خاطر صورت جلسه سران سه قوه در سال 67 سال صادر شده در حالي كه بررسي‌ها نشان داد كه مراد از آن صورت جلسه، صورت جلسه كميسيون ماده 5 شهرداري است.

زاكاني در ادامه سخنان خود به بيان خاطره‌اي به نقل از قاليباف در خصوص زمين‌هاي هادوي پرداخت و گفت: آقاي قاليباف مي‌گفت كه شنيدم در زمين‌هاي ياد شده افراد را كتك مي‌زنند لذا به رئيس كلانتري محل گفتم كه اين مسئله را بررسي كند اما او گفت كه هيچ خبري نيست. لذا خودم رفتم كه ببينيم چه خبر است كه در اين بين از قوه قضائيه زنگ زدند كه كجا مي‌روي؟ تو حق نداري بروي! اما من رفتم و ديدم كه اين اتفاقاتي كه مي‌گفتند صورت مي‌گيرد و افراد را كتك مي‌زنند و بعد كه بررسي كردم ديدم كه مسئول كلانتري آنجا 2 ملك ويلايي رشوه گرفته است.

زاكاني در بخش ديگري از سخنانش در پاسخ به سوال يكي از حاميان دانشگاه آزاد كه مي‌گفت چرا مدارك را به مراكز قضايي تحويل نمي‌دهيد، گفت: ما بسياري از مدارك خود را به مجامع قضايي تحويل داده‌ايم ولي به دليل حمايت بعضي از افراد حاضر در مجامع قضايي از جاسبي حمايت كرده و اجازه رسيدگي به تخلفات وي را ندادند.

زاكاني با اشاره به فعاليت جاسبي و به دست گرفتن رسانه توسط وي و استفاده از آن براي منحرف كردن افكار عمومي گفت: متأسفانه اين افراد با دست گرفتن تريبون حرف خود را مي‌خواهند، حق جلوه دهند.

زاكاني تأكيد كرد: چند روز دنيا ارزش هزينه كردن خود براي حمايت از تخلفات ديگري را ندارد و اگر شما معتقديد اين حرف‌ها حق است حرف شما حق است پس پاسخ اين حرف‌هاي ما را بدهيد و ملك اين همه بازنشسته را به آنها بازگردانيد.

زاكاني در پاسخ به سوال يكي از مدعيان دانشگاه آزاد كه در مورد مدرك زاكاني سوال كرده بود پاسخ داد مگر در پزشكي ليسانس وجود دارد و ادعاي جلالي نيز راجع به دكتري تخصصي بنده كه در رشته كودكان قبول شدم و در رشته اورولوژي و پزشكي هسته‌اي ادامه تحصيل دادم بايد بگويم كه آن ابتدا با مطالعه اندكي تفاوت ميان رشته اورولوژي و پزشكي هسته‌اي را متوجه شدم و بعد در مورد مدرك من شبهه وارد كنند.

وي همچنين بعد از سخنان يكي از حاميان دانشگاه آزاد كه خود را فردي جانباز معرفي كرده بود اظهار داشت: وضعيت قبلي افراد ملاك نيست بلكه به گفته امام وضعيت فعلي افراد نيز ملاك است.

مدير دفتر مطالعات و تدوين تاريخ معاصر ايران نیز در این جلسه گفت: رئيس سابق دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد كه از حمايت جاسبي برخوردار بود به اتهام 200ميليارد تومان كلاهبرداري دستگير شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، عباس سليمي‌نمين مدير دفتر مطالعات و تدوين تاريخ معاصر ايران عصر امروز در نشستي به عنوان بازخواني يك پرونده پس از يكسال كه از سوي دفتر تحكيم وحدت و اتحاديه‌ انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل در آمفي تئاتر مركزي اين دانشگاه برگزار شد گفت: اسناد و مدارك گواه بر اين است كه جاسبي با سوء‌استفاده از دانشگاه آزاد و به نام اين دانشگاه، ملك‌هايي را براي خود و همسرش غصب كرده است.

بر اساس اين گزارش، اين گفته سليمي‌نمين با تشويق دانشجويان حاضر در سالن همراه شد و در اين بين يكي از هواداران جاسبي فريادكشان به سمت سليمي‌نمين رفت كه با ممانعت دانشجويان روبرو شد.

وي افزود: بحثي دو هفته پيش رسانه‌اي شد مبني بر اينكه سعيد نجفي كه از ابتداي تاسيس دانشگاه آزاد تا سال 78 رئيس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد بوده به جرم اختلاس 12 ميليارد تومان دستگير شده است كه اين شخص يكي از دستياران آشكار جاسبي بوده است.

مدير دفتر مطالعات و تدوين تاريخ معاصر ايران با بيان اينكه نجفي ابتدا خلع لباس شد اما با تلاش جاسبي از زندان آزاد شد تصريح كرد: بعد از آن نجفي به عنوان يكي از عناصر پشت پرده اقتصادي جاسبي تبديل شد و در سال گذشته نيز توانست با كمك جاسبي 200 ميليارد تومان را تحت عنوان سرمايه‌گذاري دريافت كند.

سليمي نمين در ادامه با بيان اينكه جاسبي در حياط خلوتي كه بوجود آورده، بنام دانشگاه آزاد هركاري را انجام مي‌دهد ادامه داد: جاسبي در نامه‌اي كه در تاريخ 3/2/88 در روزنامه ايران منتشر شد مدعي شده كه نجفي را نمي‌شناسم. در صورتي كه اين شخص نزديك به دو دهه رئيس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد بوده است.

بنابراين گزارش فردي كه خود را جانباز معرفي كرده بود پس از شنيدن سخنان سليمي نمين شعار مرگ بر منافق را سر داد كه با واكنش دانشجويان روبرو شد.

سليمي نمين پس از پايان شعار دادن اين فرد خطاب به دانشجويان گفت: اينها افراد خاصي هستند كه شما بهتر مي‌شناسيد.

وي ادامه داد:‌ سعيد نجفي زماني روحاني بوده اما اين به اين معني نيست كه هر زمان از تخلفات وي سخن مي‌گوئيم بگوئيم كه او يك روحاني بوده است.

سليمي نمين با بيان اينكه متاسفانه اين عنصر متخلف نه تنها از جاسبي دور نشد، بلكه براي رسيدن جاسبي به اهداف خود به خدمت جاسبي درآمد گفت: در تصاويري كه در روزنامه ايران چاپ شده بود نجفي در كنار جاسبي و در جلسه‌اي كه در دبي براي جلب ايرانيان براي سرمايه‌گذاري برگزار شده بود قرار داشت.

وي افزود: جاسبي در واكنش به اين مسئله گفته بود كه براي بازديد از دانشگاه آزاد دبي به آنجا رفته بود و از وي براي شركت در آن جلسه دعوت شده بود. كه به گفته وي پس از صبحت با سفير ايران در امارات در اين جلسه شركت كرده بود اما اين درحالي است كه جاسبي يكي از سخنرانان اصلي آن جلسه بوده است.

اين گفته سليمي نمين نيز با تشويق دانشجويان همراه شد.

مدير دفتر مطالعات و تدوين تاريخ معاصر ايران در ادامه گفت:‌ جاسبي ديگر نمي‌تواند با باندي كه راه انداخته و با تخلفات متعدد خود قدرت اقتصادي را در كشور رقم بزند و اموال مردم را از طرق مردم در اختيار خود قرار دهد.

سليمي نمين با بيان اينكه برخي افراد مدعي جانبازي هستند، اما يك جانباز قطعاً از عنصر متخلف دفاع نمي‌كنند، افزود: متاسفانه چنين آدم‌هايي تلاش دارند تا جلوي برخورد با متخلف را بگيرند و فكر مي‌كنند كه اگر من را منافق صدا بزنند من ديگر حرف نمي‌زنم.

وي به جلسه سخنراني خود در دانشگاه تهران اشاره كرد و ادامه داد: يكي از همين آدم‌هاي جاسبي در دانشگاه تهران به من گفت كه خانم شما منافق است، اما وقتي كه از او نام همسرم را پرسيدم وي حرفي براي گفتن نداشت فقط گفت كه همسر شما با رجوي در سال 67 در پاكستان گفتگوي تلفني انجام داده است.

سليمي نمين به اظهارات يكي از هواداران جاسبي كه گفته بود زاكاني بدون گرفتن ليسانس، دكترا گرفته است اشاره كرد و گفت: آقاي زاكاني گفتند كه رشته پزشكي ليسانس ندارد اما من مي‌گويم كه همه اين‌كارها در دانشگاه آزاد و توسط جاسبي شدني است.

اين گفته با تشويق دانشجويان همراه شد و هواداران جاسبي با برهم زدن نظم جلسه از ادامه سخنراني سليمي نمين جلوگيري كردند.

به گزارش فارس، در ادامه اين جلسه، مجري برنامه با توجه به درگيري‌هاي ايجاد شده و اخلال برخي از هواداران جاسبي در اين برنامه، اعلام كرد كه ادامه مراسم مذكور ممكن نيست.

در پي اعلام ختم اين مراسم از سوي مجريان برنامه، برخي هواداران جاسبي شعار مرگ بر سليمي‌نمين سر مي‌دادند اما دانشجويان حاضر در جلسه با شعارهاي «سليمي‌سليمي‌، حمايتت مي‌كنيم» و «نوچه‌هاي جاسبي، خدانگهدارتان» سليمي‌نمين را از ميان جمعيت مشايعت كردند.

 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۰۱:۴۶:۳۷
آقاي موسوي, فقط به ما بگوئيد با امپراطوري جاسبي چه ميكنيد و چگونه اينكار را خواهيد كرد. مردم خواستار دولتي هستند كه مجلس و كشور و قوه قضائيه را از چنگال وامداران جاسبي و مفاسد اقتصادي آزاد كند. تخريب نكنيد, كلي گوئي نكنيد, و فقط تشريح كنيد برنامه هاي خودتان را. اگر ميتوانيد جاسبي را به محاكمه بكشيد و قوه قضائيه و مجلس را , از وامداران جاسبي پاك كنيد راي من و دوستان و همه فاميلم مال شماست. اين گوي و اين ميدان. (118646)
 
عبدالله
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۷:۳۶:۰۹
دوست و برادر عزيز جناب آقاي ميرحسين موسوي خود از اعضاي هيات امناي دانشگاه آزاد و از پشتبانان اين مركز فسادند. از آرزوهاي جاسبي راي اوردن ايشان است كه با ظاهرا با شرايط موجود به زودي احتمالا به آرزويش مي رسد. (118859)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۰۹:۲۲:۵۳
به چه چيزي از اين كامنت رأي منفي داده ايد؟آيا چنين چيزي نيست ؟ كه هست. پس اگر اينها كه نظر مخالف داده اند از طرفداران امپراطوري جاسبي نيستند ، حتماً بيمارند و فرق مخالفت و موافقت را نمي دانند. (118981)
 
بي سواد
۱۳۸۸-۰۲-۲۰ ۱۴:۲۵:۴۰
همه مي دانيم كه حل نشدن مشكل جاسبي از كجاست ...از همان جايي كه ميرحسين موسوي به حمايتش افتخار مي كند هرچند كه ايشان ادا وادعاي فراجناحي دارند....اي شما كه سنگ ميرحسين به سينه مي زنيد مطمئن باشيد شما به ادامه حكومت امثال جاسبي ها وموسويان ها و.....راي مي دهيد...شمارا به خدا حذف نكنيد تا همه بدانند وحجت برهمه تمام باشد (119826)
 
منیژه
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۰۲:۵۲:۴۰
میبخشید این نامی که زمینها را بنامش یا به عنوانش بالا کشیده اند نام خود خانم جاسبی میباشد منظورم این است که آیا نام خانم ایشان خدیجه میباشد یا کبرا خانم ؟! چون بنظرم منطقی نمیاد با کلاهبرداری و دزدی نام حضرت خدیجه را روی مال دزدی بگذارند بنظرم ایشان با انتخاب نام برای این موئسسه با یک تیر دو نشان زده اند . منیژه خرد بین از ورامین. (118652)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۰۳:۱۳:۵۶
بیچاره آقای پالیزدار! (118654)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۰۷:۳۱:۱۱
این رشته سر دراز دارد و بقای حکومت و اعتماد ملت به رسیدگی و برگرداندن املاک و دارائی ها و جریمه آنهائی که اموال مردم در دست شان به امانت سپرده شده است (118664)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۰:۲۰:۳۶
این وسط ویرانه بودن دستگاه قضایی هم اثبات می شه. (118702)
 
سعید سعیدی
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۱:۱۳:۵۶
امیدوارم در قیامت جاسبی و .. را ببینم که آنجا چگونه می توانند از خود دفاع کنند واقعا دیدنی می شود . (118673)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۱:۳۲:۱۲
نکته مهمی که بیخود وبی جهت دارد فراموش می شود ،کوتاهی دستگاه قضایی است که خواب تشریف دارند.... (118727)
 
استاد
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۲:۲۵:۴۸
دلم به حال اين طفلان مسلم مي سوزد.كل مملكت دارد بر باد مي رود بند كرده اند به دو هزار متر زمين . مگر همين فرمان هشت ماده مفاسد را اين آقايان ملاحظه نفرموده اند دولت حاضر ميليارد ها دلار از سرمايه اين كشور را بنا به گفته دوستان خودش باد هوا كرده است و آينده فرزندان مارا تيره و تار كرده است. دانشگاه آزادكه لا اقل در قبال اين سرمايه اندك فضاي فرهنگي را پايه گذاري كرده است كه اين آقايان سليمي و زاكاني مستقيم و غير مستقيم از نعمات آن بهره مي گيرند .كمي انصاف هم چيز خوبي است. (118746)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۲:۵۳:۱۱
اگر جاسبي و دانشگاه آزاد نمي بود مملكت با اين اوضاع در همان پرتگاهي بود كه محسن رضايي هشدار داده است. (118759)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۲:۵۳:۴۲
اگر حرف اين آقايان درست است و دستگاه قضايي با جاسبي همدست شده و در رسيدگي به حق كه مورد ادعاي اين آقيان است كوتاهي ميكند چرا اين حضرات مدتي هم ،براي مثال 2 يا 3 سال راه نمي افتند و بر عليه دستگاه قضايي ميتينگ برگزار نمي كنند و در هر دانشگاهي به دستگاه قضايي حمله نمي كنند.. (118760)
 
روح الله رحيمي از شيراز
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۲:۵۶:۰۹
متاسفانه معضل دانشگاه آزاد در سراسر كشور فراگير شده است در سطح كارشناسي ارشد در واحد شيراز انقدر اوضاع خراب است حداقل يك نفر بازرسي از شوراي انقلاب فرهنگي بياييد وببيند (118761)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۳:۰۳:۰۸
شماها هم اين همه دزدي تو اين مملكت شده
يقه جاسبي رو گرفتيد كه دانشگاه آزاد رو مثل سراسري بندازيد دست دولت تو اونجا روهم به افتضاح بكشيد؟!
زهي خيال باطل!
بوي زننده ريا و دروغ از اين كار شما بلند شده! (118764)
 
پدرام
۱۳۸۸-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۳:۵۸
حالا یه نفر هم که پیدا شد علیه فساد آقایون حرف بزنه شما هی سنگ جلو راهش می ندازید. وجود فساد های زیاد دلیل این نمی شهکه با هیچ کدومش برخورد نکرد (119406)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۳:۳۸:۱۲
ملاک وضعیت فعلی افراد است در مورد سیاستمداران درست است. اما کسی که از جان خود مایه گذاشته و برای دفاع از ما سلامتی خود را برای همه عمر از دست داده است را آیا می توان به صرف اینکه اکنون با سخنان گوینده مخالف است به هیچ انگاشت؟
چرا قوه قضاییه از وقتی که دانشگاه آزاد مغضوب دولت واقع شده است هر گونه انتقادی از آن را (قابل اثبات و غیر قابل اثبات) آزاد کرده است ولی در مورد سایر سازمان های دولتی امکان انتقاد وجود ندارد؟ (118775)
 
پدرام
۱۳۸۸-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۵:۲۹
من در آن جلسه بودم آن فرد که خود را جانباز معرفی می کرد صرفا از نوچه های جاسبی بود و فقط و فقط برای به هم زدن جلسه آمده بود (119407)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۳:۴۲:۰۳
چند ماهی است که بازار اتهام رونق گرفته و از سویی دولت متهم به برداشت یک میلیارد دلار می شود و از سوی دیگر دانشگاه آزاد به زمین خواری و تصرف اموال عمومی و... متهم می شود و .... در این میان قوه قضاییه فقط تماشاچی است.
مگر نه این است که باید در این موارد تحقیق شود و اگر صحت دارد مجرم و اگر ندارد مفتری مجازات شود. آیا ادامه این وضع باعث بی آبرویی همه مسئولان و دستگاه قضایی نخواهد شد؟ (118776)
 
lplnd
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۳:۵۳:۰۶
ای کاش مشارکت در بحث خود را یک مقدار از مسیر یکطرفه خارج می کردید (118784)
 
مجید اصفهان
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۴:۱۸:۱۷
ای کاش اقای ناطق نوری که مسئول بازرسی دفتر اقا هستند در این موارد بر حق مطرح شده علیه اقای جاسبی وارد می شدند چون تنها کسی که وام دار این اقا نیست ایشان هستند (118793)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۴:۴۴:۰۹
اول بايد چاه رو كند بعد منار و دزد يد .اين آقايان كه هدف اصليشان كنار زدن جاسبي است و به مجازات وكنترل وي قانع نيستند بعد از جاسبي با خود دانشگاه چه خواهند
كرد .لابد ميخواهند تحت نظر احمدي نژاد اداره شود ! (118804)
 
مانی
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۵:۰۶:۳۷
با سلام
نقد منصفانه و جلوگیری از تخریب یکی از محورههای دولت عدالت محور کریمه است پس بیایید نقد منصفانه کنیم
اگر جوانهای ما به دانشگاه ازاد با همین زمینهایی که شما می گویید غصبی است وارد نمی شدند ایا حاضر بودند پای خطابه و موعظه اهل دین بنشینند ؟
آیا حاضر بودند برنامه های فرهنگی صدا و سیمارا ببینند؟
آیا حاضر بودند برای رای دادن به کاندیدای مورد نظرشان به آگاهی کافی برسند؟
آیا می توانستیم صنایع خود را خودکفا و امروز افتخاری داشتیم؟
ایا چندین هزار متر زمین معادل این همه خدمت نیست؟
ایا این زمینها را جاسبی و همکارانشان با خود به جایی می برند؟
آیا ساختمانهایی که برای اموزش و تربیت همین مردم ساخته شده است با خود می برند؟
ایا در کشوری که بناهای 2500 سال پیش خود را مرمت و نگهداری و میراث فرهنگی می کنند با خود می برند؟
آیا در طول دوره دولت نهم به اندازه متراژ 4/1 فضای اموزشی در دانشگاه آزاد به مدارس و دانشگاههای کشور اضافه گردید؟
آیا به اندازه راههایی که دانشگاه آزاد هموار کرده است جاده و اتوبان در کشور داریم؟
وسلام! (118811)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۲۲:۴۹:۴۵
جناب مانی:
برخی از عبارات درست و برخی نادرست و شاید از موضع حمایت بی قید و شرط شما. و اما چند نکته قابل طرح:
1- تمام دستاوردهای دانشگاه آزاد از محل منابع مردمی، و شهریه ها تأمین شده اند.
2- انصافاً نظام دانشگاه آزاد ضد کیفیت و تعالی آموزش عالی است (شواهد بسیار و عدیده وجود دارند) اما وجود دانش آموختگان قوی حاصل از آن هیچ ارتباطی به دانشگاه آزاد ندارد. کما اینکه همین نکته هم در مورد دانشگاه شریف صادق است. همواره نظام دانشگاهی بهانه ای برای ارتقا است ولی شریف یا دیگر دانشگاههای دولتی کجا و آزاد کجا!
3- شیوه تأسیس رشته ها واقعاً زشت و بی محابا است. با هیچ یا حداکثر دو مربی که آنهم در چند رشته دیگر تدریس می کنند رشته راه می اندازند و سپس جوانان علاقمند و خانواده هایشان را با هزار ذوق و شوق سرکیسه می کنند (متأسفانه این راه را پیام نور هم دنبال می کند).
4- گمانم این است که این آقایان گوشه هایی از مسایل را می گویند وگرنه بحث بسیار فراتر از اینهاست.
5- علت بسیاری از سرپوش گذاری ها وام دار کردن بسیاری از صاحب منصبان است که به ناحق در حین مدیریت ها یا مسئولیت های ارشد خود صاحب مدارک کارشناسی و دکتری باد آورده شدند.
6- اگر دانشگاه واقعاً مردمی است، خوب، اطلاعات مالی و فهرست اموالش را (همانند یک شرکت سهامی عام) در اختیار عموم بگذارد.
و صد ها دلیل مستند دیگر .... (118930)
 
rima
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۵:۱۰:۲۹
متاسفانه ميرحسين موسوي و محسن رضايي هم جز باند مخوف هاشمي-جاسبي هستند (118812)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۵:۳۱:۴۶
مي توان قسم جلاله خورد که که نه آقاي زاکاني دلش براي مردم سوخته و براي خدا سينه چاک مي دهد نه آقاي سليمي نمين . دعوا سر لحاف ملا نصر الدين است . حرف اين حضرات اين است آقا تو بايد بيايي پائين چون ما اراده فرموده ايم بياييم بالا . چون به حکم شيوه امارت استيلا مرسوم گرديده است هرجا را تصرف کنيم حاکم آن خواهيم شد . راستي اين حضرات در اين بيست و اند سال کجا تشريف داشته اند . نفرمائيد که وقتي جاسبي ها در اين مملکت خوب يا بد در صدد دفع مضرتي از نظام بودند و براي جلو گيري از خيل رو به تزايد جواناني که از راه کردستان و سيستان و بلوچستان توسط قاچاقچيان مملکت را رها مي کردند و با هزار طرفند و هزاران دروغ در مصاحبه هاي اعطاي پناهندگي که بعضا در سراسر اروپا و ديگر کشورها پخش مي شد آبرو بر باد مي دادند . در روزگاري که دانشگاهها يا هنوز در تعطيلي انقلاب فرهنگي بود يا ظرفيت پذيرش لازم را نداشت و جوانان ما بعد از اخذ مدرک ديپلم راهي نداشتند جز رفتن سربازي و جبهه و جنگ يا فرار از کشور ، همين مسئولين دور انديش و بصير کشور با پايمردي جناب دکتر جاسبي جلو فجايعي را گرفتند که مي توانست پي آمد هاي نا گواري داشته باشد ، اين حضرات دوران کودکي را طي مي کردند .
شهرت چيز خوبي است ولي جناب اقاي سليمي نمين و جناب آقاي زاکاني داستان برادر حاتم طائي راشنيده ايد . نام چند نفر از کساني که حافظ شکن نوشتند و مولاي رومي را تکفير کردند را بلديد ؟ بنده به عنوان معلم پير و بازنشته دانشگاه به شما عرض مي کنم اينگونه شهرت طلبي ها نه در دنيا خيري در پي دارد نه در آخرت . شنيده ايد هر کس به معلم خود بي ادبي کند جوانمرگ مي شود . پس بي ادبي نکنيد . (118822)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۵:۵۲:۴۵
ديگر دارد حالم از اينكه طرفداران يك جريان پته طرفداران جريان ديگر را روي آب بريزند بهم مي خورد. اگر كسي واقعا دلش بحال بيت المال مي سوزد كه نمي سوزد بيايد بگويد هم حزبي خودش كجا و چقدر دزدي كرده ؟ (118827)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۷:۱۰:۳۲
من فکر نمی کنم آقایان حرف حسابی داشته باشند و بیشتر جنجال می کنند و بعضی ها هم برای بهره برداری انتخاباتی کف می زنند . و اگر بخواهیم بپذیریم که حرف ایشان درست است باید تمام قوه قضائیه و مقننه را دزد بنامیم همانطور که خود اقای سلیمی هم می گوید دادگاه رسیدگی هم کرده اند و تخلفی مشاهده نشده است و مدارک ایشان گویا از یک عکس در دبی و یک کارمند متخلف سابق دانشگاه فراتر نمی رود .بهتر است برای خاطر هوچی ها نمی بایست شخصیت های موفق و قوای قضائیه و مقننه را متهم به همدستی با مفسدین کرد .
دانشگاه آزاد یک موسسه عمومی غیر دولتی ست و یکی از بزرگترین دانشگاه های اسیاست و زمانی تشکیل شد که کل ظرفیت دانشگاههای کشور حدود 100 هزار نفر بود من انتقادات زیادی دارم ولی چنین موسسات اموزشی که بتواند ملیون ها دانشجو تربیت کند در دنیا هم به ندرت می تواند شکل بگیرد.

کلا در مورد دانشگاه آزاد برداشت عمومی در کشور ما غلط است و گمان می کنند انها هم باید خدماتشان همچون دانشگاههای دولتی که از پول نفت سرشار است ارائه دهد در حالی که می بایست تمام هزینه ها را از دانشجو بگیرند تا بتوانند ادامه دهند.

یک موسسه ای کاملا مستقل و دانشجویان هم در صورت رضایت می روند و در قبال پولی که می دهد خدمات اموزشی دریافت می کنند در کشور ما برخلاف همه جای دنیا همه دوست داریم به دانشگاه غیردولتی برویم بدون پرداخت هزینه آن .

باید این نگاه را به دانشگاه ازاد تغییر داد و برای همه روشن ساخت در امریکا عهم تعداد بسیار محدودی قادرند در دانشگاههای غیر دولتی و بدون بورسیه ادامه تحصیل دهند.

دولت که همه این اقایان برای موفقیت های نامشهودش کف می زنند چرا در اموزش عالی سرمایه گذاری نمی کند تا همه از پرداخت هزینه دانشگاه ازاد راحت شویم؟ (118850)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۷:۴۹:۳۶
این آقایون هیچ کار دیگری بجز نابودی دانشگاه آزاد ندارند ؟ جدی 4 ساله از زمان آغاز بکار دولت نهم رئیس جمهور شمشیرشونو برای آقای جاسبی از رو بستند ولی خدارو شکر موفق نشدن آقا بیخیال شین دیگه این داشنگاه آزاد داره کاروش میکنه کاشکی میدونستم این آقای سلیمی چرا ایندق جوش میزنند؟ (118863)
 
نیما
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۸:۴۵:۰۳
خدا وکیلی این همه خدمت دکتر جاسبی به مردم را فراموش کردیم و داریم به یک سری چرت و پرت گوش میکنیم که چی رو عوض کنیم؟
اگه دانشگاه آزاد نبود الان باید 50 درصد از دانشجو ها گوشه خیابانها بساط پهن میکردند.
تنها جایی که احمدی نژاد نتونسته مدیریت اون رو عوض کنه و اونم خراب کنه دانشگاه آزاده که انگار داره این کارو انجام میده.
خدا خودش به جاسبی کمک کنه.
زاهد از کوچه رندان به سلامت بگذر......... (118881)
 
ساسان ق
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۱۹:۲۱:۵۸
هیچ کس به خدمات جاسبی اشاره ای نمی کند گویی که دانشگاه آزادی وجود داشته و جاسبی و خانواده اش شروع به غارت و تصاحب آن کرده اند. انصاف هم چیز خوبی است. آیا می دانید ارزش افزوده خدمات آقای جاسبی و همکارانشان در طول این بیست و چند سال چقدر بوده است. اخرتتان را به بازی های سیاسی نفروشید و واقع بین باشید. (118885)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۰۱:۱۱:۱۲
خوب پولش رو گرفته. تازه حتماً کیف قدرتش را هم برده. اگر خدمت کرده وظیفه اش بوده و اگر هم که نه جوابش با کرام الکاتبین. خدمت واقعی را دانشجویان دانشگاه و خانواده هایشان کرده اند.
فقط یه خاطره واقعی:
جلسه دفاع دکتری آقای نوبخت (نماینده سابق شهر رشت) به راهنمایی آقای دکتر جاسبی در دفتر شخصی اش در پونک برگزار شد (حدود اواخر سال های 70). اگر تحلیل شبکه های اجتماعی این گونه رویداد ها را انجام دهند بسیاری از مطالب روشن خواهند شد. پیدا کنید پرتقال فروش را! (118948)
 
hassan
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۲۱:۱۸:۲۸
چي شده باز گير دادين به آقاي جاسبي؟ شما ها كه نميتونيد ايشون رو از رياست خاع كنيد دارين از چي حرف ميزنيد؟چرا آقاي موسوي رو متهم ميكنيد؟
براي الف هم متاسفم چون كه چند وقته خبرهاش و انتخاب نظر ها كاملآ جهت دار براي زدن تهمت هاي بدون اثبات به فردي خاص و تعريف از فردي ديگر است.. (118908)
 
سعید تکبیری
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۲۲:۴۳:۱۳
چرا همه دارند یک طرفه قضاوت می کنند.صرفا به حرف 2 نفر از دشمنان جاسبی نباید قضاوت کرد.حتما جاسبی هم جواب دندان شکنی برای این دو دارد.بلی جاسبی از طرفداران میرحسین است.جاسبی کسی است که بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا را اداره می کند.و این توانایی این دانشمند فرزانه را می رساند.حالا شما از این اتهامات قصد خرابکاری سردار سازندگی و میر حسین را دارید.شما بروید ببینید که یک میلیارد دلار گم شده از بودجه 85 کجاست.یا به تخلفات مالی دولت رسیدگی نمایید. (118928)
 
علی مددی
۱۳۸۸-۰۲-۱۵ ۲۲:۵۳:۴۵
بعضی ها میگویند آقای جاسبی نسبت فامیلی با آقای هاشمی رفسنجانی دارند آیا این حرف درست است یا خیر؟ ایکاش همانند طرح الحاق سازمان حج و زیارت مقام معظم رهبری این مسئله را پیگیری می نمودند و اگر این سخنان درست است اینگونه افراد را همانند زمان امیرالمومنین علی(ع) به جزای اعمالشان میرساندند. (118931)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۰۰:۵۳:۱۲
بسیاری از پاسخ ها مرا بیاد مراسم دیدار استادان دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور در حضور مقام معظم رهبری (در ایام ماه مبارک رمضان) می اندازد. در این مراسم متاسفانه همواره عده ای فقط مجیز آقای دکتر جاسبی را می گویند و بس. به نظر من دانشگاه آزاد جزء انفال و متعلق به تمام مردم ایران آسیب به آن ندارد، ولی غرور و تکبر و نخوت آقای دکتر جاسبی فراتر از حد است و تهوع آور شده است. آقا کی گفته که ایشان باید مادام العمر رییس آنجا باشد؟ مگر قحط الرجال است؟
ولی دانشگاه آزاد حق دارد که دانشگاهی پیشرو و با کیفیت باشد. مدیریت آن هم می تواند به صورتی مردم سالارانه و حتی به صورت خوشه ای و استانی انتحاب شود تا هم رقابت های استانی، آن را بیشتر توسعه دهد؛ و هم آن که رقابت با دانشگاههای دولتی، دانشگاههای دولتی را به تکاپو وادارد.
این دانشگاه از بسیاری از کشورهای کوچک جهان بزرگتر است (2،400،000 دانش آموخته و 1،350،000 دانشجو و 357 واحد و مرکز و ...)، مثلاً همین نروژ 4 میلیون جمعیت دارد. ولی این دانشگاه بدتر از قبایل بدوی افریقایی و امریکای لاتین اداره می شود.
ممکن است آقای دکتر احمدی نژاد با دانشگاه آزاد با لجاجت برخورد کرده باشند، اما سماجت آقای دکتر جاسبی بسیار بسیار بیشتر نگران کننده است. متاسفانه وی برخی از صاحبان تریبون ها وام دار کرده که کار به اینجا رسیده.
به هر حال ایشان باید برود و مجلس محترم و یا شورای انقلاب فرهنگی ساختاری مردم سالارانه (مدیریت امنایی و با مدیریت خوشه ای منطقه ای، یا استانی، یا تخصصی، یا ... ) برای این سرمایه عظیم ملی به تصویب برسانند. (118947)
 
mehrdad
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۰۴:۵۱:۳۴
Ba salam be dustan va modiriyate seit chera ezharate manu nemizarid az shoma baide. 2- in ghad be in agahye jasbi gir bedin ta sharie sale bad 2 barabar beshe .chand nafar hastan taa akhare umr az jashon tekon nemikhoran 1ky hamin agahy jasbi 2vomin nafar agahye agahzadeh khob ham negah konid hameye khishan va basteganeshon ham onja mashgholan rese herasat khahar zade ishon ,va,.... behtare jaye in hasa ishonu tashvigh konan shyad shahrie kam tar shod .saniyan mage hiyat umanye daneshgah azad che afaradi ahstan?agha jasbi.2- agahye hashemi-,.... . baraye hame melate sadegh va pake iran arezoo salamati daram. .bye (118958)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۰۹:۰۴:۱۳
وضع خراب تر از آ‬ن است كه با گرفتن يك يا دو نفر مشكلات حل شود متاسفانه فسلد در همجا رخته كرده است بخصوص بئسيله استفاده ابزاري از دين (118976)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۰۹:۱۹:۳۵
خدا به داد اين مردم برسد كه هر كسي به اسم دين و خدا از اين مردم دزدي مي كند . پس انصاف و عدالت كو و كجاست آن عدالت علي (ع) . ولي بدانيد و بدانند كه ظلم هيچ وقت پايدار نيست .اما سخني ديگر با مسئولين قضائئ واي بر آناني كه براي چند صبا اين چنين بي عدالتي مي كنند واقعا اگر اينطوري است براي همه شان متاسفم . اما در جواب كسي كه از خدمات جاسبي گفته بايد بگويم به تناسب هر حرفي كه زده و هر قدمي كه برداشته چند صد برابر آن را گرفته، ضمن اينكه مگر اين پست فقط برازنده ايشان است و اگر ضعفي ندارد و همه موارد مطروحه غلط است جوابگو باشد و در نهايت افكار عمومي مردم است كه قضاوت خواهد نمود. (118979)
 
ali
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۰:۵۸:۰۹
سلام
يك سري به مدارس غير انتفاعي بزنيد و شهريه اونها رو براي ثبت نام دانش آموزان بپرسيد اونوقت خواهيد گفت باز خدا دانشگاه ازاد رو خير بده
حتي اگه چيزي بالا كشيده يه كارهايي هم كردند مثل كرباسچي
اوضاع چطور شده كه بايد از كساني كه بالا ميكشند و كار ميكنند تعريف كنيم خدايا به خودت پناه ميبريم (119020)
 
م .ص
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۱:۰۴:۲۱
نزدیک به چهارسال است که این حرفهارامی شنویم اماکومردعمل درسایرملل پروندهای به این مهمی ظرف نهایتا6ماه بسته می شوددرصورتی که کشورماتارسیدگی به پرونده متخلفین سالهابایدانتظارکشیدوهرروزبرثروت آنهاافزوده می شود (119024)
 
نچاري
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۱:۰۴:۵۲
وا وليلا،‌اين همه چپاول و دست درازي به اموال عمومي كشور در كشوري كه امروز پرچمدار اسلام و بدتر از آن به اموال اشخاص و جالب اينجاست نام‌هايي كه براي اين موسسات و بنيادهاي بظاهر خيريه و ... برمي‌گزينند غالبا نام‌هاي ائمه اطهار و بزرگان دين مبين اسلام، آيا اين اقدامات زشت ، دروغين و اين بي‌راهه ها به نام اسلام آن هم در نظامي اسلامي تمام نمي شود كه عده‌اي رانت خوار و سواستفاده‌گر در ساليان اخير منابع ملي را به عناوين مختلف به جيب زندند. دانشگاه آزاد كه واقعا يك شركت سهامي خاص بوده است و با برخي عمليات ظاهر فريب و پرداختهاي (مالي و معنوي) آن چناني به برخي ، رانت هاي عجيبي را كسب نمود و همه اينها موجب شد تا امپراطوري آقاي جاسبي با دوام و مستدام گردد. جالب است در سال هاي مختلف مجلس محترم نيز با وضع برخي قوانين بخصوص در قوانين بودجه اين وضعيت را تشديد كرده بودند. (119025)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۱:۵۰:۲۷
مطمئن باشید مقداری از پول تبلیغات میرحسین موسوی از جانب دانشگاه آزاد جاسبی تامین می‌شود. (119036)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۲:۳۸:۵۲
آقای زاکانی دانشجویان دانشگاه آزاد را به اعتراض دعوت می کند . من نمی دانم چگونه یک نماینده مجلس می خواهد سر دمدار انقلاب دیگری بشود و برای چی یک وکیل مجلس راه های خطرناک و غیر قانونی برای اعتراض و آشوب جلو جوانانی می گذارد که در اصل اعتراضی ندارند . آیا ایشان می تواند پیامد های این دعوت و تحریک را پیش بینی کند و مسئولیت های آن را بپذیرد؟ دانشجو که از اعتراض بدش نمی آید . (119056)
 
علی مختاری
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۴:۴۰:۴۰
قوه قضاییه باید جلوی این حضرت جاسبی را بگیرد که شک دارم قوه بتواند علی وار در مقابل قوم ذر و زور و ظلم بایستد . از دست دولت کاری ساخته نیست تنهایی که نمیشه جلوی این باند ایستاد . آقا من در این مراسم بودم باید نیروهای انتظامی مبارزه با مفاسد اونجا حضور داشت تا لااقل جلو اون دختر خانمی که به آقای ذاکانی و مخصوصا سلیمی نمین فحاشی میکرد رو میگرفت . اصلا حامیان جاسبی حیا و غیرت رو قورت داده بودند و یه لیوان آب هم روش . در آخر فقط این را میگویم ( اللهم عجل لولیک الفرج) (119087)
 
كاوه دادخواه
۱۳۸۸-۰۲-۱۶ ۱۴:۴۸:۲۰
با سلام . من ميخواستم مطلبي را عرض كنم كه شايد جالب توجه باشد.
آيا ميدانيم شهريه ي يك مهد كودك دو زبانه در مناطق بالاي شهر تهران حداقل 250 هزار تومان در ماه يعني حدو د 3 ميليون تومان در سال است. آيا ميدانيم شهريه ي 9 ماه شركت در مراكز پيش دبستاني غير انتفاعي تحت نظر آموزش و پرورش در مناطق شمال تهران حداقل 1 ميليون و 700 هزار تومان است. و آيا مي دانيم شهريه ي 9 ماهه ي مدرسه غير انتفاعي ابتدايي 2 ميليون و 400 هزار و راهنمايي 3 ميليون و200 هزارتومان است. آيا تاكنون براي ثبت نام فرزندمان در هنرستان دولتي در منطقه 4 تهران 800 هزار تومان بعلاوه ي مطالبات بعدي هنرستان در 9 ماه شهريه داده ايم.به خداوندي خدا قسم من هيچ تعصب خاصي نسبت به دانشگاه آزاد ندارم ولي بسيار رنجيده خاطر و متاسف ميشوم وقتي ميبينم كسي بابت شهريه هاي قانوني!مراكز آموزشي مذكور هيچ اعتراضي ندارد ولي به خاطر دادن شهريه ي 600 تا 800 هزار مقطع كارداني يا 800 تا 1 ميليون مقطع كارشناسي يا 900هزار تا 1800 هزار مقطع كارشناسي ارشد آنهم در طول 1 سال تحصيل دانشگاهي نه مهد كودك و ابتدايي و راهنمايي دانشگاه آزاد را زالو و مكنده خون مردم و آنرا شايسته بدترين عقوبتهاي دنيوي و اخروي مي دانيم.كاش هميشه با مقايسه و در نظر گرفتن جميع جهات قضاوت كنيم تا اگر دانشگاه آزاد را مستحق اعدام تشخيص داديم آموزش و پرورش و وزارت علوم و ساير دولت مردان مربوطه را كه بي سر و صدا با 7 تا 10 برابر شهريه ي دانشگاه آزاد از بودجه عمومي كه حق ناديده ماست مراكز آمزشي را اداره مي كنند را هم مستحق حد و تازيانه اي بدانيم.
نام ايران هموا ه بلند آوازه باد. (119091)
 
امير
۱۳۸۸-۰۲-۱۷ ۱۳:۴۵:۵۵
چرا كفن پوشان راه نمي افتند؟
چرا شعار وااسلاما سر نمي دهند ؟
چرا جلوي دفتر آقاي شاهرودي تجمع نميكنند؟ (119243)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۲-۱۸ ۲۲:۰۶:۰۶
البته من نه از جاسبی حمایت میکنم .ونه تایید فرامایشات مخالفان جاسبی .یادم هست 10تومان برای تاسیس دانشگاه نه آزاد درمساجدوروستاها جعمع آوری کردم به خاطره آن روز خودم رامحاکمه میکنم .ان روز هاشمی رفسنجانی پرچمدار بود امروز هم پرچمدار است .چون به آخرت ایمان واز مرگ می ترسم نمی توان کل دانشگاه های آزاد رابگوییم اما دانشگاه نه آزتد اسلامی شهر مان را می بینم
حرف های مخالفان جاسبی را تایید می کنم .اگر دوستان به اخرت ایمان داشته باشند دست به چنین کارهای نمی زنند (119402)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۲-۱۸ ۲۲:۰۷:۴۱
آقایان بیکارند (119403)
 
علی کریمی
۱۳۸۸-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۴:۵۶
به نام دین و اسلام هر کاری میکنند این حکایت دوره آخر زمانه . ظالمین در لباس افراد با تقوا در جامعه ظاهر می شوند و حامی پیدا میکنند . به نظر شما اینها اعتقادی به معاد و پاسخگویی در پیشگاه عدل الهی دارند ؟ من که بعید میدانم .
اینها چگون جواب خون شهدا و امام را می خواهند بدهند که بعد از آنها چه بر سر ملت مظلوم و مستضعف ایران آوردند. مردم مستضعف روز به روز بدبخت تر شدند و ثروت مندان روز به روز مرفه تر آیا هدف از انقلاب کردن ما این بود ؟ چه کسی پاسخگو است . (119522)
 
محسن رسولی
۱۳۸۸-۰۲-۲۰ ۱۵:۱۳:۲۷
آره اگه اینها هستند جواب هم برای اون دنیا دارند . همه چیز رو فکر میکنن با پول و پارتی می شه خرید . (119834)
 
علي خواه
۱۳۸۸-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۴:۰۸
اگه آقاي هاشمي بذارند ،همه ي مسالي دانشگاه آزاد قانوني حل ميشه ولي حيف كه جناب مستطاب ايشون رييس هيات امناي محترم دانشگاه آزاد هستند كه درافتادن با ايشون هم كه كار............
فقط ديدار به قيامت مي ماندو آنج رسيدگي بشه (119539)
 
۱۳۸۸-۰۲-۱۹ ۱۸:۵۲:۱۹
این طرفداران دولت نهم بدانند در آخرت باید جواب امثال هاشمی وجاسبی رابدهند.اینقدر تخریب فقط برای پست ومقام (119636)
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته
 
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته