نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464142
پیشنهاد شورای نگهبان به داوطلبانی که شرایطشان احراز نمی‌شود/ شرایط اصل ۱۱۵ قانون اساسی باید در مورد داوطلبان احراز شود/ عدم تأیید یا رد صلاحیت مطرح نیست
بخش سیاسی الف، 31 فرودین 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۲
‎سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا فراتر از وظایف خود، در صورت احراز نشدن شرایط قانونی داوطلبان، این مسأله را به آنها اعلام می‌کند تا اگر كانديداهايى كه صلاحيتشان احراز نمى‌شود صلاح دیدند، انصراف دهند یا به شکل‌های دیگر از داوطلبی کناره‌گیری کنند.

عباسعلى كدخدايى درباره جلسه امروز شوراى نگهبان و امر بررسى صلاحيت‌ها، در شبکه خبر گفت: در جلسه امروز شورا مستندات درباره وضعیت داوطلبان بررسی و اعضا نظر دادند اما کار بررسی حساس است بنابراین مقرر شد فردا جلسه فوق‌العاده داشته باشیم و اگر به نتیجه برسیم آن را اعلام خواهیم کرد.

‎عباسعلی کدخدایی افزود: از آنجا که تعداد داوطلبان زیاد بود لازم است بررسی‌ها با دقت بیشتری صورت گیرد و این مسأله باعث شد تا فردا هم جلسه ادامه یابد.

‎وی با بیان اینکه فردا مهلت پنج روز اول شورا برای اعلام نتایج است، گفت: اگر فردا به جمع‌بندی برسیم اعلام می‌کنیم اما اگر غیر از این بود پنج روز دیگر فرصت داریم.

‎کدخدایی تاکید کرد: البته مهلت پنج روز دوم به این معنا نیست که حتما پنج روز طول می‌کشد بلکه اگر در یک یا دو روز اول هم بررسی به اتمام برسد نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

‎ سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت: شورا فراتر از وظایف خود در صورت احراز نشدن شرایط قانونی در داوطلبان، به آنها اعلام می‌کند تا اگر صلاح دیدند انصراف دهند یا به شکل‌های دیگر از داوطلبی کناره‌گیری کنند.

‎کدخدایی افزود: شرایط اصل ۱۱۵ قانون اساسی باید در داوطلبان احراز شود بنابراین عدم تأیید یا رد صلاحیت مطرح نیست.

‎سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره خبر صلاحیت برخی نامزدها را که در شبکه‌های اجتماعی و فضای رسانه‌ای مطرح می‌شود کذب دانست و گفت: هیچ‌کدام از این خبرها صحت ندارد.

اصل صد و پانزدهم (115) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

رییس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند انتخاب گردد: ایرانی‏الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

‎مدت قانونی پنج روزه شورای نگهبان قانون اساسی برای بررسی صلاحیت داوطلبان امروز به پایان می‌رسد و این مدت پنج روز دیگر قابل تمدید است.
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۹:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۹:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۶:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۵:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۰۲:۲۰
منظور احتمالا احمدی نژاده که بهش زنگ میزنیم میگیم رد شدی خودت انصراف بده!! (4270071) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۲۷:۴۹
احمدی نژاد نمکه انتخابات است نباشدش انتخابات سوت و کوری داریم (4270257) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۲۸:۴۲
حتی با رد احمدی نژاد باز ما در برگه مینویسیم احمدی نژاد (4270261) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۳۶:۵۷
فایده نداره جزو ارای باطله محسوب میشه (4270281) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۴۵:۴۹
بررسی صلاحیت ها که کاری ندارد انهایی را که کار مدیریتی ندارند ورجل سیاسی نبوده اند سریعا خط بزنید در انتها 20دنفر میمانند راجع به انها تحقیق ونظر بدهید لازم نییت راجع به کل سیاهی لشکر وقت بگذارید (4270127) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۴۶:۱۵
به عنوان یک مخالف روحانی تقریبا مطمئن هستم در صورت رد صلاحیت محمود روحانی رئیس جمهوره رئیسی هم مثل ناطق نوری 76 رای بالایی نداره (4270128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۵۳:۱۱
شورای نگهبان نباید رئیس‌جمهور را انتخاب کند، این حق مردم است که از چهره های معروف رئیس‌جمهور را انتخاب کنند. باید همه به رای مردم احترام بگذاریم. (4270135) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۳۴:۴۰
حرف درستی زدی برادر و در هیچ جای دنیا هم مرسوم نیست این برنامه کاری و عملکرد است که مردم رای میدهند و همه باید ازاد باشند کاندید شوند و رای مردم ملاک است (4270362) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۵۳:۱۲
همه این مقدمات برای رد صلاحیت و بقای در سیاست بقایی و احمدی نژاد نیست؟ (4270136) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۵۵:۲۲
به نظر من باید به فرد اصلح یا نزدیک به اصلح مقبول رای داد چون اگر فرد مقبول و محبوب نباشد رای نمی اورد مثلا بنده فکر می کنم اگر افراد اصلی تائید صلاحیت شده رئیسی ، قالیباف و روحانی باشند روحانی پیروز است ولی احمدی نژاد در مناظرات خطرناک است حالا نمی دانم صلاح مردم بودن یا نبودن محمود است (4270141) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۵۸:۵۶
اگر نهادهای اطلاعاتی نظرسنجی کرده اند در صورت بودن یا نبودن محمود چه کسی پیروز است امار خود را در اختیار مردم قرار دهند همه چیز که نباید محرمانه باشد (4270145) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۹:۱۸:۰۹
بجای لفظ رد صلاحیت بهتر است بگیم شایستگی لازم را برایراحراز این پست ندارید (4270166) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۰۶:۱۲
فقط محمود (4270318) (alef-3)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۰۸:۰۵
پس هر کسی که الآن انصراف داد بدونیم رد صلاحیت شده (4270321) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۲۰:۵۸
احمدی نژاد شخصیتش طوریه که اگه رد شده بود تا حالا تو سایتش اعلام کرده بود .خیلی بعید می دونم رد شده باشه (4270334) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
امروز
ديروز
هفته
 
 
 
 
 
 
امروز
ديروز
هفته